5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

Tu przenosimy offtop
Paweł CD3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 45
Rejestracja: 24 kwie 2017, 08:26
x 18

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

Post autor: Paweł CD3D »

q3ok pisze:Równocześnie gratuluję zainteresowania oglądaniem superhiperprofesjonalnych drukarek 3D, da się z tego wyżyć?
Tak.
FlameRunner
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

Post autor: Berg »

@Driveskull - Blondynka to twoja dziewczyna ? Ma zdecydowanie lepszą dykcję niż Ty.
Fajne jest to, że opowiada o Tym co sama robi, w dodatku wygląda to nieźle, powiem więcej mimo, że się boję admina - zajebiście.
W dodatku nie wygląda, że zajmuje się tym "od paru miesięcy". Tak że wiesz, na Twoim miejscu zrobił bym sobie lekkiego brejka i wrócił do robienia filmów instruktażowych za jakiś czas, gdy dorównasz doświadczeniem w drukowaniu jej doświadczeniu w rysowaniu.
Widzę, że masz parę fajnych drukarek. Tak zawodowo czym się zajmujesz?
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 1
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

Post autor: arkomania.pl »

Witam.

Z filmu wywnioskowałem, że jednym z pięciu blędów jakie popełniamy,
jest brak zakupu drukarki, która wykrywa rodzaj i parametry filamentu.
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
Yorg 68
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 272
Rejestracja: 05 gru 2016, 09:48
Lokalizacja: Myślenice
x 79

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

Post autor: Yorg 68 »

1.Wydaje MISIE że komentarz w temacie drukowania i błędów druku będzie
jak najbardziej zasadny po przedrukowaniu od 40- 50 szpul filamentu.
Nie mniej.
2.Wydaje MISIE że to czysta reklama. Jeżeli uzgodniona z Szefostwem Forum reprapy.pl - to powinna jak najbardziej pozostać
ale film do poprawy. Niestety ale początkującym narobi troszkę sianka w mózgownicy...
3.Jeżeli nieuzgodniona reklama - KOSZ-
- a dlatego że jutro będzie to temat o podpaskach 3D i metodach wdrożenia ich wśród bractwa reprapowego, a pojutrze pieron wie co...
WillingMagic
Drukuję - bo lubię... i jeszcze mogę
Jerzy
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

Post autor: sp6vgx »

hmm powiem tak z perspektywy "nie profesjonalisty" i osoby "zielonej" patrząc na to jak drukuje dużo osób na forum. Ot osoby która drukuje bardziej jakieś pierdoły mechaniczne pomocne przy budowanie elektroniki - czyli jak coś ma wystarczającą wytrzymałość mechaniczną to wygląd wydruku nie jest najbardziej istotny (piękne wydruki to nie moja działka ;) ) Choć z drugiej strony osoby która gdzieś tam pod koniec 2014 roku wpadła na szalony pomysł budowy takiego cuda... ...z drugiej strony osoby dla której drukarka to jakieś narzędzie (jak młotek) przez co nie udzielającej się zbytnio na forach, ot drukarka jest bo jest drukuje raz gorzej raz lepiej i tyle...

Zobaczyłem i dalej nie wiele wiem. W pewnym momencie gdy został poruszony temat przechowywania filamentów - ok myślałem że będzie coś konkretnego. No i dalej nie dowiedziałem się jak mam przechowywać ten filament. Wystarczyło choć by wspomnieć o znanych pudłach z Ikei/Sllika żelu czy dostępnych w sklepach AGD zgrzewarkach to pakowania próżniowego żywności (do kupienia za cenę kilku rolek filamentu - więc nic strasznego). Z drugiej strony zaczynam się bać że kilkanaście kilo filemantu leżącego w domu straci mi właściwości takie jakie miał po otwarciu ;)

Przy poziomowaniu ok 0.1mm można by wspomnieć że grubość około 0.1mm ma papier o gramaturze 100g itd. z drugiej strony co zrobić jak ma się krzywy stolik którego za wszelkie skarby świata nie da się wypoziomować ;)

Natomiast co do samego tematu tworzenia takich filmów to na serio proponuję kupić jakąś Anet czy innego tańszego chińczyka - powalczyć z taką drukarką i tematów wyjdzie o wiele więcej i ciekawszych niż w przypadku drukarek za 20k (a i doświadczenia się sporo zdobędzie) ;) nawet jak te wydruki nie będą najpiękniejsze ;)

Niestety ale czuję że większość osób która przeszła przez walkę z reprapem czy to budowa jakiejś popularnej konstrukcji czy chińczyka z zestawu i nie wywaliła jej z nerwów przez okno - to tak samo nie wiele nowego się dowie. Natomiast osoba kupująca drukarkę typu UM, Zoltrax itp. i tak za pewne zadzwoni do serwisu jak ma jakiś problem (za to w sumie płaci przy takich drukarkach aby mieć support) :)

Powiem tak zobaczyłem jeszcze kilka innych filmików i nie wiem co powiedzieć, fajnie że kolega ma drukarki za 20k i ciągle o tym mówi ;) powiem jedno mówi się tak "dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają" - jakiś mam niesmak z tego powodu i to nie że zazdroszczę bo akurat stać mnie spokojnie na zakup takich drukarek... ale trochę mi to moją córkę przypomina która lubi się nowym iPhone czy laptopem pochwalić w szkole - jednak ona ma "naście" lat więc inaczej na to patrzę ;)
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

Post autor: FlameRunner »

Driveskull pisze: Przykro mi, że w moim skromnym kadrze nie mogę pokazać też drugiej drukarki, żeby to nie było odbierane jako reklama ;)

Co do kwestii reklamy - zgodnie z zasadami marketingowymi promuje się materiał od razu nie po tygodniu od publikacji. natknąłem się na ten dział gdzie pomagacie początkującym tłumacząc mega proste rzeczy więc uznałem, że jest to zgodne. Po za tym spokojnie reklamy mi nie potrzeba :)
Masz nas za idiotów. Dlaczego?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

Post autor: Berg »

@FlameRunner wywal cały ten śmietnik, pls.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

Post autor: McKee »

rafaljot pisze:@FlameRunner wywal cały ten śmietnik, pls.
Protestuję!
;)
Te kilka-kilkanaście postów też ma wartość edukacyjną.
Znikną i za ~kwartał znów będziemy to samo przerabiać?
Tekst leży, jeść nie woła, miejsca w bazie prawie nie zajmuje ...,
Zastosuj się do porady Marka i obserwuj co się będzie działo :cool2:
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

Post autor: Berg »

po wpisaniu w google "błędy w druku 3d" ktoś faktycznie szukający porad trafia na ten wątek na piątej pozycji - zatem pozycjonujmy dalej ten wysokiej jakości poradnik.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

Post autor: FlameRunner »

Przenoszę do działu offtop/shitstorm.
Nie usuwam żadnych postów, nie zamykam tematu.

Nadal szczerze liczę na odpowiedź na moje pytanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Offtop”