Laser

Przydatne programy narzędziowe, skrypty i nie tylko
ODPOWIEDZ
Dudasz
Posty: 54
Rejestracja: 03 lip 2023, 18:18
Lokalizacja: Słupsk
Drukarka: Sidewinder X2
x 22

Laser

Post autor: Dudasz »

Siemanko.
Dostałem od szwagra laser do wypalania.
Wielkość pola roboczego to coś kolo 40x40. Duże bydle.
Siedzi ktoś w tym temacie może?
Macie jakieś sprawdzone programy do... właśnie do czego? Program do drukarek 3d tnie projekt na warstwy, a do lasera... pisze ścieżki? G kod?
Tak czy siak zaczynam kolejną przygodę i jak ktoś mógłby podrzucić coś ciekawego to będę wdzięczny.
Pozdrawiam,
Dudasz. :git:
Kiedyś tylko rodzina wiedziała, żeś głupi. Teraz wie cały internet. ;)
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Posty: 2383
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen+AMS
x 1095

Re: Laser

Post autor: Andrzej_W »

Tak potrzebny g-cod , pod drukarki też :D
Taki popularny program https://lasergrbl.com/
Jeszcze inne są ale tego używałem.
Z płatnych to https://lightburnsoftware.com/
Dołożyłbym też jakiś program pod grafikę wektorową jak Inkscape
Dudasz
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Posty: 9761
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Lokalizacja: Klendathu
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 6678
Kontakt:

Re: Laser

Post autor: dziobu »

Wspomniany LightBurn oferuje dość rozbudowany edytor pozwalający narysować to co trzeba
(jak to)

nie trzeba zaprzęgać innego softu. Oczywiście zależnie od tego co się robi.

Ma też prostego tracera:


A tu masz pierwszy z brzegu filmik jak to działa i co się robi:
Dudasz
Dudasz
Posty: 54
Rejestracja: 03 lip 2023, 18:18
Lokalizacja: Słupsk
Drukarka: Sidewinder X2
x 22

Re: Laser

Post autor: Dudasz »

Dzięki. :)
Andrzej_W pisze: 14 mar 2025, 19:43 Tak potrzebny g-cod , pod drukarki też :D
Taki popularny program https://lasergrbl.com/
Jeszcze inne są ale tego używałem.
Z płatnych to https://lightburnsoftware.com/
Dołożyłbym też jakiś program pod grafikę wektorową jak Inkscape

Tak wiem, że program do cięcia tworzy gcode. Ale bardziej zaawansowany bo już w 3 osiach. Masz rację. Mogłem po prostu tak napisać. :pardon:
Kiedyś tylko rodzina wiedziała, żeś głupi. Teraz wie cały internet. ;)
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Posty: 2383
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen+AMS
x 1095

Re: Laser

Post autor: Andrzej_W »

Oj tam :D
Żeby doprecyzować laser też może używać trzech osi XYZ.
Drukarka 3D jak i laser to maszyny CNC.
Dudasz
Posty: 54
Rejestracja: 03 lip 2023, 18:18
Lokalizacja: Słupsk
Drukarka: Sidewinder X2
x 22

Re: Laser

Post autor: Dudasz »

Andrzej_W pisze: 14 mar 2025, 21:25 Oj tam :D
Żeby doprecyzować laser też może używać trzech osi XYZ.
Drukarka 3D jak i laser to maszyny CNC.
A no masz rację. Aczkolwiek ja mam laserek z dwoma osiami.
Z jest ustawiany ręcznie blokadą wysokości lasera od detalu.
Kiedyś tylko rodzina wiedziała, żeś głupi. Teraz wie cały internet. ;)
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Posty: 1043
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 460

Re: Laser

Post autor: Rozarh »

A zamiana modelu 2D/3D na g-code to CAM: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komputero ... ytwarzania
Dudasz
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”