Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: morf »

Zamówiłem kiedyś problke od dystrybutora formlabsa, jako że nigdy wcześniej nie widziałem nic z SLA to naprawdę byłem mega zaskoczony z jakości :)
Done is better than perfect.
Nick1234
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 28
Rejestracja: 03 gru 2017, 16:54

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: Nick1234 »

morf pisze:Zamówiłem kiedyś problke od dystrybutora formlabsa, jako że nigdy wcześniej nie widziałem nic z SLA to naprawdę byłem mega zaskoczony z jakości :)
Zaskoczony pozytywnie czy negatywnie ? : )
robertm pisze:sorry ja jestem chyba wredny ale jak czytam te pytania to mam wrażenie, że szykuje się kolejny "Leszek" ...

Kolego weź swój detal i pojeździj po sprzedawcach - jedź do Juliana jak masz blisko - wydrukuj go na różnych maszynach, porównaj czas druku na podobnej warstwie, porównaj jak się robi postprocesing, przelicz gotówkę i kup UM albo M200 ;)
Napewno z pomocy Pana Juliana skorzystam.

Planuje takze pozamawiac sobie jakies probki 3dhubs.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: morf »

Oczywiscie ze pozytywnie.
Nie bede robil reklamy ale wygooglasz sobie ze mozna zamowic probke.

Ale znajac plusy i minusy jakbym mial wywalic 20k z przeznaczeniem drukarke to chyba mimo wszystko wolalbym kilka FFF kupic
Done is better than perfect.
Nick1234
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 28
Rejestracja: 03 gru 2017, 16:54

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: Nick1234 »

Wiem, wlasnie wczoraj zamowilem sobie probki. Pewnie beda wydrukowane w najlepszej jakosci zeby zrobic reklame. Warto byloby zobaczyc jak wyglada wydruk w przypadku standardowych ustawien.
Paweł CD3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 45
Rejestracja: 24 kwie 2017, 08:26
x 18

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: Paweł CD3D »

Nick1234 pisze:Wiem, wlasnie wczoraj zamowilem sobie probki. Pewnie beda wydrukowane w najlepszej jakosci zeby zrobic reklame. Warto byloby zobaczyc jak wyglada wydruk w przypadku standardowych ustawien.
Różne żywice, różne warstwy, różne problemy... http://3dwpraktyce.pl/tag/FORM2/ (pomiń pierwszy i ostatni artykuł z listy).
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: FlameRunner »

Myślę że z możliwych do zalinkowania artykułów, najbardziej na miejscu będzie: http://3dwpraktyce.pl/rodzaje-technologii-druku-3d/
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: mcxmcx »

Przecież tam kolega zalinkowal obrączkę czy też pierścionek ze stali pokrytej złotem.

Czyli spiekanie metali.

Gdyby chciał dobrej jakości spiekanie proszkow, to by wybrał sinterit, z w miarę ogarniętych cenowo.

Ale metalu nie pociągnie.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: virgin71 »

Kolega tak wiele wątków ciągnie, że ciężko się aż odpowiada. Nie jest zdecydowany na technologię. Myślę, że link od FR jest najlepszym rozwiązaniem.
Nick1234
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 28
Rejestracja: 03 gru 2017, 16:54

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: Nick1234 »

Ok.

SLA (Formlab) sie zainteresowalem dlatego, ze za kazdym razem jak pytalem wczesniej o jakosc druku. To mowiono mi ze probuje uzyskac cuda na niskobudzetowej drukarce FFF ;)

Moglby mi ktos jeszcze naswietlic jak wyglada sprawa z tymi dwoma glowicami w Ultimaker ?

Co daje mi to ze mam dwie glowice. Jakie to daje plusy i jakie ma minusy.
Rozumiem ze czas wydruku dluzszy. Moglby ktoś potwierdzić o ile dluzej się wtedy będzie drukowalo jak będę uzywal dwóch glowic ?W sensie np. jeśli jeden element normalnie przy uzyciu jednej głowicy będzie się drukowal godzine to przy uzyciu dwóch, będzie to dwa razy tyle. Chodzi o to żeby dac mi pogląd o ile dluzej się drukuje przy uzyciu dwóch glowic. Czy jest to np. dwa razy dluzej itp.
Awatar użytkownika
Hejterro
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 161
Rejestracja: 21 sie 2017, 20:40
x 17

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: Hejterro »

To nie jest tak, że wydłuży się zawsze o tyle samo. Zależy też czy w ogóle druga głowica będzie wykorzystywana. Druga głowica pozwala na wykorzystanie dwóch różnych materiałów. Przykładowo może to być dwukolorowy wydruk z PLA albo, jako druga opcja, druk PLA (jedna głowica) i podpory z PVA (druga głowica) Daje to możliwość wykonywania skomplikowanych kształtów z podporami nawet bardzo schowanymi. Czas nie będzie znacząco dłuższy(10%-20%) niż przy druku z jednej głowicy, chyba że konieczny jest druk bloku rozbiegowego dla każdego materiału (tu chyba nie jest konieczne jako, że są dwie dysze, ale mnie poprawcie w razie co)
Zablokowany

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”