Wydruki na Anetce

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
pyblo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 63
Rejestracja: 01 cze 2017, 19:36
Drukarka: Anet A8
x 1

Wydruki na Anetce

Post autor: pyblo »

Kilka osób skorzystało na forum z tej samej oferty co ja na GearBest i stało się posiadaczem Anetki o numerze A8 ;) Swoją mam już od ponad tygodnia, lecz dopiero dzisiaj miałem czas ją skalibrować i wrzucić filament i zobaczyć jak testowe wydruki działają. Kilka testów i, naciąganie paska i poprawa stolu i voila pionek wyszedł wspaniale, mimo wyraźnych wibracji w osi X. Dodam kilka modyfikacji żeby Rama była stabilniejsza i paski lepiej naciągnięte i będzie gites :D A wam jak poszlo uruchamianie A8?
Załączniki
IMG_20170812_224738_AO_HDR.jpg
IMG_20170812_224611_HDR.jpg
IMG_20170812_224326.jpg
Awatar użytkownika
5t0z3k
Postów w temacie: 5
Posty: 93
Rejestracja: 30 maja 2017, 23:40
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Creality K1 Max
x 11

Re: Wydruki na Anetce

Post autor: 5t0z3k »

Moja Anetka robi sobie upgrade :DD

Warstwa 0.3mm materiał Tani PLA z allenietanio

Prędkości druku:
IMG_1239.JPG
No i co na razie poczyniła:
IMG_1237.JPG
IMG_1238.JPG
ust.jpg

Teraz leci łańcuch osi Y
Nie ma rzeczy które nie "wejdą", są tylko zbyt lekkie młotki.
Awatar użytkownika
pyblo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 63
Rejestracja: 01 cze 2017, 19:36
Drukarka: Anet A8
x 1

Re: Wydruki na Anetce

Post autor: pyblo »

Ok przyszedł w końcu czas sprawdzić co Anetka potrafi. Tak więc puściłem druk z prędkością 75 mm/s, dysza 0.2.

Oto i wynik: Wenus z Milo (Istnieją ludzie gorszący sie nagością klasycznych posągów, więc podaję linki do zdjęć zamiast miniatur.)

PS: Przy okazji dowiedziałem sie ciekawej rzeczy. A8 nie trzyma mi temperatury dobrze i temperatura spadła okolo 5 stopni w dół po skończonym brim'ie. Zorientowałem sie dopiero na wysokości pasa i ręcznie w menu zwiększyłem temp ekstrudera do 203C i trzymało sie już na poziomie około 199C. Jest wyraźna różnica widoczna właśnie na wysokości talii.
Awatar użytkownika
5t0z3k
Postów w temacie: 5
Posty: 93
Rejestracja: 30 maja 2017, 23:40
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Creality K1 Max
x 11

Re: Wydruki na Anetce

Post autor: 5t0z3k »

Mmmmmmmmmmmmm cycuszki :rotfl: U mnie niestety tak samo nie trzyma temperatury i np. jak mam ustawione 220st to temp skacze miedzy 216 a 221 mam jakąś "inno" grzałkę to sprawdzę czy może to jej wina albo zamontuję mosfety http://allegro.pl/mks-mosfet-do-drukare ... 46347.html coś w ten deseń i może pomoże :).

P.S
Ładny wydruk jak na tą prędkość czym krojone?
Nie ma rzeczy które nie "wejdą", są tylko zbyt lekkie młotki.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Wydruki na Anetce

Post autor: Kopytko »

Oklejcie blok głowicy kilkunastoma warstwami kaptonu i będzie trzymać, dostaniecie większa stabilizacje, mniejsze zużycie energii i większy akumulator ciepła co wpłynie na równomierną ekstruzje. JA owijam tyle ,ze moge dotknąć blok palcem po rozgrzaniu do 215 stopni :)
@Pyblo chłodzenie wydruku za wysoko, dmuchasz w dysze wychładzając jej końcówkę zbyt szybko.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
5t0z3k
Postów w temacie: 5
Posty: 93
Rejestracja: 30 maja 2017, 23:40
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Creality K1 Max
x 11

Re: Wydruki na Anetce

Post autor: 5t0z3k »

Kopytko pisze:Oklejcie blok głowicy kilkunastoma warstwami kaptonu i będzie trzymać, dostaniecie większa stabilizacje, mniejsze zużycie energii i większy akumulator ciepła co wpłynie na równomierną ekstruzje. JA owijam tyle ,ze moge dotknąć blok palcem po rozgrzaniu do 215 stopni :)
A to taka zamiana :sad: , szczerze pisząc ja mam nawinięte może ze 3-4 warstwy i myślałem że to wystarczy :sorry:, gdzieś miałem bandaż do kolektorów wydechowych i to nawinę i podkleję keptonem, a jeżeli go nie znajdę to nawijać kepton będę oj będę :DD.
Nie ma rzeczy które nie "wejdą", są tylko zbyt lekkie młotki.
Awatar użytkownika
pyblo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 63
Rejestracja: 01 cze 2017, 19:36
Drukarka: Anet A8
x 1

Re: Wydruki na Anetce

Post autor: pyblo »

@Kopytko dzięki. Faktycznie, że też nie zauważyłem. Wziąłem projekt z thingverse'a i założyłem że jest na dobrą długość. Wydłużę go sobie i powinno być git na szybko, póki j-head nie przyjdzie i nie będę nowego mounta robił.

@5t0z3k kroiłem Cura 2.7 i poprawię się miałem 80 mm/s print speed i 150 mm/s travel time.
Awatar użytkownika
pyblo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 63
Rejestracja: 01 cze 2017, 19:36
Drukarka: Anet A8
x 1

Re: Wydruki na Anetce

Post autor: pyblo »

a i dla ciekawych wydruk był w białym PLA: [/url]https://www.3drukarki.pl/Filament-PLA-Bialy-1kg-p820[/url]. Świetna cena i nie sprawia problemów jak się już dopasuje uchwyt żeby gładko z tą drewnianą szpulą chodził.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Wydruki na Anetce

Post autor: Kopytko »

5t0z3k pisze:
Kopytko pisze:Oklejcie blok głowicy kilkunastoma warstwami kaptonu i będzie trzymać, dostaniecie większa stabilizacje, mniejsze zużycie energii i większy akumulator ciepła co wpłynie na równomierną ekstruzje. JA owijam tyle ,ze moge dotknąć blok palcem po rozgrzaniu do 215 stopni :)
A to taka zamiana :sad: , szczerze pisząc ja mam nawinięte może ze 3-4 warstwy i myślałem że to wystarczy :sorry:, gdzieś miałem bandaż do kolektorów wydechowych i to nawinę i podkleję keptonem, a jeżeli go nie znajdę to nawijać kepton będę oj będę :DD.
Sam kapton , szkoda sie babrać z innymi materiałami wiele owinięć i wystarczy, tam żeby powłoka miała z 1mm, naprawde zobaczycie róznice:)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
5t0z3k
Postów w temacie: 5
Posty: 93
Rejestracja: 30 maja 2017, 23:40
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Creality K1 Max
x 11

Re: Wydruki na Anetce

Post autor: 5t0z3k »

pyblo pisze:a i dla ciekawych wydruk był w białym PLA: [/url]https://www.3drukarki.pl/Filament-PLA-Bialy-1kg-p820[/url]. Świetna cena i nie sprawia problemów jak się już dopasuje uchwyt żeby gładko z tą drewnianą szpulą chodził.
Łodafak taka taniocha że aż oczy "bolo" to ja myślałem że kupiłem jak prawdziwy "mistrz janush" (nie obrażjąc ludzi o imieniu Janusz) zakupiłem 2 szpule szarego PLA w cenie 43zł sztuka. A tu widzę taka tanioszka. W sumie to ja posiadam e3d-v6 i jakiegoś chuńczyka j-head V5 albo 6 i myślałem czy nie wpakować tego w Anulkę. Hmmmm może w Bowdena wyceluje (bo też mam ku temu potrzebne rzeczy) trzeba pomyśleć :)
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2017, 23:58 przez 5t0z3k, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma rzeczy które nie "wejdą", są tylko zbyt lekkie młotki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”