Tronxy X5S

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 11
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Tronxy X5S

Post autor: MaxXxi47 »

Cześć.

Za namową kolegi dragonn postanowiłem założyć temat ze swoją drukarką i opisać jakie mam z nią przeboje :D

Drukarka to Tronxy X5S z Gearbesta, o taka:
https://www.gearbest.com/3d-printers-3d ... 01647.html

Drukarka przyszła w kartonie w formie puzzli i pomimo kilku baboli w instrukcji jak źle opisane silniki osi X i Y (zamienione miejscami) to składało się to w miarę dobrze.
Konstrukcja jest całkiem sztywna złożona z 8 profili 2020 (góra i dół) oraz 4 podwójnych 2020 łączących górę z dołem.
Kabelkologia jest straszna - kable są zbyt krótkie by sensownie je poprowadzić i będę z tym wkrótce działał ale na razie mi się "nie pali" (hehe) więc zobaczy się kiedy będzie upgrade.
Konstrukcyjnie to typowy CoreXY ze stołem 33x33cm poruszającym się jedynie w osi Z na 2 silnikach. Ta konstrukcja przekonała mnie bardziej niż CR-10 właśnie ze względu na łatwość dołożenia paneli z plexy a tym samym zamknięcia konstrukcji i przygotowania jej pod ABS (choć stół jest pod 24V a zasilacz z płytą na 12 więc rozgrzanie tego dziada do choćby 70 stopni trwa 20 minut - poprawi się). No i nie buja wydrukiem.

Rzucam kilka fot jak to obecnie wygląda
- zmieniłem oryginalne mocowanie wentylatora chłodzącego radiator bo była to jakaś masakra i podmuch chłodził Heatblock

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
- Godzinę temu ukręciłem dyszę a zapasowe jeszcze nie dotarły dlatego wygląda to jak wygląda.

Miałem dość duży problem ze skręceniem odpowiednio głowicy i nadal tego nie opanowałem więc wycieki filamentu na blok, gluty i falowanie się PTFE itp dostarczyło mi "niezapomnianych wrażeń". Nie byłem dziś w stanie nawet wydrukować poprawionego mocowania pasków *bo te zamiast iść równolegle do wózka to 2 z 4 idą pod dużym kątem. To sprawia że karetka dojeżdżając do "Home" napina wszystkie paski a kiedy wyjeżdża na środek to wszystko się luzuje.
Niemniej jednak przed spaleniem się grzałki wyszło kilka rzeczy. Nie wyszły źle ale też nie wyszły super. Oto one:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Największy problem to wyłażenie wewnętrznej faktury wypełnienia na zewnątrz (skrzynka na piwo), niedolewanie górnej warstwy no i jakieś okazjonalne bloby. Softowo używam Repetier-Hosta i slicera raz to Cury, raz Slic3ra (testy co lepsze). Temperatury dla PLA eSUN to 205-210 stopni i kilka ostatnich wydruków bez grzania stołów w ogóle. Przed spaleniem grzałki wydrukowałem prawie wszystko powyższe a potem zaczopowała się rurka PTFE. Po jej udrożnieniu grzałka już nie grzała. Wczoraj udało mi się wydrukować drugi akumulator (wyszedł identycznie średnio jak poprzedni) a potem chciałem zrobić coś większego i zaczęło się zatykać na potęgę.
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Tronxy X5S

Post autor: dragonn »

Możesz wrzucić jakieś zdjęcie o co chodzi z tymi paskami pod kątem? Tak nigdy nie powinno być bo to wprowadzi nieliniowość do wydruku.
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 11
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Tronxy X5S

Post autor: MaxXxi47 »

Jasne.

Rozwiązaniem jest inne ułożenie pulleyów i dołożenie elementu albo za kołkami albo przed nimi bez zmiany niczego więcej. IMO Pikuś.

Obrazek
Obrazek

Paski pod kątem lecą do silników na tylnych rogach drukarki.
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Tronxy X5S

Post autor: dragonn »

Eee lol jesteś pewny że to tak ma być Oo (w sensie fabrycznie)? WTF... kto to wymyślił.
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 11
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Tronxy X5S

Post autor: MaxXxi47 »

Źli ryżożercy xD Tu masz ori film or Tronxy jak zakładać paski.

źródło: http://www.youtube.com/watch?v=S3y3L4IEdF4
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 11
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Tronxy X5S

Post autor: MaxXxi47 »

Mały update.
Drukarka po wprowadzeniu kilku prostych modyfikacji zaczęła chodzić całkiem przyjemnie. Zapewne wiele jeszcze możnaby poprawić jak np chłodzenie wydruku aktualnie ssie :P Ale już mam w planach dorzucić jakieś turbo (albo dwa) więc będzie znacznie lepiej.

Jeden bardzo duży upgrade to wymiana całkowicie przelotowego heatbrake-a na taki standardowy z Anetki (jedna strona ma otwór 2mm na filament). Dzięki temu dociąłem sobie PTFE jak radziliście na 0.5mm wystające z łącznika i niema już opcji na zluzowanie się rurki w badziewnej złączce pneumatycznej. Przedtem miałem duże problemy z przytykaniem się po retrakcji - teraz problemy ustały całkowicie.
Wymieniłem również dysze ale przez przypadek zamówiłem znacznie większe choć z identycznym gwintem. Jest coraz lepiej :)

Kilka fotek.
Załączniki
Widok na (prawie) całość.
Widok na (prawie) całość.
Głowica z takim sobie chłodzeniem bloku i jeszcze gorszym chłodzeniem wydruku - do zmiany.
Głowica z takim sobie chłodzeniem bloku i jeszcze gorszym chłodzeniem wydruku - do zmiany.
Drukowane rolki pasków - lepsze niż łyse łożyska z badziewnymi podkładkami ;)
Drukowane rolki pasków - lepsze niż łyse łożyska z badziewnymi podkładkami ;)
Poprawiony babol z nierównolegle biegnącymi paskami.
Poprawiony babol z nierównolegle biegnącymi paskami.
Stół ocieplony dwiema warstwami filcu z klejem 5mm. Nie skróciło czasu grzania ale znacznie wydłużyło czas wychładzania stołu dzięki czemu wydruk po wydruku startuje mi się znacznie szybciej niż przedtem.
Stół ocieplony dwiema warstwami filcu z klejem 5mm. Nie skróciło czasu grzania ale znacznie wydłużyło czas wychładzania stołu dzięki czemu wydruk po wydruku startuje mi się znacznie szybciej niż przedtem.
Nowe wydajniejsze chłodzenie z kanałem nie zasłoniętym przez mocowanie. Na głowicy widać patent pod druk ABSu zapobiegający wywiewaniu powietrza na stół. Nowe dukt załatwił ten problem.
Nowe wydajniejsze chłodzenie z kanałem nie zasłoniętym przez mocowanie. Na głowicy widać patent pod druk ABSu zapobiegający wywiewaniu powietrza na stół. Nowe dukt załatwił ten problem.
Kopytko
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: Tronxy X5S

Post autor: Cosik »

A robiłeś już jakieś testy prędkości tej drukarki? Bo np zastanawiam się jak wypada w porównaniu do HC Evo ;)

Co więcej widzę płytę główną jak w Anet albo bardzo podobną, wiec pewnie napotkasz na te same problemy ;)
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 11
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Tronxy X5S

Post autor: MaxXxi47 »

Jeleń poleciał na takich parametrach ale przy szyi już skręciłem całość na 70% final rate bo bok wychodził brzydko (z drugiej strony jest gładki więc może to tylko kwestia doregulowania parametrów).
Załączniki
Ustawienia prędkości przy wszystkim innym. Nie bawiłem się tym zbytnio.
Ustawienia prędkości przy wszystkim innym. Nie bawiłem się tym zbytnio.
Ustawienia prędkości przy druku jelenia.
Ustawienia prędkości przy druku jelenia.
Brzydki bok jelenia z dziurami.
Brzydki bok jelenia z dziurami.
DRAGON CUSTOMS
cyberduck
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2018, 18:35

Re: Tronxy X5S

Post autor: cyberduck »

Ogolnie polecalbys te drukarke ?
Zanim przeczytalem ten post zamowilem ja i czekam na przesylke :DD
Spodziewalem sie sporych przerobek, ale po ich dokonaniu tez spodziewam sie
polepszenia jakosci druku.
Czytajac Twoj post odnosze wrazenie, ze to zlom ?
darek1975
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 39
Rejestracja: 27 cze 2017, 07:47

Re: Tronxy X5S

Post autor: darek1975 »

Witam,chcesz aby ta drukarka drukowała idealnie to potrzebujesz zrobic jej upgrade samego mechanizmu pracy Hottenda i bedziesz zadowolony.
Osobiscie sprzedaje drukarki tej firmy i innych i jakoś problemów z drukarkami nie maja kupujący.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”