Pierwsza drukarka. Proszę o pomoc w wyborze.

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Kniapsky
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2018, 21:16
x 1

Pierwsza drukarka. Proszę o pomoc w wyborze.

Post autor: Kniapsky »

Witajcie.

Jestem od niedawna użytkownikiem tego forum.
mieszkam w Bydgoszczu - czyli największym polskim mieście kojarzącym się z niczym.


Przeczytałem w wolnych chwilach sporo tematów - również z tego forum, oglądałem setki różnych filmów... ale im więcej czytam - tym trudniej mi się zdecydować. [Większość z nich mówi, że to najlepsza w 2017, idealna, niezawodna, prosta konstrukcja itp.]
uprzejmie proszę Was o pomoc - subiektywne opinie są na wagę złota. Każdy z Was zapewne zajmuje się drukowaniem zupełnie różnych elementów.

Stoję przed wyborem swojej pierwszej drukarki 3d.
Szukam drukarki na początek, żeby zacząć przygodę - nie koniecznie spędzając długie godziny poprawiając coś co jest nowe a nie działa :)
Szukam modelu w miarę sprawdzonego, z którego użytkownicy są zadowoleni, drukującego z ABS i PLA.
Nie mam pojęcia na temat prędkości, temperatur, problemów z współosiowością itp. Jestem zupełnym noobem w tym temacie.
Chciałbym kupić coś, co nie zabije zajawki na starcie.


Chciałbym aby jakość wydruku była zadowalająca, krawędzie ostre itp, chociaż nie będą to profesjonalne wydruki technicznych elementów a raczej uzupełnienie modeli w detale, wydruki gadżetów itp.
Z jednej strony wcale nie potrzebuję Bóg wie jakiej powierzchni, ale kto wie?


Opinii jest tle ile drukarek.

Zapewne kupiłbym zortraxa czy ultimakera, wiedząc że będe się rozwijać w tej dziedzinie, choć na początek chciałbym kupić coś tańszego - 2000 - 3000 PLN, w razie gdybym nie miał czasu/zajawka umarła itp.

Czy Anycubic I3 MEGA, czy CR-10S, czy może zainteresować się postem kolegi: viewtopic.php?f=27&t=1407, czy kupić Pruse. Czy lepiej wybierać nowe czy używane - jakie ewentualnie możliwe problemy mogę spotkać ?

Myslę że aspekt popularności - serwis, feedback, możliwość łatwego odsprzedania w razie czego tez jest ważnym punktem.
Z góry dziękuję za poświęcony czas.
Pozdrawiam.

P.S. viewtopic.php?f=27&t=1407 - opinie o tej drukarce są bardzo przyzwoite, spora grupa użytkowników i popularność?
x3d
Awatar użytkownika
Hejterro
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 161
Rejestracja: 21 sie 2017, 20:40
x 17

Re: Pierwsza drukarka. Proszę o pomoc w wyborze.

Post autor: Hejterro »

Original Prusa i3 MK2(S). W tych pieniądzach będzie to już dobre urządzenie i myślę, że nie będziesz musiał się zbytnio bawić w poprawki samego urządzenia.
Edit: Chyba, że masz w sobie odrobinę samozaparcia to możesz pobawić się w złożenie własnej konstrukcji, jak na przykład Hypercube.
Kniapsky
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Pierwsza drukarka. Proszę o pomoc w wyborze.

Post autor: kretu »

Jeżeli chcesz zaoszczędzić i wydać ~1500 to bizer/CR-10 powinny być dobrym wyborem (są one skrajnie różne więc wybierz z zależności co dla ciebie ważniejsze pole robocze czy dwie głowice). Ale jeżeli masz trochę więcej kasy to ja bym wybrał oryginalną Prusę najlepiej MK3 najmniej stracisz na ewentualnej sprzedaży i największa szansa że złapiesz bakcyla bo jest znana z "bezproblemowości" w odróżnieniu od tańszych maszyn. Ewentualnie poczekaj z miesiąc i powinno być dużo nietrafionych prezentów gwiazdkowych na allegro pewnie będzie można coś tanio wyłapać.
Kniapsky
oskar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 102
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:28
x 6

Re: Pierwsza drukarka. Proszę o pomoc w wyborze.

Post autor: oskar »

Hmmm a LUME+ ? nie mam, nie będę miał bo nie potrzebuję kolejnej drukarki ale jakbym miał w tym budżecie kupować to brałbym bez zastanowienia.
Na forum są już ze 2 recenzje i całkiem pozytywne.
Dodatkowo producent udziela dobrego wsparcia co było widać po problemach z pierwszą wersją.

P.S. Zastanawia mnie ta ogólna niechęć do tej firmy. Drukarka całkiem spoko i w Polsce kompletowana, a nawet częściowo produkowana.
Kniapsky
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 2
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Pierwsza drukarka. Proszę o pomoc w wyborze.

Post autor: marek91 »

Oskar, ty jesteś ten oryginalny Oskar z 3N czy jakiś inny? :)

Drukarka najprawdopodobniej jest całkiem spoko i z dużym prawdopodobieństwem drukuje całkiem zacnie, problemem nie jest sam sprzęt a obrany model biznesowy. Nic więcej.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Pierwsza drukarka. Proszę o pomoc w wyborze.

Post autor: dragonn »

marek91 pisze:Oskar, ty jesteś ten oryginalny Oskar z 3N czy jakiś inny? :)

Drukarka najprawdopodobniej jest całkiem spoko i z dużym prawdopodobieństwem drukuje całkiem zacnie, problemem nie jest sam sprzęt a obrany model biznesowy. Nic więcej.
Masz na myśli aktualny model biznesowy czy to co było na początku? Ja powiem szczerze że pomimo że sobie LUME chwalę (zwykłą) to miałem trochę obawy przed polecaniem komuś LUME+. Ale jako że parę osób już ją miało i potwierdziło że są ok to myślę że można polecić :git: .
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 2
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Pierwsza drukarka. Proszę o pomoc w wyborze.

Post autor: marek91 »

Początek to była tragedia teraz trochę lepiej.
meler
Postów w temacie: 1
Posty: 144
Rejestracja: 29 lis 2016, 23:04
x 2

Re: Pierwsza drukarka. Proszę o pomoc w wyborze.

Post autor: meler »

Ja nadal w lume mam jakiś używany podesłany na podmiane zamiast nowego który odesłałem na gwarancje heh
X3D XL
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 1
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Pierwsza drukarka. Proszę o pomoc w wyborze.

Post autor: MaxXxi47 »

Kniapsky - gdybyś chciał zobaczyć w akcji Tronxy X5S to zapraszam do mnie na chatę ;)
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Pierwsza drukarka. Proszę o pomoc w wyborze.

Post autor: FlameRunner »

CR-10 nie znam, nigdy się nią nie interesowałem, mogę tylko na podstawie zdjęć pokręcić nosem, że śruba Z tylko z jednej strony, że nie ufam rozwiązaniu z rolkami jeżdżącymi po profilach, że tylko jeden profil-prowadnica pod stołem...

Oryginalna Prusa i3 MK2(s)/MK3 jest raczej fajna. Dobrze drukuje, dobre wsparcie techniczne (ale i do Bizera, myślę, dostaniesz na forum świetne wsparcie ;) ), ciągle rozwijany firmware i przyzwoity dedykowany slicer (fork Slic3ra - Slic3r Prusa Edition). W przeciwieństwie do różnych chińczyków, kluczowe części są wstawione dobrej jakości. Tyle że cena to bardziej 3000 niż 1500...

Co do Bizera, ciągle kusi mnie żeby sobie tę drukarkę zostawić, ostatnio zacząłem coś tam eksperymentować z podporami z innego materiału i widzę, że można by to doprowadzić do ładu na tej drukarce, kwestia slicera. Od strony mechanicznej jest w porządku, są dwa ekstrudery które po prostu działają.
Ogólnie w Bizerze bardzo mi się podoba:
- stół w Z, wydruk nie lata ciągle w tę i we w tę
- dwie głowice
- możliwość bardzo łatwego zabudowania boków dla bezstresowego druku z ABS
Oczywiście nie jest to drukarka tak dobrze wykonana, łatwa w obsłudze i bezproblemowa jak na przykład również dwugłowicowy Ultimaker 3, ale jak na cenę 1700 z zapasem filamentów to chyba nie jest źle. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”