creality K1C

Jakość druku Cię nie zadowala?
wojlew
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2024, 09:22

creality K1C

Post autor: wojlew »

Witam
Od tygodnia jestem ? szczęśliwym ? posiadaczem creality K1C, kupiłem ja w celu wykonywania modeli części maszyn projektowanych w solidworksie.
Jestem zielony w temacie wydruku 3D, kiedyś na studiach liznąłem g-code

O ile przy mniejszych modelach wszystko wygląda ok, to przy większych napotkałem problem.
Pierwszy wydruk o wysokości 170 mm wyrzucił mi błąd key:2060, 2001 i stanął w połowie modelu (cięte orca sliser)
Drugi poszedł trochę wyżej i wyrzucił key:2571, the currently pronted Gcode file has a character encoding error (również orca)
Trzeci poszedłem na żywioł i pociąłem do w creality print i puściłem go na standardowych ustawieniach (myślałem że namieszałem w ustawieniach w orce).
Pierwsze dwa początki wydruków - drukował tylko pierwszą warstwę i początki podpór - reset drukarki
Na następnym wydruku przestał wypełniać warstwy i poleciał same podpory

Czy mógłby ktoś pomóc w rozwiązaniu tego problemu ?
Z góry dziękuję
Załączniki
20240429_110513_1.jpg
20240429_110440_1.jpg
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1381
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 758

Re: creality K1C

Post autor: JGFTW »

Tu masz kody błędów i potencjalne rozwiązania:
https://store.creality.com/blog/crealit ... codes-list
https://store.creality.com/blog/crealit ... ault-codes
2001 -Error; key: 2001, unknown exception 1. Unable to read register status of E-axis drive IC, timeout occurred
2. Communication line between mainboard and nozzle has poor contact or interference, causing nozzle MCU communication timeout

2060 - brak opisu | 1. Unplug nozzle terminal
2. Replace nozzle connection line
3. Restart
Być może wiązka idąca do PCB głowicy albo wtyczki w gniazdach niektórych elementów się poluzowały, warto rozkręcić to oraz upewnić się, że jest odpowiednie połączenie.
wojlew
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2024, 09:22

Re: creality K1C

Post autor: wojlew »

Dzięki na razie chodzi ok
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”