[co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 4
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: SQ9KRD »

:good: Biedny dwa razy traci :piwo:

A tak całkiem serio to też uważam że warto kupić raz a dobrze.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 33
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: McKee »

Dlatego ja się już ponad miesiąc zastanawiam (nie jest to artykuł pierwszej potrzeby ;))
I bardzo spodobało mi się pytanie FlameRunnera - sam nie wpadłem żeby na forum zapytać.
Czekam na inne propozycje.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
G4ever

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: G4ever »

Ja mam komplet dostępny od czasu do czasu w LIDLU i całkiem całkiem się sprawdza, około 40 zł
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 18
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: FlameRunner »

Widzę, że mamy propozycje rozstrzelone pod względem ceny o rząd wielkości. Od zestawu z lidla za kilkadziesiąt złotych po skompletowanie zestawu bitów WIHA, przy którym cena wyjdzie - jeśli celować w 50+ bitów - na poziomie dobrych kilkuset złotych, jak nie więcej. :D

Nastawiony byłem raczej na jakiś większy zestaw, około 60 bitów.
Ale widzę, że zestaw Wurth z 28 bitami ( http://allegro.pl/zestaw-wkretakow-prec ... 27340.html ) jest całkiem sensownie dobrany. Czy widzicie tam jakiś problem w stylu "wszystko spoko, ale zaraz będziesz potrzebował jeszcze..."?

Edit: O, i już sam sobie odpowiedziałem. Pewnie drugiego dnia po zakupie tego zestawu akurat trafi się coś z Torx Security. :(
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 33
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: McKee »

Może celuj w 200 bitów... będzie jeszcze większa różnica w cenie (jeżeli o to ci chodzi) ;)
Kto mówił, że trzeba CAŁY zestaw Wihy komentować?
Dokupić brakujących kilka bitów wystarczy.
A "mainstream" obsłużyć czymś z trochę niższej półki.

Kupuj te Wurth-a - z chęcią przeczytam opinie.
Bity trochę podobne (kolorystycznie) do tego zestawu: http://allegro.pl/31-w-1-wkretak-torx-z ... 74496.html
Brakuje też informacji na temat materiału / trwałości i wogóle wyglądają na zestaw niedzielnego dłubacza - dlatego ja mam lekkie obawy (widziałem je wcześniej).

PS. Ja faktycznie celuję w "zestaw podstawowy" za około 100zł + uzupełnienie bitów o dalsze kilkadziesiąt zł.
Mój stary zestaw się kończy, a w międzyczasie kupiłem 2 tańsze i małe torxy (do telefonów - trochę tego naprawiam) padają w nich jak muchy, na dodatek uszkadzają śruby. Małych PZ chyba nigdy nie użyłem. Płaskie też nieprzydatne (bo mam inne). PH nie trzymają rozmiarów - jakoś w śrubę wchodzą ale nie jest to tak pewny chwyt jak wiha - no kurcze, przyznaje, jestem spaczony: dostałem dobre narzędzie do łap i nie chcę teraz zmieniać na gorsze (tym bardziej, że ma być na kilkanaście lat).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 33
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: McKee »

PS.: Bity torx firmy Wera są po 3zł:
http://allegro.pl/bit-867-1-z-torx-5-we ... 49293.html
(nawet tak małe jak T1, ale normalne (6.3mm) a nie micro - warte rozważenia)
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: Artu »

McKee pisze:Może celuj w 200 bitów... bBity trochę podobne (kolorystycznie) do tego zestawu: http://allegro.pl/31-w-1-wkretak-torx-z ... 74496.html
Takie same kupiłem "od chińczyka" na bazarku za 5zł :DD Powiem jedno - śmieć :lol: Nie trzymają wymiaru, a ranty zrywają się od samego patrzenia :rotfl:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 18
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: FlameRunner »

Jeszcze takie coś mi wpadło w oko: https://eustore.ifixit.com/en/Tools/Too ... r-Kit.html
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: Kopytko »

Szkoda ,ze nie ma tylko w przypadku bitów, długich końcówek często, aby się móc dostać do często głęboko zagłębionych śrubek.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 18
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [co kupić?] Wkrętaki precyzyjne

Post autor: FlameRunner »

Jakiś typowy łeb to od biedy można jakimś starym kiepskim wkrętakiem dosięgnąć. Trzeba tylko liczyć, że nie będzie jakiegoś tri-winga na głębokości 10 cm. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt i narzędzia warsztatowe”