Dron dla świeżaka

Quadcoptery i inne bajery
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 57
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: S3b »

morf pisze:S3b wszystko masz już na forach typu rc-fpv.pl w działach dla początkujących.
Tak średnio parę razy dziennie pytają podobne pytania :)
Wiem wiem, tam też wyszukuję potrzebnych informacji. Wiadomo, że jak się szuka to się w końcu znajdzie :)
Ale skoro na forum nie specjalizującym się w RC pojawia się taki wątek, to pomyślałem ze fajnie by było mieć jakąś ściągawkę, choćby jako punkt wyjścia dla kogoś, kto chciałby zacząć coś budować samemu:) Tylko taka propozycja :)
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: RE: Re: Dron dla świeżaka

Post autor: mcxmcx »

S3b pisze:
morf pisze:S3b wszystko masz już na forach typu rc-fpv.pl w działach dla początkujących.
Tak średnio parę razy dziennie pytają podobne pytania :)
Wiem wiem, tam też wyszukuję potrzebnych informacji. Wiadomo, że jak się szuka to się w końcu znajdzie :)
Ale skoro na forum nie specjalizującym się w RC pojawia się taki wątek, to pomyślałem ze fajnie by było mieć jakąś ściągawkę, choćby jako punkt wyjścia dla kogoś, kto chciałby zacząć coś budować samemu:) Tylko taka propozycja :)
Panie kolego, tu połowa czymś RC dzisla. Coptery, samoloty, łódki etc.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
robertm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 203
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze
Drukarka: MK3S Yes Yes Yes
x 53
Kontakt:

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: robertm »

kiedyś na początek zazwyczaj była polecana tzw Biedrona - wltoys V939
sam mam jedną na ścianie i na niej zaczynałem ...
Liczy się tylko jeden - chcesz wiedzieć kto ? - zapytaj
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 69
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: morf »

Ahhh dopiero niedawno się z biedronka rozstalem bo strasznie się zakurzyla, trzymałem z sentymentu. Odsprzedalem I z tego co wiem ktoś dalej katowal :)
To jest sprzęt nie do zajechania
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 57
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: S3b »

W końcu zdecydowałem się na taki zestaw:

Rama: Realacc Martian II 220
Silniki: Racerstar Racing Edition 2205 BR2205 2300KV
Regle: Favourite LittleBee Spring 30A Mini Brushless ESC
PDB: Matek Systems PDB 5V - 12V 3A
FC: SP Racing F3 ACRO 6DOF
Odbiornik: FrSky XM+
Aparatura: Taranis Q X7
Kamera FPV: RunCam Swift 2
VTX: Eachine VTX03
Śmigła: Kingkong/LDARC 5040 5x4x3
Ładowarka: Charsoon Antimatter 300W

Do tego na 90% będą gogle Eachine EV800D oraz pakiety Tattu 4S 1300/1550 mAh
To chyba wszystko. Pozostaje już tylko czekanie na przesyłki z chin. A tym czasie nauka w FPV Freerider:D

Aaa i ogłoszenie parafialne:
Po zakupie zauważyłem, że kliknęła mi się 2x rama :rotfl2: , więc jakby ktoś był chętny to chętnie odsprzedam 1 komplet bo 2 maszyn od razu na pewno nie będę składał :D (rama będzie dostępna za około miesiąc)
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 69
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: morf »

Moze trzeba bylo wziac sobie FC z OSD zintegrowanym jakiegos omnibusa czy cos podobnego.
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 57
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: S3b »

Tak miało być, ale trafił się kupon na to FC (około 6$ to wziąłem), więc będzie OSD z kamerki (wbudowane) - pokazuje V i czas lotu - więc plan minimum i w zasadzie chyba tylko to będzie mi potrzebne. Być może zanim zacznę składać to wpadnie inne FC jak się trafi jakaś lepsza okazja:)
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

Przyszły mi dzisiaj wszystkie paczki w sumie 5 szt. :) I przyszedł też malutki dron:)
Nie spodziewałem się aż tak dobrej stabilizacji po tym jak kiedyś bawiłem się takim małym helikopterem co było śmietnikiem.
to maleństwo potrafi zawisnąć w miejscu extra. Na szczęście posłuchałem się Was i trenuje na małym ( z przerwami - baterie mam jedną- następne 10 wyszło już z LONDON :) ) lata się super:) przy drugim ładowaniu już umiem latać po pokoju i z pokoju do pokoju:) z 2 razy udało się zrobić 360:)
Teraz trening trening i może zabiorę się jeszcze w tym roku za złożenie dużego , bo na ta chwile się już boje że go rozbije po 5min latania:P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
jagus
Postów w temacie: 21
Posty: 318
Rejestracja: 03 kwie 2017, 09:56
Lokalizacja: Jaworze koło BB
Drukarka: Anet-A8 and HCevo
x 90

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: jagus »

Mój Peon230 już lata ale więcej opiszę w swoim nowym temacie już na dniach miało być wcześniej ale były problemy. P. S Po domu lata się gorzej niż na polu więcej miejsca ale też się uczę i strach jest.
Załączniki
15131989051831009877023.jpg
Moje maszynki:
Anet A8 po tuningu
Hypercube Evo już drukuje :)
Frezarka root3 cnc
Tokarka LD250 juz zmeczona ale wciąż działa
Spawarka mig-mag oraz inne warsztatowe sprzęty konstruktora :DD :git:
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 69
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: morf »

Kopytko pisze:Przyszły mi dzisiaj wszystkie paczki w sumie 5 szt. :) I przyszedł też malutki dron:)
Nie spodziewałem się aż tak dobrej stabilizacji po tym jak kiedyś bawiłem się takim małym helikopterem co było śmietnikiem.
to maleństwo potrafi zawisnąć w miejscu extra. Na szczęście posłuchałem się Was i trenuje na małym ( z przerwami - baterie mam jedną- następne 10 wyszło już z LONDON :) ) lata się super:) przy drugim ładowaniu już umiem latać po pokoju i z pokoju do pokoju:)
Teraz trening trening i może zabiorę się jeszcze w tym roku za złożenie dużego , bo na ta chwile się już boje że go rozbije po 5min latania:P
Najwazniejsza z perspektywy jest orientacja i oszukanie mozgu :)
Nauka lotow "na siebie" i 100% kontroli ze lecisz w dobra strone.
Potem probuj loty "po kwadracie/prostokacie"

Jak ogarniesz to dalej banked turns :) a potem tryb acro/air tzn bez stablizacji i samemu robisz "powrot do poziomu", aczkowliek pewnie ten robal nie ma takiej opcji

Kod: Zaznacz cały

z 2 razy udało się zrobić 360:) 

Tam jest taki guziczek ktory robi "magicznie" petelke w powietrzu? :DD
Done is better than perfect.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Robotyka, modele RC, modelarstwo”