Oryginalna Prusa i3 MK2S

Czyli niech moc będzie z Tobą!
badman
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 31 sie 2016, 12:20
Kontakt:

Oryginalna Prusa i3 MK2S

Post autor: badman »

Cześć, potrzebuję pomocy mądrzejszych ode mnie czyli Waszej :)
Pacjent na stole to Prusa i3 od Josefa
objaw: stoł MK42 grzeje tylko do 81 stopni i to w ciągu 30 minut.
Sprawdzone:
Napięcie na zasilaczu 11,6V
Napięcie na przylutowanych stykach stołu w trakcie grzania - 11,2V
Napięcie na wyjściu z elektroniki na stół - 11,4V
Opór na stykach elektroniki zasilania stołu w kilku pomiarach od 39 do 43,2 kΩ podobnie na wyjściu grzałki
Sprawdzone kable, przekrój kabla 2,5

nie mam chwilowo pomysłów na dalszą diagnostykę, możliwe, że coś w sofcie skopali ?

pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
Marcin
https://sklep.gamplate.pl Filament PLA, ABS i inne do drukarek 3D
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2663

Re: Oryginalna Prusa i3 MK2S

Post autor: Berg »

nie zrozumiałem. gdzie te 39 do 43kOhma? Rezystancja samego odłączonego stołu? A zasilacz nie powinien mieć 12V albo trochę więcej? W jakim czasie nagrzewa się z 20 do 50?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
q3ok
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 149
Rejestracja: 20 lut 2017, 20:18
Lokalizacja: SL/SK
x 11

Re: Oryginalna Prusa i3 MK2S

Post autor: q3ok »

http://shop.prusa3d.com/forum/original- ... t1221.html
In that case, you may have a high-resistance joint at the connector (heated bed on RAMBo).

Unplug it and replug a few times; ensure it is properly seated in the socket.

Peter
Ale niekoniecznie myślę że to coś mus dać :)
> MK2Clone http://prusaclone.wordpress.com/ <
> Revision 2 #inprogress http://mk2clone.dozuki.com/ <
tpila1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 128
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:04
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 34

Re: Oryginalna Prusa i3 MK2S

Post autor: tpila1 »

Jest to dosyć (niestety) powszechny błąd przy tym sprzęcie. Na oficjalnym forum też jest sporo wątków na ten temat. Generalnie rozchodzi się o problemy z zasilaczem, że nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej mocy do nagrzania stołu i głowicy. Próbowałeś może z ustawień z palca rozgrzać sam stół bez głowicy? Ja ostatnio drukuję ciągle z petg i stół na start ustawiam na 75 stopni i idzie mi do tej temperatury gdzieś w ciągu 5-6 minut (w tym czasie też idzie głowica do 235 stopni i nagrzewa się jakąś minutę przed tym, aż stół osiągnie żądaną temperaturę).

Tak z ciekawości zapytam, czy w pudełku z drukarką dostałeś taki papierowy świstek z testem temperatur? U mnie taki był i był wykres w jakim czasie stół osiągnął temperaturę 100 stopni.
Prusa i3 MK3(S)
Prusa i3 MK2 3030 Haribo Edition
badman
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 31 sie 2016, 12:20
Kontakt:

Re: Oryginalna Prusa i3 MK2S

Post autor: badman »

tpila1 pisze:Jest to dosyć (niestety) powszechny błąd przy tym sprzęcie. Na oficjalnym forum też jest sporo wątków na ten temat. Generalnie rozchodzi się o problemy z zasilaczem, że nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej mocy do nagrzania stołu i głowicy. Próbowałeś może z ustawień z palca rozgrzać sam stół bez głowicy? Ja ostatnio drukuję ciągle z petg i stół na start ustawiam na 75 stopni i idzie mi do tej temperatury gdzieś w ciągu 5-6 minut (w tym czasie też idzie głowica do 235 stopni i nagrzewa się jakąś minutę przed tym, aż stół osiągnie żądaną temperaturę).

Tak z ciekawości zapytam, czy w pudełku z drukarką dostałeś taki papierowy świstek z testem temperatur? U mnie taki był i był wykres w jakim czasie stół osiągnął temperaturę 100 stopni.
Tak, zacząłem od tego, że zmierzyłem temperaturę na stoliku za pomocą swojej sondy ustawiając jedynie grzanie hotbed. Problem pojawił się w trakcie użytkowania. Po złożeniu drukarki przeprowadzałem testy i nie było żadnego problemu z grzaniem. Jeśli chodzi o opór na stykach - chodzi mi o styki wyjścia grzania hotbed w elektronice rambo. Nie widziałem papierka z wykresem ale możliwe, że obecny właściciel drukarki ma go u siebie. :piwo:
https://sklep.gamplate.pl Filament PLA, ABS i inne do drukarek 3D
cybermech
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 16
Rejestracja: 24 kwie 2017, 18:25
Drukarka: Prusa i3Mk2S
x 1

Re: Oryginalna Prusa i3 MK2S

Post autor: cybermech »

Jak wygląda sprawa sztywności ramy u tej prusy?? Jakoś nie przekonują mnie 2 podkładki...
P.S. Szkoda, że nikt z forum nie podjął się zrobienia rzetelnej recenzji.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 1
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Oryginalna Prusa i3 MK2S

Post autor: SQ9KRD »

cybermech pisze:Jak wygląda sprawa sztywności ramy u tej prusy?? Jakoś nie przekonują mnie 2 podkładki...
P.S. Szkoda, że nikt z forum nie podjął się zrobienia rzetelnej recenzji.
Wszystko w twoich rękach ;).
Czekamy na recenzję.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
cybermech
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 16
Rejestracja: 24 kwie 2017, 18:25
Drukarka: Prusa i3Mk2S
x 1

Re: Oryginalna Prusa i3 MK2S

Post autor: cybermech »

Jeśli zdecyduje się na jej zakup na pewno zrobię recenzję, póki co muszę podjąć decyzję. Zastanawiam się pomiędzy nią a gate 2.0 (był już w koszyku gdyby nie pozycja firmy).
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Oryginalna Prusa i3 MK2S

Post autor: Zepco »

Sprawdziłem u siebie, na kostce zaciskowej z przewodami prowadzącymi do stołu podczas grzania mam 11,6V. Ale wiem, że bywały problemy z samymi stołami i ktoś pisał (nie mogę teraz tego znaleźć), że reklamował i przysłali drugi stół w ramach gwarancji.
Jednak wcześniej zobacz czy masz dobrze dokręcone zaciski i wciśniętą wtyczkę.
Ja miałem inny problem z osiągnięciem, bo wywalało błąd bodajże PREHEAT ERROR. Po aktualizacji oprogramowania błąd ustąpił. Jednak nie nagrzewa się tak długo.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzałki, zasilacze, okablowanie”