Problem z wyjęciem rurki PTFE

Jakość druku Cię nie zadowala?
777raizu
Postów w temacie: 7
Posty: 91
Rejestracja: 20 lut 2024, 18:42
x 1

Problem z wyjęciem rurki PTFE

Post autor: 777raizu »

Cześć, mam problem z wyjęciem rurki ptfe z hotendu, nagrzewałem hotend i próbowałem wyciągnąć i nic nie idzie, jak używam siły to całą drukarkę potrafię podnieść :shout:
Ma ktoś jakieś rady?
Licznik moich próśb o pomoc: 16.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2485
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 312

Re: Problem z wyjęciem rurki PTFE

Post autor: mcxmcx »

Daj zdjęcie, ale tam zwykle jest taki kolorowy krążek / kołnierz, który trzeba nacisnąć żeby dało się wyjąc rurkę.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
777raizu
Postów w temacie: 7
Posty: 91
Rejestracja: 20 lut 2024, 18:42
x 1

Re: Problem z wyjęciem rurki PTFE

Post autor: 777raizu »

mcxmcx pisze: 14 maja 2024, 16:24 Daj zdjęcie, ale tam zwykle jest taki kolorowy krążek / kołnierz, który trzeba nacisnąć żeby dało się wyjąc rurkę.
u mnie jest czarny, przyciskam, próbuje wyciągnąć i nic. Nadal potrzeba zdjęcia?
Licznik moich próśb o pomoc: 16.
Mecenas
Postów w temacie: 3
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2022, 14:15
x 7

Re: Problem z wyjęciem rurki PTFE

Post autor: Mecenas »

Może wykręć złączkę z hotendu i wtedy spróbuj wyjąć rurkę. Tylko wcześniej musisz uwolnić drugi jej koniec.
777raizu
Postów w temacie: 7
Posty: 91
Rejestracja: 20 lut 2024, 18:42
x 1

Re: Problem z wyjęciem rurki PTFE

Post autor: 777raizu »

Mecenas pisze: 14 maja 2024, 18:36 Może wykręć złączkę z hotendu i wtedy spróbuj wyjąć rurkę. Tylko wcześniej musisz uwolnić drugi jej koniec.
idę spróbować
Licznik moich próśb o pomoc: 16.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2485
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 312

Re: Problem z wyjęciem rurki PTFE

Post autor: mcxmcx »

777raizu pisze: 14 maja 2024, 18:27
mcxmcx pisze: 14 maja 2024, 16:24 Daj zdjęcie, ale tam zwykle jest taki kolorowy krążek / kołnierz, który trzeba nacisnąć żeby dało się wyjąc rurkę.
u mnie jest czarny, przyciskam, próbuje wyciągnąć i nic. Nadal potrzeba zdjęcia?

Tak, bo czasem pod złączka jest blokada która trzyma całość na miejscu

Trzeba zobaczyć czy nie masz tej blokady.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
777raizu
Postów w temacie: 7
Posty: 91
Rejestracja: 20 lut 2024, 18:42
x 1

Re: Problem z wyjęciem rurki PTFE

Post autor: 777raizu »

mcxmcx pisze: 14 maja 2024, 20:32
777raizu pisze: 14 maja 2024, 18:27
mcxmcx pisze: 14 maja 2024, 16:24 Daj zdjęcie, ale tam zwykle jest taki kolorowy krążek / kołnierz, który trzeba nacisnąć żeby dało się wyjąc rurkę.
u mnie jest czarny, przyciskam, próbuje wyciągnąć i nic. Nadal potrzeba zdjęcia?

Tak, bo czasem pod złączka jest blokada która trzyma całość na miejscu

Trzeba zobaczyć czy nie masz tej blokady.
była ta blokada, zdjąłem ale dalej nie moge wyjąć, w środku nie wiem skąd ale jest, że tak powiem syf. użyć bardzo dużo siły?
Licznik moich próśb o pomoc: 16.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2485
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 312

Re: Problem z wyjęciem rurki PTFE

Post autor: mcxmcx »

Jak zdjoles blokadę a dalej nie wychodzi, to wciskaj rurkę, i dopiero wtedy naciśnij ten krążek z góry (najlepiej wąskimi kombinerkami, szczypcami z obu stron).
Jak nie zadziała to po prostu wykręć z bloku razem z rurka. Może być tak że co filament wypłynąl i nie masz jak tego ułamka mm na dociśnięcie pierścienia.
Norbert
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
777raizu
Postów w temacie: 7
Posty: 91
Rejestracja: 20 lut 2024, 18:42
x 1

Re: Problem z wyjęciem rurki PTFE

Post autor: 777raizu »

mcxmcx pisze: 15 maja 2024, 19:33 Jak zdjoles blokadę a dalej nie wychodzi, to wciskaj rurkę, i dopiero wtedy naciśnij ten krążek z góry (najlepiej wąskimi kombinerkami, szczypcami z obu stron).
Jak nie zadziała to po prostu wykręć z bloku razem z rurka. Może być tak że co filament wypłynąl i nie masz jak tego ułamka mm na dociśnięcie pierścienia.
tak to u mnie wygląda
Licznik moich próśb o pomoc: 16.
Mecenas
Postów w temacie: 3
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2022, 14:15
x 7

Re: Problem z wyjęciem rurki PTFE

Post autor: Mecenas »

Na swojej ender 3 max miałem taki przypadek. Rurka mocno siedzi bo pod wpływem ciepła delikatnie się odkształca, powstał taki jakby mały rowek, pewnie w miejscu docisku rurki w złączce. Musiałem wykręcić złączkę z rurką i wtedy dopiero udało mi się tę rurkę wyjąć. Miałem nawet taki przypadek, że zacisk w złączce się rozleciał, wyleciały ze złączki jakieś malutkie blaszki, oczywiście po usunięciu rurki.
Także radzę kombinować i niestety bez użycie siły się nie obejdzie. Wydaje mi się, że dobrze jest mieć w zapasie nową rurkę i złączkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”