Artillery Sidewinder X2 - problem z pauzą druku

GT-SDK
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2024, 08:59

Artillery Sidewinder X2 - problem z pauzą druku

Post autor: GT-SDK »

Dzień dobry.
Jako że jest to mój pierwszy temat, mam nadzieję że we właściwym miejscu jestem. Posiadam drukarkę SW2 i po pierwszych niepowodzeniach w druku opanowałem ją na tyle że około 90% drukowanych modeli wychodzi dobrze. Ale jak wiadomo kiedyś musi się pojawić kolejny problem, który na moim etapie jest nie do rozwiązania. Ponieważ zacząłem wykonywać gabarytowo większe wydruki, pojawił się problem z wymianą filamentu podczas druku i nie chodzi o programową pauzę bo to mam w miarę opanowane, tylko o sytuacje gdy filament na rolce się kończy i trzeba założyć kolejny materiał. Po wykonaniu pauzy z menu drukarki i wymianie filamentu , drukarka nie wznawia poprawnie drukowania, karetka jedzie w miejsce gdzie została wykonana pauza ale filament nie jest wyciskany a kółko ekstrudera obraca się a raczej zachowuje się jakby było zacięte, parę zębów w przód i parę zębów w tył i tak cały czas, taka sama sytuacja występuje gdy czujnik filamentu zatrzyma druk. W sieci natknąłem się na kilka informacji że drukarka ma problem z komendą M600 i należy zaktualizować oprogramowanie panelu TFT. Sprawdzałem kilka wersji oprogramowania, bez żadnego rezultatu, problem dalej występuje i skończyły mi się już pomysły co dalej. Może ktoś ma już to opanowane i chciałby się podzielić informacjami w tym temacie.

Pozdrawiam

Wróć do „Baza wiedzy, poradniki”