Inserty

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Barnaba
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 02 maja 2024, 14:43

Inserty

Post autor: Barnaba »

Witam!
Przeszukałem internety i to forum i nie znalazłem odpowiedzi.
Od początku - do pewnego projektu stwierdziłem, że najlepszym łącznikiem będzie śruba z insertem (niby nakrętka też by wystarczyła, ale insert wygląda już "fachursko" i profesional :)
Zakupiłem garść insertów i na szybko zaglądnąłem na yt - tak jak myślałem, lutownicą. I tak oczywiście kilka pierwszych źle mi się wkleiło (krzywo/za głęboko /wszystko naraz) i do tego nie przewidziałem, że tak długo taki mały kawałek metalu może odprowadzać ciepło - znowu internety - teraz już wciskam lutownicą nie do końca, tylko zostawiam trochę i resztę dociskam płaską powierzchnią. Problem częściowo wyeliminowałem, ale teraz dochodzę do clue problemu - ścianki otworów na inserty powinny mieć więcej warstw niż dwie, ja użyłem 5 i wtedy już bardzo dobrze insert siedział. I tu jest problem - jak dam na otwór 5 warstw, to i na wszystkie inne ściany, w szczególności zewnętrzną też da 5 ścian. I teraz pytanie - czy ktoś ma jakiś patent na zmianę grubości ścian otworów tak, aby zewnętrzne miały normalnie dwie? W Curze nie znalazłem takiej opcji.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8970
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5877
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: dziobu »

Możesz albo bawić się modyfikatorami ale tu będzie trochę zaznaczania w slicerze albo spróbuj zamiast okrągłego otworu drukować gwiazdkę. Wtedy 2 obrysy wystarczą bo plastiku będzie znacznie więcej.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1381
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 758

Re: Inserty

Post autor: JGFTW »

Nie jestem pewien czy to jest najlepszy sposób albo nawet czy jedyny, ale jak w Prusa Slicer używam modyfikatorów w kształcie jaki chcę zmienić.
https://help.prusa3d.com/article/modifiers_1767
image.png
image.png
Celowałem z łapy w te otwory więc jest trochę scentrowane, ale wiadomo o co chodzi ;)
Dobrze jakbyś znał pozycję tych otworów to możesz wpisać albo zrobić w CAD stl czy stepa w dokładnym miejscu gdzie ma być więcej ścian i wtedy wrzucasz stla jako modyfikator.
Barnaba
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 02 maja 2024, 14:43

Re: Inserty

Post autor: Barnaba »

O, tototo, takie modelowanie obszarowe byłoby najbardziej profesjonalne. Ale zdaje się, w curze nie ma (a przynajmniej nie widziałem), teoretycznie można modyfikować g-code warstwami, ale tak czy inaczej nieco nieestetycznie wygląda takie pogrubienie ściany np w pudełku.
Na razie wypróbuję ten patent z gwiazdką.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8970
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5877
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: dziobu »

Barnaba pisze: 02 maja 2024, 18:32 O, tototo, takie modelowanie obszarowe byłoby najbardziej profesjonalne. Ale zdaje się, w curze nie ma (a przynajmniej nie widziałem)
Na pewno jest. Film pierwszy z brzegu:


Barnaba pisze: 02 maja 2024, 18:32Na razie wypróbuję ten patent z gwiazdką.
Ideą patentu z gwiazdką było jechanie cały czas taką samą ilością przejazdów bo w pewnych sytuacjach (cienkie ścianki, małe pudełko, otwór w rogu) pogrubienie przy śrubce było widać na zewnętrznej ścianie.
Poza tym to sprawdza się przy druku w trybie wazy.
Barnaba
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 02 maja 2024, 14:43

Re: Inserty

Post autor: Barnaba »

No właśnie, nadal jednak to działa na całe warstwy.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8970
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5877
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: dziobu »

Bo chłop taką opcje wybrał; skup się i poszukaj, to nie jest nowa opcja:



(dla jasności: nie używam Cury)
Barnaba
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 02 maja 2024, 14:43

Re: Inserty

Post autor: Barnaba »

O, właśnie to! Dzięki!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”