Kurs projektowania 3D za 90zł

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
atom
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 167
Rejestracja: 25 sie 2017, 21:43
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P802M; CTC DUO

Kurs projektowania 3D za 90zł

Post autor: atom »

Dostałem takiego linka https://strefakursow.pl/kursy/3d/kurs_m ... ?ref=43155 gdzie można kupić "Kurs modelowania i drukowania 3D" - pytanie. Czy ktoś coś może powiedzieć na ten temat?

Zastanawiam się nad zakupem - czy warto?

Moja wiedza z zakresu druku 3D = 0.
rmatysiak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 70
Rejestracja: 10 wrz 2017, 18:30
x 5

Re: Kurs projektowania 3D za 90zł

Post autor: rmatysiak »

Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Kurs projektowania 3D za 90zł

Post autor: FlameRunner »

Może faktycznie niegłupie?
Pewnie nie dowiesz się niczego, czego byś się nie dowiedział czytając forum lub oglądając tematyczne kanały na YT, ale tutaj będziesz miał wszystko po polsku, zebrane w jednym miejscu i elegancko po kolei wytłumaczone.
atom
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 167
Rejestracja: 25 sie 2017, 21:43
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P802M; CTC DUO

Re: Kurs projektowania 3D za 90zł

Post autor: atom »

Właśnie chodzi mi o to, abym miał wszystko w jednym i po kolei mógł się uczyć, a nie skakać z jednego tematu w inny i to nie po kolei gdyż sam nie wiem od czego miałbym zacząć i na czym skończyć.

Tylko z kolei zastanawiam się czy tam będzie wszystko ładnie tłumaczone - aby pieniądze nie poszły w błoto, bo porównuję to tak, że koszt kursu = filament, zaś jeśli jest dobrze zrobiony to warto zainwestować w niego, aby poprawnie wykonywać modele i nie uczyć się na własnych błędach.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Kurs projektowania 3D za 90zł

Post autor: FlameRunner »

To chyba koleś od kanału techtutor? Pooglądaj sobie jego filmiki na YT i sam oceń, czy mówi z sensem.
atom
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 167
Rejestracja: 25 sie 2017, 21:43
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P802M; CTC DUO

Re: Kurs projektowania 3D za 90zł

Post autor: atom »

Znalazłem jeszcze inny kurs.
http://allegro.pl/kurs-3ds-max-projekto ... 03105.html

Tańszy i z mniejszą ilością informacji.

Który według Was lepiej kupić ?

A może możecie polecić stacjonarny kurs w Wawie?
rmatysiak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 70
Rejestracja: 10 wrz 2017, 18:30
x 5

Re: Kurs projektowania 3D za 90zł

Post autor: rmatysiak »

atom o ile się nie mylę pierwszy kurs jest o modelowaniu i drukowaniu 3d a drugi tylko o modelowaniu.
Moim skromnym zdaniem pierwszy wydaje się być lepszy bo powinien obejmować wszytko co powinno się wiedzieć w temacie druku 3d i modelowani 3d. Ale żadnego nie widziałem więc nie mogę być tego pewny na 100%.
atom
Awatar użytkownika
corristo25
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 172
Rejestracja: 30 wrz 2017, 15:44
Lokalizacja: BB
Drukarka: FDM+Resin
x 59

Re: Kurs projektowania 3D za 90zł

Post autor: corristo25 »

Zależy czego oczekujesz, czy chcesz sam poćwiczyć i poszukać informacji, czy mieć przewodnika prowadzącego za rączkę.
W jednym i drugim wypadku osiągniesz to samo. Różnica będzie w Twojej kieszeni :)
Rozbudowany i darmowy jest Fusion360 od Autodeska. Na YT mają całą bazę filmów szkoleniowych od początkującego do zaawansowanego.

Sam program jest dość intuicyjny i tak na prawdę kilka razy szukałem pomocy w ich tutorialach.
Żeby nie być gołosłownym, popatrz na model, który mam w miniaturce powstał po 2ch tygodniach zmagań od 0 :)
Aktualnie stoi w pokoju i drukuje :)
atom
atom
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 167
Rejestracja: 25 sie 2017, 21:43
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P802M; CTC DUO

Re: Kurs projektowania 3D za 90zł

Post autor: atom »

ok. dzięki. Muszę to przemyśleć.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Kurs projektowania 3D za 90zł

Post autor: dziobu »

corristo25 pisze:Zależy czego oczekujesz, czy chcesz sam poćwiczyć i poszukać informacji, czy mieć przewodnika prowadzącego za rączkę.
W jednym i drugim wypadku osiągniesz to samo. Różnica będzie w Twojej kieszeni :)
Prowadzenie za rączkę powoduje że w momencie gdy dotrzesz do kolejnych problemów zaczniesz szukać kolnego kursu. Bo zawsze ktoś musi podpowiedzieć co i jak dalej robić. To też zabija naturalną ciekawość - "nigdy nie używałem tej opcji bo mi nie była potrzebna" (a często to oznacza po prostu: "pojęcia nie mam co ona robi").

Imho duże lepiej jest dojść do rozwiązania samemu - stawiasz sobie zadanie (np zrobię stojak na długopisy) i posiłkując się manualami/filmami robisz to co potrzebujesz. W efekcie wyrabiasz nawyk wykorzystywania informacji z sieci a nie tylko powielania ich. Pewnie że jest to trudniejsza droga ale co się dowiesz/nauczysz to Twoje. I zrobisz to sam, co oznacza że będziesz rozumiał co, jak i dlaczego. A to imho bardzo dużo.
chemik72, atom
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”