filament 1,75 vs 2,85 - znowu... :)

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: filament 1,75 vs 2,85 - znowu... :)

Post autor: virgin71 »

FlameRunner pisze:Widzę że przeszedłeś od pochwał filamentu 2,85 mm do peanów na cześć całego UMO? :lol:
Nie tak po prostu. Chciałem odpowiedzieć koledze na to:
A mi chodzi bardziej o odczucia właściciela UM.
I to konkretnie UM
Po prostu jestem zadowolony. @Kopytko, nie wymieniałem tulejek. Jedyne co jeszcze wymieniłem to paski mxl na gt2, ale nie dostrzegam żadnej różnicy. Lepiej liczy się kroki.

@FR, gdyby nie direct, m200 również bym idealizował:)
McKee
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: filament 1,75 vs 2,85 - znowu... :)

Post autor: FlameRunner »

Jeśli idzie o stronę mechaniczną, to właśnie podwójny krzyżak i ekstruder na wózku XY najbardziej mi się podobają w M200 względem Ultimakerów. ;)
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: filament 1,75 vs 2,85 - znowu... :)

Post autor: virgin71 »

Podwójny krzyżak tak... ;)
kaloria
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 43
Rejestracja: 15 wrz 2016, 19:00

Re: filament 1,75 vs 2,85 - znowu... :)

Post autor: kaloria »

FlameRunner pisze:Jeśli idzie o stronę mechaniczną, to właśnie podwójny krzyżak i ekstruder na wózku XY najbardziej mi się podobają w M200 względem Ultimakerów. ;)
Ten podwójny krzyżak jest bardziej na zasadzie "ulepszmy" - "ale jak" - "dajmy podwójny krzyżak". Mogę założyć się o orzechy, co właśnie spadają, że całą tajemnicą M200 i dobrego druku jest duże przełożenie i drobny krok na ekstruderze. Również bardzo możliwe, że sterownik nie ma kroków ustawionych na sztywno (jak zworki na rampsie) tylko steruje nimi procesor.
// Użytkownik zbanowany permanentnie.
MosfetN
Postów w temacie: 1
Posty: 165
Rejestracja: 26 lip 2016, 12:08
x 96
Kontakt:

Re: filament 1,75 vs 2,85 - znowu... :)

Post autor: MosfetN »

kaloria pisze: całą tajemnicą M200 i dobrego druku jest duże przełożenie i drobny krok na ekstruderze. Również bardzo możliwe, że sterownik nie ma kroków ustawionych na sztywno (jak zworki na rampsie) tylko steruje nimi procesor-> Mikrokontroler :D .
Z tego co wiem M200 ma extruder direct nie ma tu żadnego przełożenia. Wg mnie większe znaczenie ma głowica w której komora topiąca filament jest dość spora w porównaniu do lamy czy e3d v6. A dodatkowo w elektronice drukarki zostały zastosowane nieznane mi układy sterujące silnikami krokowymi które również mogą mieć na to wpływ(być może mają bardziej liniową ch-kę wysterowania silników krokowych).

Obrazek
http://nemesisrobotics.com/the-zortrax-m200/
https://bytechlab.com/
- RAPTOR XLS 360
- 2x BambuLab X1C + AMS
- Anycubic Photon Mono + Wash Station
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”