Fabritac

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Anxles
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 21
Rejestracja: 21 lis 2017, 12:40
x 3

Fabritac

Post autor: Anxles »

Zaczne od wrzucenia zdjec a opisywal i odpisywal bede potem bo mam malo czasu, ogolnie buduje tabdrukarke ponad 2 lata z przerwami ze wzgledu na prace. Drukarka przeszla kilkanascie iteracji i ciagle cos usprawniam, ogolnie caly czas drukuje raz lepiej raz gorzej, juz jest bardzo ladnie ale ciagle mi malo :)ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego MEIZU_M5 przy użyciu Tapatalka
Anxles
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 21
Rejestracja: 21 lis 2017, 12:40
x 3

Re: Fabritac

Post autor: Anxles »

Elektronika: Megatronics V2, glowica full metal ale calkowicie wlasnej konstrukcji, stol pod SSR z grzalka Keenovo 700WObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego MEIZU_M5 przy użyciu Tapatalka
Berg
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3202
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1574

Re: Fabritac

Post autor: morf »

Troche przykurzone ale poza tym chapeau bas!
Trytki na paskach w Z--> czuc inzynierska reke :good:
Glowica wg wlasnego pomyslu nono no :) Moze jakies rysunki/przekroje.
Masz mozliwosci cos takiego wytoczyc czy wysylales projekt?
Pytam z ciekawosci: Czy istniejace rozwiazania nie pasowaly konstrukcyjnie/cenowo czy chciales po prostu sprawdzic swoj pomysl? Czym rozni sie od istniejacych?
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Fabritac

Post autor: dragonn »

Silnik na osi Z wygląda dziwnie, co to za wynalazek? Czy ona ma jakaś przekładnie poza tą na paskach?
Anxles
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 21
Rejestracja: 21 lis 2017, 12:40
x 3

Re: Fabritac

Post autor: Anxles »

Kiedys sie bawilem w wytaczanie chlodniczek z alu ale doroslm do tego ze to lipne rozwiazanie, zarowno we wlasnej roboty jakb i kupnych filamnt potrafil sie przyklejac lub blokowac na laczeniach elementow, w koncu zrobilem tak, kupilem pret m6 z kwasowki A2 z jednego kawalka 65mm zrobilem rurke prowadzaca i poprostu mam nakrecone okragle radiatory robione do czegos fabrycznie, jesli mi brakuje chlodzenia moge sobie dokrecic dodatkowa, i odziwo odkad mam ten chotend, zniknely wszelkie problemy, oczywiscie bardzo trudno jest wywiercic otwor fi2mm dlugosci 65mm ale sie da, jeszcze go troche wypolerowalem i sie nic nie przykleja w srodku. Swego czasu taki hotend byl duzo tanczy niz kupny, dzisiaj jak chinczyki robia nie da sie cenowo przebic ale jakosciowo jestem zadowolony.
Paski na trytke bo nadal nie znalazlem bardziej wygodnej i prostej opcji blokowania i napinania paska. Mam rowniez jedyny w swoim rodzaju sposob napinania paska, ale takie rozwiazanie wymaga dostepu do tokarki, czesc rozwiazan mam zupelnie wlasny bo lubie grzebac i kombinowac, a czasem nie znalazlem dobrych gotowych rozwiazan i dla mnie w sumie sie koszty nie liczyly bo to hobby a po 2 jak robilem tanio to potem 2 albo 3 razy musialem zmieniac i duzo wiecej mnie to kosztowalo niz jakbym od razu drogo zrobilObrazekObrazek

Wysłane z mojego MEIZU_M5 przy użyciu Tapatalka
Tuchajbej
Anxles
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 21
Rejestracja: 21 lis 2017, 12:40
x 3

Re: Fabritac

Post autor: Anxles »

Silnik 1 kupilem kiedys przez przypadek, i okazal sie genialny, i jak tylko pojawil sie na allegro taki sam to dokupilem, nigdy nie udalo mi sie ich doprowadzic do zgubienia kroku, maja przelozenie chyba 30:1, i kosztuja polowe tego co te z przekladnia planetarna od chinczykow ale maja 2 wady, jak uzywalem jako ekstruder to uzywalem chyba 3300 krokow na mm, oraz to ze walek wyjsciowy nie jest na srodku wiec do wszystkiego trzeba zaprojektowac wlasny holder/przystawke itp,

Wysłane z mojego MEIZU_M5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Fabritac

Post autor: Berg »

a obrączka na palcu własnej roboty? napinacze paska - nie widziałem w życiu takiego pomysłu :O, fajne.
Anxles
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 21
Rejestracja: 21 lis 2017, 12:40
x 3

Re: Fabritac

Post autor: Anxles »

Tak, pierscien wlasnej roboty :) i na dodatek sie obraca :)

Wysłane z mojego MEIZU_M5 przy użyciu Tapatalka
dragonn
Awatar użytkownika
11master
Postów w temacie: 1
Posty: 164
Rejestracja: 30 paź 2017, 07:53
Drukarka: AA8; Sapphire+
x 4

Re: Fabritac

Post autor: 11master »

Ładnie. Powiedz te obudowy łożysk to drukowane z TV czy normalne aluminiowe lub pochodne?

Tapnięte z MI
Anet A8 BOX
Sapphire + klipperowana
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”