Splątany filament na rolce ?

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Splątany filament na rolce ?

Post autor: virgin71 »

kipi pisze:Po raz któryś powtarzam, nie byłem i nie jestem zainteresowany wymianą. Dziwne? Z BlackFrogiem również rozmawiałem pod kątem kupna kolejnego omawiając jakie mam problemy z tym jednym i usłyszałem że ma z tym filamentem problemy i że rezygnuje ze sprzedaży.
Nie chcę nikogo oskarżać, ale... BlackFrog, pomimo mojej sympatii, zachował się nieprofesjonalnie. On zrezygnował z DD nie dlatego, że miał problemy z plastikiem (mam tego tonę i nigdy problemów nie było), tylko dlatego, że został upomniany tutaj na forum, obraził się i usunął konto (/poprosił o usunięcie). Ot cała historia, do której nie ma co wracać.
Chcesz inny plastik, wyślę Ci inny plastik - innego producenta.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Splątany filament na rolce ?

Post autor: dziobu »

kipi pisze:@dziobu - nie szydź!!! Mieszkam na 44m2 i aby zrobić to zdjęcie musiałem zrobić światło w pokoju córki ryzykując jej obudzenie więc daj spokój.
ja
kipi pisze:Co do twojej teorii odwijania nie zmienia nic faktu że Fiberlogy się rozwija elegancko i nigdy nie musiałem nic luzować, chodzi WZOROWO. Nawet jak szpula jest w skrajnej pozycji. A skoro tak jest nie zamierzam nic zmieniać w mocowaniu/łożyskowaniu bo jak każdy jestem wygodny.
pier
kipi pisze:Po drugie producent nic nie pisał że należy jego filament traktować w sposób szczególny ani w zaleceniach ani w wymaganiach.
do
kipi pisze:Teraz tak myślę że u mnie może ten filament się zakleszczał czy też podwijał jeden zwój pod drugi... ale to przecież musiał być efekt złego nawinięcia albo naprężony filament w trakcie nawijania (może były luzy) się podwinął jeden pod drugi... Nie wiem nie do mnie należy teoretyzowanie co i jak było. Napisałem jak u mnie było.
le
kipi pisze:Reasumując ja nie mam czasu na jałową dyskusję, wy macie swoje racje ja swoje. Wina kija - może być :)
Masz rację.
dragonn
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Splątany filament na rolce ?

Post autor: Pjoter »

kipi pisze:Po raz któryś powtarzam, nie byłem i nie jestem zainteresowany wymianą. Dziwne?
Tak, dziwne.

Ja swoje pieniądze szanuję. A ty zdecydowałeś się na pozostawienie sobie rolki filamentu z którego nie będziesz korzystać. Mimo że już dwie osoby na forum proponują wymianę. Wysłanie tej paczki pocztą by pewnie zajęło mniej niż pisanie tych wszystkich postów mówiących o tym jak to jesteś niezadowolony i NIE CHCESZ WYMIENIĆ. Możesz albo stracić 80 zł albo dopłacić 10 zł (za wysyłkę) i mieć nowy filament Fiberology.

TAK, TO JEST DZIWNE.
Hejterro, virgin71
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Modern Air Customs
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 107
Rejestracja: 24 lut 2018, 11:38
Lokalizacja: Przydroże Małe
x 52
Kontakt:

Re: Splątany filament na rolce ?

Post autor: Modern Air Customs »

tak poczytałem :D i śmiało mogę powiedzieć, że jestem pewnego rodzaju weteranem PETG od DD od ponad dwóch lat przedrukowałem dobrze ponad setkę kg tego materiału i owszem zdarzyło mi się mieć skręcony filament... jak mi uciekł przy odpakowywaniu i wrzucaniu na uchwyt ;) przy poprawnym załadowaniu filamentu na rolkę prowadzącą nigdy nie zdarzył się tak fuckup ;) (rolka po 1 zamocowaniu i wciągnięciu do ekstrudera zostawała tam do jego końca.
Awatar użytkownika
daras
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 88
Rejestracja: 28 gru 2017, 21:46
x 2

Re: Splątany filament na rolce ?

Post autor: daras »

Nie szkoda miejsca serwera na takie pierdoły? Widać że kipi od samego początku robi wszystko, aby ten temat ciągnąć w nieskończoność i jak najbardziej negować filamenty DD. Mnie to nawet wygląda ze został przez kogoś źle nastawiony bo bez przerwy powtarza jakiego producenta będzie filamenty będzie kupował. Sorry panowie, ale jak by na forum które opłacam na mnie psioczył bezpodstawnie, to wywaliłbym go na zbity pysk. Amen
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Splątany filament na rolce ?

Post autor: Pjoter »

Nie można usuwać tematu/użytkownika z forum tylko dla tego że nie zgadza się z resztą użytkowników. A dowodów na to że post jest sponsorowany nie mamy. kipi ma prawo do własnego zdania i przekonań że DD jest beznadziejny. A osoba trzecia przeglądająca temat zobaczy tylko jakie podejście do klientów ma DD i sklep 3lian.pl - producent filamentu bez problemów mówi że wymieni filament na inny, drugi (SKLEP! nie producent tylko sklep, z którego ofert kipi nie korzystał!) oferuję wymianę na dowolny inny PETG w swojej ofercie. I zobaczy jeszcze to że kipi nie szuka rozwiązania problemu, a jedynie chce zrobić jak najwięcej szumu wokół całej afery. Jak dla mnie to super reklama dla DD i 3lian.pl
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 5
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Splątany filament na rolce ?

Post autor: Julian »

Ja tylko powiem tak:

@kipi, kłamać nawet nie umiesz. PETG Fiberlogy wszedł do produkcji jakieś 4 i pół miesiąca temu :)
Okolice połowy grudnia.
Nic więc dziwnego, że Wojtek (Blackfrog) nie miał go w sklepie rok temu.

Pozdrawiam

Samozwańczy król filamentów,
Julian
Modern Air Customs
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Splątany filament na rolce ?

Post autor: sp6vgx »

kipi pisze:Po raz któryś powtarzam, nie byłem i nie jestem zainteresowany wymianą. Dziwne?
I dziwne i nie... w sumie to twoja kasa i możesz z tym robić co chcesz. Możesz tak postępować przy zakupie filamentu jak i firmowego telewizora jak się zepsuje po tygodniu. Jest tylko jeden problem nie możesz mieć w takim wypadku pretensji do całego świata, ot trafiło ci się jak mogło się każdemu z dowolnym produktem...

Wspominasz o Plextorze też miałem taką nagrywarkę pod SCSI kupowaną jeszcze za 800 niemieckich marek (gdzieś w 1999r), jak widać i taki drogi sprzęt ci się zepsuł skoro wymieniałeś... tam mogłeś zastosować takie same podejście zrobić focha i kupić innej firmy, a tą sobie zostawić na pamiątkę jak ten filament...

Tutaj na forum nikt nie zmusza do używania jakiegoś konkretnego filamentu, każdy ma swój rozum (a przynajmniej tak mi się zdaje) i kupuje co mu pasuje i co lubi. Więc też nie wiem jaki masz cel. Osobiście jak będę miał jakieś problemy z filamentem DD to też zapewne sobie odpuszczę, na razie może dużo nie kupuję ale towar jest ok.
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 11
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Splątany filament na rolce ?

Post autor: marek91 »

virgin71 pisze:On zrezygnował z DD nie dlatego, że miał problemy z plastikiem (mam tego tonę i nigdy problemów nie było), tylko dlatego, że został upomniany tutaj na forum, obraził się i usunął konto (/poprosił o usunięcie).
Nie, to było na długo po tym jak przestaliśmy współpracować. Współpraca zakończyła się z zupełnie innej przyczyny.
kipi pisze:Z BlackFrogiem również rozmawiałem pod kątem kupna kolejnego omawiając jakie mam problemy z tym jednym i usłyszałem że ma z tym filamentem problemy i że rezygnuje ze sprzedaży.


To też nie to :)
sp6vgx pisze:na forum nikt nie zmusza do używania jakiegoś konkretnego filamentu
Ufff.. :git:
Pjoter pisze:Nie można usuwać tematu/użytkownika z forum tylko dla tego że nie zgadza się z resztą użytkowników
Nie można, zdecydowanie.
kipi pisze:nie zamierzałem się udzielać na nim w innych tematach skoro w tym jestem zielony.
Fuck logic. :roll:


Mimo że temat ma już kilka ładnych stron dalej nie rozumiem jakie są oczekiwania kipi :unknown:
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 5
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Splątany filament na rolce ?

Post autor: Julian »

marek91 pisze:
Mimo że temat ma już kilka ładnych stron dalej nie rozumiem jakie są oczekiwania kipi :unknown:
Może oczekuje publicznych przeprosin ze strony CEO lub chociaż CTO firmy :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”