Początek końca KIT'ów i3 z allegro? Jest następca

Znalazłeś ciekawy extruder czy głowicę? - zapodaj linka
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: Początek końca KIT'ów i3 z allegro? Jest następca

Post autor: Blazi »

Pod względem samego produktu ani jedna krajowa firma już nie może konkurować choćby nawet z XYZ Printing, która oferuje produkt z własnym firmware i własnym softem i przystępną ceną za produkt oferujący to samo, w tej samej technologii.
No jednak nie do końca "to samo". Polscy producenci mieli upadać przez Chińczyków już kilka lat temu. Padają, padają i jakoś upaść nie mogą, ba, jeszcze niektórzy mają czelność się rozwijać! Z roku na rok Dni Druku są coraz większe.

Jak firma nie ma nic ciekawego do zaoferowania wobec importerów z Allegro to wypada. Reszta się trzyma i będzie trzymać.
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
Awatar użytkownika
DVJCODEC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 227
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: Początek końca KIT'ów i3 z allegro? Jest następca

Post autor: DVJCODEC »

Szymon, kilka lat temu (czyli 4) to się dopiero w Polsce rozwijało a w chińczykowie nie było jeszcze zestawów i drukarek na sprzedaż - takie są fakty ;)

Tu należy rozróżnić "jakoś się trzymają" od "zarabiają i się rozwijają kładąc na rozwój pieniądze". W większości firm dominuje raczej to pierwsze, czyli "jakoś się trzymają".
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: Początek końca KIT'ów i3 z allegro? Jest następca

Post autor: Blazi »

Szymon, kilka lat temu (czyli 4) to się dopiero w Polsce rozwijało a w chińczykowie nie było jeszcze zestawów i drukarek na sprzedaż
Ale 3 lata temu już były a to wtedy zaczął się prawdziwy boom. Jak ktoś nie przewidział, że kiedyś stanieją i biznes oparł na wariacjach popularnych pomysłów z OpenSource to teraz ma problem. Lub miał problem...

BTW, teraz to 1200zł a za jakiś czas będzie to 600zł z wliczoną marżą dla importera. I nie ma żadnego powodu, żeby nie mogło być przy masowej produkcji jeszcze taniej.
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
Awatar użytkownika
DVJCODEC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 227
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: Początek końca KIT'ów i3 z allegro? Jest następca

Post autor: DVJCODEC »

3 lata temu to na aliexpress sprzedawali Prusy i2 w zestawie DIY za 600 dolców i to są fakty - nie opłacało się wtedy czegokolwiek importować bo to w ostateczności wychodziło podobnie jak zestaw kupiony w Polsce z gwarancją.

Pożyjemy - zobaczymy. Gdybać można zawsze.
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: Początek końca KIT'ów i3 z allegro? Jest następca

Post autor: Blazi »

3 lata temu to na aliexpress sprzedawali Prusy i2 w zestawie DIY za 600 dolców i to są fakty - nie opłacało się wtedy czegokolwiek importować bo to w ostateczności wychodziło podobnie jak zestaw kupiony w Polsce z gwarancją.
Opłacało, opłacało i to bardziej niż teraz bo marża była większa - trzeba było tylko wiedzieć jak to robić. Majfrend na Ali ma cenę dla detalisty, do tego większość ofert to pośrednicy - jak znalazleś producenta albo poważniejszego hurtownika i wyskakiwałeś z zapytaniem na kilkadziesiąt kompletów poza portalem dostawałeś ofertę z bardzo przyjemną zniżką (np 40%).

Myślisz, że dzisiaj działa to inaczej? Ceny i3 na Ailexpress zaczynają się od ~190$ a na Allegro od 800zł. Naprawdę uważasz, że importerzy bawiliby się to gdyby mieli zarabiać na sztuce 100-200zł? :)
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 5
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Początek końca KIT'ów i3 z allegro? Jest następca

Post autor: marek91 »

Blazi pisze:Naprawdę uważasz, że importerzy bawiliby się to gdyby mieli zarabiać na sztuce 100-200zł? :)
Blazi, kurde, przecież większość sprzedawców na allegro zarabia 2 zł na wysyłce i nic po za tym, marża 100-200 to dla nich majątek :roll:
FlameRunner
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: Początek końca KIT'ów i3 z allegro? Jest następca

Post autor: Blazi »

Blazi, kurde, przecież większość sprzedawców na allegro zarabia 2 zł na wysyłce i nic po za tym, marża 100-200 to dla nich majątek
Piszesz to poważnie? :) Wierzysz w to? :lol: Ile musiałbyś takich transakcji dziennie robić, 500?

Nie no ja wiem, że są Janusze Handlu którzy zamiast uczyć się "na klasuwke z pszyry" uskuteczniają pierwszy biznes, ale my tu nie o takich.
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Początek końca KIT'ów i3 z allegro? Jest następca

Post autor: virgin71 »

Blazi pisze:
Blazi, kurde, przecież większość sprzedawców na allegro zarabia 2 zł na wysyłce i nic po za tym, marża 100-200 to dla nich majątek
Piszesz to poważnie? :) Wierzysz w to? :lol: Ile musiałbyś takich transakcji dziennie robić, 500?

Nie no ja wiem, że są Janusze Handlu którzy zamiast uczyć się "na klasuwke z pszyry" uskuteczniają pierwszy biznes, ale my tu nie o takich.
Niestety to jest bardzo na poważnie. W mojej branży marże również są po kilka PLN. Dzisiaj np. x-złom oferuje dużą pulę sprzętu z marżą na poziomie kilku PLN, bo uważają, że najlepszą metodą jest sprzedaż na ilość. Ja tym czasem sprzedaję kilka sztuk w miesiącu i mam taki sam zysk. Oni przesycą rynek i upadnę i ja i oni (uff, że sprzęt się rozwija, bo upadek nam nie grozi tak szybko). To są janusze biznesu właśnie. Bardzo trafnie uderza w ten ton prześmiewczy artykuł z cd3d.

Ludzie nie rozumieją, że marża 10-15% (w najgorszych przypadkach), to musi być norma, żeby utrzymać sklep, sprzedawców, szkolić załogę, dać godziwe wynagrodzenie...
Awatar użytkownika
DVJCODEC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 227
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: Początek końca KIT'ów i3 z allegro? Jest następca

Post autor: DVJCODEC »

Blazi pisze:Opłacało, opłacało i to bardziej niż teraz bo marża była większa - trzeba było tylko wiedzieć jak to robić. Majfrend na Ali ma cenę dla detalisty, do tego większość ofert to pośrednicy - jak znalazleś producenta albo poważniejszego hurtownika i wyskakiwałeś z zapytaniem na kilkadziesiąt kompletów poza portalem dostawałeś ofertę z bardzo przyjemną zniżką (np 40%).
No to mnie doinformowałeś ;) Z Chińczykami współpracuję ok. 10 lat, więc mi o tych mechanizmach nie musisz mówić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki z aliexpress/ebay itp.”