3dbenchy na M200

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: Blazi »

:D Serio uważacie, że klienci M200 kupują je żeby drukować łódeczki z Thingiverse? I że porównanie drukarek tylko na podstawie tego wydruku ma jakikolwiek sens?
Nie chce krytykować ale myślałem że lepiej wyjdzie w sumie
Jakby technicy Zortraxa (i właściwie każdej innej firmy stawiającej na jakość wydruków) optymalizowali soft i parametry pod modele które aktualnie są na topie w kategorii "stress test" na Thingiverse Benchy wyszłoby perfekcyjnie. Niestety kupując drukarkę za kilka klocków bardziej interesują ich - przykladowo - skomplikowane modele z CADa które muszą trzymać się stołu roboczego na powierzchni 3mm kwadratowych (+ podpory oczywiście) przy samym czasie wydruku sięgającym kilku dni. Wszystkie modele mają (w teorii...) wychodzić za pierwszym razem bez poprawek i nie wymagać dłuta do zdejmowania podpór - bez żadnego grzebania w parametrach bo docelowy klient nie ma czasu ani tym bardziej ochoty na "naukę drukowania".

A "uniwersalne i niezawodne profile druku" nie stoją na tej samej półce co "ładne Benchy". Z wielu względów. Choćby pierwszy lepszy model z bardziej zaawansowaną geometrią (żeby daleko nie szukać - podpierana "wklęsła" półkula) wysypuje większość amatorskich drukarek na których Benchy wychodzi perfekcyjnie. No, chyba że grzebiesz w ustawieniach. Ale gdzie na rynku są tacy, którzy twierdzili że "nie ma innej drogi niż nauka drukowania" wszyscy wiemy.

Żeby nie było, wspomniane artefakty przy zmianie geometrii to oczywiście żadna zaleta ale znając życie znikną z którąś z kolejnych aktualizacji.
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3202
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1574

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: morf »

Nie no jasna sprawa, dlatego napisałem że nie chce krytykować :)
Nigdy nie widziałem żadnego innego wydruku z m200.
Za to widziałem parę fajnych lodeczek z reprapowych maszyn ludzi z forum, może dlatego spodziewałem się "nie wiadomo czego".
Nie rozpoczynamy dyskusji o wyższości jednego nad drugim :)
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: Blazi »

Jak chcesz jakies pokazowki tez moge dla Ciebie druknac
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: FlameRunner »

To że łódeczka ogólnie wyszła dobrze lub co najwyżej bardzo dobrze, a nie jak marzenie, to faktycznie nic złego, ale ta skaza-wypukłość zakreślona przez @dragonn to jednak trochę wtopa. ;)
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: Tuchajbej »

Jutro dla porownania drukne benchiego na m200 na tych samych parametrach na absie. Zobaczymy czy drukarka za pare klocków ktora ogarnia zaawansowane wydruki ogarnie benchiego.
Mógłbyś Blazi podlinkowac ten model wkleslej polkuli?
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: Blazi »

Tuchajbej pisze:Mógłbyś Blazi podlinkowac ten model wkleslej polkuli?
Na przykład https://www.thingiverse.com/thing:2184014 ta "wydrążona" w środku. Interesuje nas jakość powierzchni spodniej - ewentualne urwane nitki, przerwy pomiędzy ścieżkami, sklepienie. Można ją trochę przeskalować w dół (3cm promień powinien wystarczyć). Tutaj dochodzi kwestia drukowanie lub pominięcia supportu - nie zawsze możesz go wyłączyć...
Zobaczymy czy drukarka za pare klocków ktora ogarnia zaawansowane wydruki ogarnie benchiego.
Jasne że tak, chociaż pewnie nie będzie to najładniejsza wizualnie łódka jaką widziałeś. Każda porządnie skalibrowana drukarka ogarnie Benchy, ale mało która drukarka skalibrowana na (pod?) Benchy ogarnie choćby 1/3 STLek z GrabCada...
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
Awatar użytkownika
robertm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 203
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze
Drukarka: MK3S Yes Yes Yes
x 53
Kontakt:

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: robertm »

FlameRunner pisze:To że łódeczka ogólnie wyszła dobrze lub co najwyżej bardzo dobrze, a nie jak marzenie, to faktycznie nic złego, ale ta skaza-wypukłość zakreślona przez @dragonn to jednak trochę wtopa. ;)
ta skaza to wina softu beta na stable 1.7.1 nie ma tego
Tuchajbej pisze:Jutro dla porownania drukne benchiego na m200 na tych samych parametrach na absie. Zobaczymy czy drukarka za pare klocków ktora ogarnia zaawansowane wydruki ogarnie benchiego.
Mógłbyś Blazi podlinkowac ten model wkleslej polkuli?
to jest wydruk z M200 na Z-ABSie nie kumam Twojej wypowiedzi ...

W sumie zrobiłem błąd krojąc to na sofcie w wersji beta co chwile coś w niej znajduję nie tak jak być powinno chociaż ta wersja jest już dość fajna.
Ogólnie nie bronie tej drukarki, wiem za to, że 8400 zł które za nią zapłaciłem już ponad dwa lata temu nie jest wtopioną kasą.
Liczy się tylko jeden - chcesz wiedzieć kto ? - zapytaj
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: Tuchajbej »

Nic złego nie miałem na myśli. Jutro zrobię ten sam wydruk na tym samym materiale bo chciałbym zobaczyć czy zrobi identycznie. Wyłącznie dla zaspokojenia mojej ciekawości[emoji854]
Jeśli ktoś będzie chcieć to wrzucę zdjęcia.

Tapatalkniete z S7E, więc nie dziwić się, że są błędy [emoji850]
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: Kopytko »

Da rade ktoś wydrukowac ta kulkę na m200? Najlepiej w skali 50% zeby bylo szybko. Ja wrzucilem ja na delte i poszlo w 42 min. Warstwa 0.1 . Plastik pla. Najtanszy jaki jest na allegro za 1kg. Predkosc 55 a obrys 40.
Ps profil uniwersalny nie pod zadne benchy itp.
Załączniki
20171212_234942.jpg
20171212_235005.jpg
Ostatnio zmieniony 13 gru 2017, 00:04 przez Kopytko, łącznie zmieniany 4 razy.
morf
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: emartinelli »

Gwarantuje, że zrobi identycznie. Powtarzalność ma naprawdę rewelacyjną ale jak widać nie zawsze na plus.

Jak nikt wcześniej nie zrobi to ja jutro puszcze tę kulkę.
(edit: sorki, chyba jutro nie dam rady, chyba, ze bardzo późno)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”