Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: McKee »

Prędkość druku 2-kolorowego będzie kilkukrotnie większa od druku jednokolorowego. Ostrożnie szacowałbym 3-krotnie dłuższy czas druku ale to zależy od modelu (może być i ~5 razy dłuższy).

Dyskusja tu na forum o tym jak ma wyglądać Twój biznes nie ma najmniejszego sensu.
Raz - nie masz wiedzy żeby zadawać właściwe pytania.
Dwa - forumowicze nie mają wiedzy (albo chęci ;)) żeby ci na tematy PROFESJONALNEGO druku odpowiadać (OK są nieliczne wyjątki, ale większość tu nie miała do czynienia z profesjonalnymi maszynami (albo nie chce sobie psuć biznesu)).
Dostajesz takie odpowiedzi jakie zdajesz pytania (czyli niewiele warte - łącznie z moją ;) bo co ci mówi 3-krotnie dłuższy wydruk? Ile godzin / dni dokładnie? Możesz na tej podstawie oszacować ile maszyn powinieneś mieć?).
Po prostu się nie dogadacie / nie dogadamy. To jest forum hobbystów (druku FDM), a nie agencja doradztwa biznesu.
Zakładasz / rozważasz biznes, to zgłoś się do "profesjonalistów" np.: http://cd3d.eu/konsulting/ - usługa (zapewne) płatna, ale w jednej rozmowie dowiesz się więcej niż tu przez miesiąc (a prawdopodobnie także oszczędzisz sobie wyrzucenia większych pieniędzy w błoto).
morf, FlameRunner
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: FlameRunner »

Co do czasu druku, po co dawać zmyślone odpowiedzi na złożone pytania?
Nick1234, pobierz Ultimaker Cura i sobie poklikaj. ;)
McKee pisze: Raz - nie masz wiedzy żeby zadawać właściwe pytania.
Dwa - forumowicze nie mają wiedzy (albo chęci ;)) żeby ci na tematy PROFESJONALNEGO druku odpowiadać (OK są nieliczne wyjątki, ale większość tu nie miała do czynienia z profesjonalnymi maszynami (albo nie chce sobie psuć biznesu)).
Trzy - koledze brakuje absolutnych podstaw, trzeba by wszystko całkowicie od zera wyłożyć, de facto przepisując wszystko to, co można przeczytać choćby w artykułach z serii "pierwsze kroki" na Centrum Druku 3D. Na to nikt nie ma chęci ani czasu, niezależnie od posiadanej wiedzy.
McKee
Nick1234
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 28
Rejestracja: 03 gru 2017, 16:54

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: Nick1234 »

Powiedzmy ze wiem jaki jest czas wydruku interesujacych mnie elementow w FDM. Takze jak ktos mi powie ze w przypadku dwoch glowic czas bedzie 3x dluzszy jest to informacja dla mnie wystarczajaca bo daje mi poglad na sprawe.

Narazie pozamawialem sobie probki wydruku z roznych drukarek w tym takze Prusa, za ktorym przemawia definitywnie cena.

Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy jesli np. Wylacza prad to drukarka wznawia wydruk, czy musze oderwac niekompletny wydruk I zaczasc od nowa ? (Pytam pod katem Zortraxa, Ultimakera, I Prusa)

Pamietam ze jak drukowalem na Makerbocie to niestety kazde wylaczenie pradu, skutkowalo tym ze musialem drukowac od nowa.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: morf »

z tego co wiem nowa prusa mk3 ma ten ficzer.
https://youtu.be/VzHbmHPPYX8?t=7m52s
Zawsze zostaje ups :)
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: virgin71 »

Drukarki mają coraz częściej opcję wznowienia, ale i tak model często nadaje się do kosza, dlatego lepiej kupić za 300zł UPS, niż liczyć na oprogramowanie drukarki.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: FlameRunner »

Nick1234 pisze: Narazie pozamawialem sobie probki wydruku z roznych drukarek w tym takze Prusa, za ktorym przemawia definitywnie cena.
W takim razie zamykam ten wątek. Tak jak ktoś wcześniej napisał, stał się zbyt długi i zbyt złożony, ciężko się połapać i coś konstruktywnie odpowiedzieć.

Gdy obejrzysz już próbki, śmiało załóż nowy wątek, od razu jasno i klarownie opisując swoje potrzeby i wątpliwości.

PS
Przyjęło się, że:
Ten Prusa - Josef Prusa, czlowiek.
Ta Prusa - drukarka.
Zablokowany

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”