Sonoff czyli namiastka SMART HOME

Znalazłeś ciekawy extruder czy głowicę? - zapodaj linka
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

Post autor: Kopytko »

Dzisiaj ponowna zniżka dość spora bo 30% https://www.banggood.com/SONOFF-S20-10A ... 42285.html
Z aplikacji na telefon 33%.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

Post autor: morf »

tak na marginesie, wiadomo ze esp8266 mozna sobie zintegraowac pod rozne cloudy.
Ostatnio testuje polski projekt supla.org, daje rade. Jest sporo modow.
Co prawda mam tam glownie podpiete weemosy D1 z roznymi nakladkami ale sonoffy wraz z czujnikiem temp DS1820 albo DHT-11/22 ladnie smiga.
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

Post autor: virgin71 »

Obczaiłem Suplę i muszę się tematem zainteresować.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

Post autor: Kopytko »

Dokładnie to jeden z plusów.
Bo patrząc na to ,ze trzeba by samemu coś złożyć w inną obudowe i ogólne grzebaniny w tym przypadku to strata czasu. Tu mamy fajną wygodna obudowę i możliwość przeprogramowania, więc cena warta uwagi. Choc czasem się trafia taniej jak mi na początku tematu.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

Post autor: morf »

Nie robiac reklamy fajnie bo zamel tez wszedl i zrobil gotowe moduly dopuszkowe (w imho strasznie wysokich cenach).
Na forum supli jest sporo rozwiazan DIY, np umozliwiajace zrobienie sterownikow rolet czy do bramy po podlaczeniu krancowek.
Udostepniaja repo i nawet VM do postawienia sobie serwerka lokalnie jesli ktos nie chce integrowac sie do ich clouda internetowego.
Dodatkowo powstaly jeszcze supla-scripts, calkiem fajny dodatek umozliwiajacy np stworzenie cos na wzor termostatu czy sterowanie komendami glosowymi.
Widac ze ktos fajnie popycha projekt. Korzystam od okolo 2miesiecy.
Zintegrowalem weemosy, sonoffy te na kabel + te gniazdko-wtyczki. Mam tez na tym wpieta drukarke :)
Poki co bez uwag. Usprawnilbym pare ficzerow w apce ale poza tym ok.

PS. Kopytko u mnie w apce te sonoffowe gnazdko typu "F" (z gniazdem na uziemnienie) nadal stoi po 43zl z haslem restocking. Co prawda z innym gniazdem EU ale na poczatku promo udalo sie dopasc za 25pln chyba
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

Post autor: virgin71 »

morf pisze:Nie robiac reklamy fajnie bo zamel tez wszedl i zrobil gotowe moduly dopuszkowe (w imho strasznie wysokich cenach).
Jeśli sonoff w promocji kosztuje 45zł, czyli będę rozpatrywać 60zł netto w cenie standardowej, to oznacza, że brutto rozwiązanie kosztuje 73zł. Zamel chce za swoje rozwiązanie 2x tyle, bo 149zł. Z tym, że zamel wkładasz do puszki i nie widać, że coś tam jest, a można sterować.
Obczaiłem suplę i właśnie zamel spowodował, że ich oferta jest mega atrakcyjna! Patrzę na rozwiązanie Fibaro, którym kiedyś byłem zainteresowany (tylko sprzedawca mnie zlał cienkim sikiem) i widzę cenę 279zł za moduł. 149zł to fajna cena i nie wymaga ode mnie drogiej bramki, a jedynie RPi. Coraz bardziej mi się to podoba. Myślę, że czas przetestować.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

Post autor: morf »

Pewnie masz rację, nie chce wprowadzić dyskusji o cenie.
Jest to rozwiązanie które fajnie działa out of the box.
Tak na prawdę teraz wprowadzają row-02 dwukanalowe w cenie poprzedniego row-01.
Warto też pogrzebać na forum supli osoby I znaleźć odpowiedzialne za zamela. Na pw można uzyskac kod rabatowy :)
Szkoda że sonoffowe włączniki touch nie spasuja do większości 2 zylowych instalacji w starym bindownictwie
Done is better than perfect.
spec
Postów w temacie: 3
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

Post autor: spec »

Jako, że w planach mam budowę domu zaciekawił mnie ten temat. Zamówiłem z ciekawości układ na kable. Czy sonoff nie głupieje przy utracie zasilania? Mam kilka żarówek Hue i mają one jedną wadę. Przy mignięciu zasilania same się włączają.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

Post autor: Kopytko »

Nie , masz tam opcje co ma się dziać po zaniku, czy wrócić do poprzedniego stanu czy ustawić off. Jedyny problem jaki zauważyłem u mnie to jeden sanoff potrafi zgubic wifii i trzeba wyłączyć mu zasilanie i ponownie uruchomić. Ale to moze być u mnie coś , bo mam 3 routhery z tym samym ssid wiec może głupieć po prostu.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
xyzyx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 319
Rejestracja: 02 sie 2017, 06:22
Lokalizacja: Płock
Drukarka: HCX2
x 65

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

Post autor: xyzyx »

Jakby ktoś Was chciał to znalazlem na gearbest.com za 3.99$ z kuponem BFridayPLB41 ten niewtyczkowy sonoff
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki z aliexpress/ebay itp.”