D-Bot Core-XY 3D Printer

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 6
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: D-Bot Core-XY 3D Printer

Post autor: marek91 »

Skąd masz taką mocną grzałkę?
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 13
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: D-Bot Core-XY 3D Printer

Post autor: kaworu »

Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 13
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: D-Bot Core-XY 3D Printer

Post autor: kaworu »

Trochę czasu mineło, kilka drobnych aktualizacji. ;)

Z prostych a przydatnych rzeczy, trzymadełko do kabelka. Lepsze by pewnie było opakowanie go w sprężynę, ale z braku sprężyny takie coś wystarczy aby się nie ocierał o ramę w trakcie druku.

Obrazek

Poza tym, zmienione mocowania wózków na o takie:

Obrazek
Obrazek

Czyli trójkątne i dla odmiany zrobione z PET-G. Z równoległobokowymi był ten problem, że jakoś ciężko było ustawić "napięcie" kółek, przy którym było ciasno a jednak się kręciło, a to niby się miało samo. Te tutaj na dole mają przyjemną śrubę M3 do regulacji ciasności tego cuda i to działa po prostu lepiej. Jakby ktoś chciał, rzecz: https://www.thingiverse.com/thing:1930200

Poza tym, jakbym wiedział, że to istnieje to bym oszczędził na kółkach. :D

W związku z przeniesieniem śrub Z na tył, zainstalowany inny uchwyt na dwa wentylatory:

Obrazek

Raz, że dwa, dwa, że mniej masy na hotendzie, trzy, mogę się teraz rozpędzić do 120mm/s z drukiem, więcej nie sprawdzałem jeszcze.

Na koniec wymiana rolek prowadzących paski, w miejscach gdzie idą zębami do rolki na zębate. Można mocniej napiąć paski.

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 9
Posty: 433
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: D-Bot Core-XY 3D Printer

Post autor: Marcin1415 »

Jesteś zadowolony ze swojego D-bota bo z mojego zostały tylko profile. :lol: Jak wydrukujesz kostkę 20x20x300 z jednym obrysem i będzie prosta w ozi Z to gratuluję.
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 13
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: D-Bot Core-XY 3D Printer

Post autor: kaworu »

A na innej drukarce Ci wyszła prosto?
MosfetN
Postów w temacie: 2
Posty: 165
Rejestracja: 26 lip 2016, 12:08
x 96
Kontakt:

Re: D-Bot Core-XY 3D Printer

Post autor: MosfetN »

Jak dla mnie ten D-Bot ma źle zrobiona całą oś Z - za długa dźwignia z tej platformy osi Z która jest podparta z jednej strony bez "zastrzałów" z dodatkowymi łożyskami liniowymi . Wibracje dobrze niosą się po całej ramie i w efekcie wzmacniają - tym bardziej im niżej jest platforma.
https://bytechlab.com/
- RAPTOR XLS 360
- 2x BambuLab X1C + AMS
- Anycubic Photon Mono + Wash Station
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 9
Posty: 433
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: D-Bot Core-XY 3D Printer

Post autor: Marcin1415 »

MosfetN pisze:Jak dla mnie ten D-Bot ma źle zrobiona całą oś Z - za długa dźwignia z tej platformy osi Z która jest podparta z jednej strony bez "zastrzałów" z dodatkowymi łożyskami liniowymi . Wibracje dobrze niosą się po całej ramie i w efekcie wzmacniają - tym bardziej im niżej jest platforma.
Dokładnie im niżej tym gorzej było. Ja nie miałem łożysk tylko na samych rolkach. Ciekawy jestem jak sobie poradzi z taką kostką ten D-bot z łożyskami liniowymi w Z.
Miałem Mendla 90 i D-bota. Muszę stwierdzić że Mendel drukował mega ładnie. Nigdy więcej CoreXY. Właśnie składam p3steel i postaram się wykonać lekkie osie XY.
MosfetN
Postów w temacie: 2
Posty: 165
Rejestracja: 26 lip 2016, 12:08
x 96
Kontakt:

Re: D-Bot Core-XY 3D Printer

Post autor: MosfetN »

Marcin1415 pisze:. Nigdy więcej CoreXY.
To nie wina CoreXY lecz słabego projektu drukarki ;) - gdyby nie ta dziwna kombinacja z osią Z to było by to całkiem ok , lecz ja it tak bym jej nie zrobił bo nie jestem w stanie zaakceptować drukowanych plastików w drukarce które odpowiadają za kluczowe elementy konstrukcyjne :) .
https://bytechlab.com/
- RAPTOR XLS 360
- 2x BambuLab X1C + AMS
- Anycubic Photon Mono + Wash Station
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 13
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: D-Bot Core-XY 3D Printer

Post autor: kaworu »

I jeszcze jeden upgrade, z 4 prowadnic liniowych i 2 śrub trapezowych zostały dwie prowadnice, a śruby wymieniona na 1x SFU1204 (czyli śrubę kulową). Silnik przeniesiony do góry i w sumie jest to wygodniejsze niż było wcześniej i działa lepiej, bo zniknął problem z czasem nierównymi warstwami.

Obrazek

Poza tym mały upgrade elektroniki o coś co kompletnie nikomu poza mną się nie przyda:

Obrazek

4x STSPIN820 + STM32F030. CPU jest tylko od konfiguracji i umożliwia całkowicie softwarowa regulację prądu, trybów i wszystkich kombinacji mikrokroków, ot tak do eksperymentów ;)

I wymieniona karetka, na taką:
Obrazek
Z lepszym chłodzeniem, brakiem farfocli z tyłu i napinaczami pasków.

Jakby kogoś nowa oś Z interesowała, https://www.thingiverse.com/thing:3739208
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”