Devil Design ASA RC1 - Wasze opinie

Zapisy, próbki, testy.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 3454
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 567

Re: Devil Design ASA RC1 - Wasze opinie

Post autor: Kopytko »

Artu pisze:Niestety, ale żona w domu, więc piekarnik zabroniony :no: Nie wiem o co chodzi, bo jak dla mnie, w zakresie 210-250°C nie widzę różnicy... Przy 260°C zatkało głowicę :DD
IMG_20170928_152354_crop.jpg
Co to to taka dziwna siatka jest ? Wypełnienie ?
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Devil Design ASA RC1 - Wasze opinie

Post autor: dragonn »

Pierwsza próba, tradycyjnie zawsze ten sam model :lol: . 220C/90C, chłodzenie 20% bo Marvin mały jest. Ogólnie wyszło ok, żadnych problemów nie miałem - widoczne prążki chyba były od jakiś wahań temperatury na głowicy, coś mi się poluzowało. Jeśli chodzi o zapach nie zauważyłem żadnego. Co do problemów z białym co co niektórzy mieli nie zauważyłem chociaż w pewnym momencie faktycznie słyszałem jakieś 'cykanie' z głowicy ale po paru warstwach przestało.
P8280204.JPG
P8280205.JPG
P8280206.JPG
Teraz muszę wymyślić jakiś projekt większy :D.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 7570
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Devil Design ASA RC1 - Wasze opinie

Post autor: Berg »

różnie filamenty wytrzymują tę zębatkę. często nie wytzymują próby dociśnięcia śrubki na tyle by dobrze siedziała. Nawet dało radę i nie pękło. Ale lekko zbielało, pewnie pęknie jak jeszcze dokręcę.
230'C stół 80'C +dimafix. trzyma bez problemu przy tej temp,
Dobrze sklejone warstwy
Załączniki
20170928_204721.jpg
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 10
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Devil Design ASA RC1 - Wasze opinie

Post autor: S3b »

Kolejne podejście do białego. Dziś widać tylko małe przerwy w ścieżkach - ewidentnie oznaka wilgoci w filamencie.
Nie zaobserwowałem dziś za to farfocli:) Może ten filament skutecznie wymiata pozostałości innych filamentów z głowicy? :D
Lekka nad ekstruzja bo ciągle nie nie zrobiłem kalibracji na kostce ale poza tym wydruk wydaje się być poprawny. Mam wrażenie ze ten materiał ma mniejszy skurcz niż ABS...
Załączniki
20170928_230222.jpg
20170928_230142.jpg
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8975
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5878
Kontakt:

Re: Devil Design ASA RC1 - Wasze opinie

Post autor: dziobu »

No to druków ciąg dalszy. W międzyczasie wydrukowałem kilka małych pierdółek i wszystkie wyszły dobrze. Ale tyle tu uwag że aż puściłem coś co powinno przynajmniej część z nich potwierdzić.

Taki mało urodziwy ptaszek:
(https://www.thingiverse.com/thing:579484)
ptak1a.jpg
ptak1b.jpg
ptak1c.jpg
Jedyne pęknięcia (te z pierwszego zdjęcia) to właściwie moja wina. Normalnie tego typu rzeczy z materiałów które się kurczą drukuję 40mm/s z warstwą 0.2mm i z minimalnym/bez chłodzenia. Zostawiam takie na noc; wolno ale działa. Tutaj poszło 60mm/s, warstwa 0.25mm i chłodzenie 20%. Dziwne jest to że ogon drukowany na supporcie nie poszedł w górę, a imho powinien odkształcać się jako pierwszy.
Na wydruku są poziome pasy. Nie wiem skąd; średnica drutu OK (sprawdziłem w kilku miejscach) a i temperatura dobra. Z drugiej strony to może być coś u mnie bo czasem na różnych materiałach mi się trafia. A do tego tu mam biały kolor na którym dobrze widać wszystkie wady.
Żadnego strzelania, dymienia czy czegokolwiek innego nie stwierdziłem.
Zapach - no jak się skupiłem to jakiś tam jest, ale nie żeby był on znaczący. Na pewno nie powiem że śmierdzi bądź że jest intensywny.
Stołu się trzyma. Raft i support odchodzą bezproblemowo.
I coś co odruchowo przegapiłem - wydruk jest matowy. Wygląda ślicznie.

Nie wiem co więcej napisać jak nie mam żadnych problemów a wydruki wychodzą OK. Jak dla mnie to materiał jest bardzo dobry.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 19
Posty: 2426
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 468
Kontakt:

Re: Devil Design ASA RC1 - Wasze opinie

Post autor: Artu »

Kopytko pisze:
Artu pisze:Niestety, ale żona w domu, więc piekarnik zabroniony :no: Nie wiem o co chodzi, bo jak dla mnie, w zakresie 210-250°C nie widzę różnicy... Przy 260°C zatkało głowicę :DD
Co to to taka dziwna siatka jest ? Wypełnienie ?
Też się zastanawiam :roll: Nie ma wypełnienia, tylko 2 obrysy, i taki regularny wzorek na wszystkich ścianach sześcianu... od wewnątrz też :crazy:
IMG_20170928_231122_crop.jpg
Drukowane warstwą 0,2mm z prędkością 40mm/s Grubość ścianki w projekcie 1mm, po wydruku zmierzone 1,01mm.
Chyba ten materiał nie lubi "szybkiego" drukowania :roll: Karmik był z warstwą 0,3mm z prędkością 60mm/s
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 19
Posty: 2426
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 468
Kontakt:

Re: Devil Design ASA RC1 - Wasze opinie

Post autor: Artu »

Dzisiaj kolejne podejście. Spróbuję wydrukować obudowę z tego projektu: Mini Air Blower
Tym razem z prędkością 40mm/s i temperaturą 230°C...
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 7570
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Devil Design ASA RC1 - Wasze opinie

Post autor: Berg »

Artu pisze: Też się zastanawiam :roll: Nie ma wypełnienia, tylko 2 obrysy, i taki regularny wzorek na wszystkich ścianach sześcianu... od wewnątrz też :crazy:
To ten wzorek wyszedł Ci przypadkowo? :shock: byłem przekonany, że to jakiś chytry model. nawet dorobiłem sobie teorię, że specjalnie do sprawdzenia temperatury zrobiony by zobaczyć przy jakiej się wzorki zlewają, czy coś. Wolałem nie pytać by nie wyszła moja niewiedza, wstyd mi było że temperaturę na zwykłym słupku sprawdzam, a tu takie coś u Ciebie. :D

sprawdziłem jak ASA daje radę na BuildTaku, na zimno - dało radę. I nawet dobrze sklejony. głowica 0.35 Vertex K8400, warstwa 0.15, 40mm/s ale acc 6000 jerk 30 więc w konsekwencji dość szybko zrobił całem Benchy.
Obniżyłem ręcznie do 50% prędkość w trakcie drukowania komina, bo dół zaczął się zlewać. Czy na prawdę nie ma w Curze takiego czegoś jak w Slic3rze - "speed for small perimeters"

Jeszcze raz potwierdzam, że wysuszenie filamentu w piekarniku rozwiązało kłopot. Na benchy nie ma śladu przerw, firanek. Obrysy są w 100% poprawne.
Załączniki
20170929_083440.jpg
Kopytko
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 1
Posty: 434
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: Devil Design ASA RC1 - Wasze opinie

Post autor: Marcin1415 »

Artu pisze:
Kopytko pisze:
Artu pisze:Niestety, ale żona w domu, więc piekarnik zabroniony :no: Nie wiem o co chodzi, bo jak dla mnie, w zakresie 210-250°C nie widzę różnicy... Przy 260°C zatkało głowicę :DD
Co to to taka dziwna siatka jest ? Wypełnienie ?
Też się zastanawiam :roll: Nie ma wypełnienia, tylko 2 obrysy, i taki regularny wzorek na wszystkich ścianach sześcianu... od wewnątrz też :crazy:
Ten wzorek to znane i lubiane skośne prążki. Wydrukuj kostkę z 1 obrysem to się powinny łądnie pokazać.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 19
Posty: 2426
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 468
Kontakt:

Re: Devil Design ASA RC1 - Wasze opinie

Post autor: Artu »

Marcin1415 pisze:Ten wzorek to znane i lubiane skośne prążki.
Mnie osobiście one nie przeszkadzają dopóty, dopóki nie mają wpływu na trwałość wydruku :git: Drukarkę używam "konstrukcyjnie/technicznie", a nie "arcystycznie" :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Testy filamentów”