E3D V6 klon i grzałka

Czyli niech moc będzie z Tobą!
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

E3D V6 klon i grzałka

Post autor: StudioKamar »

Witajcie. Pierwsze pytanie po kupnie klona jak w tytule czy grzalka może wystawac z bloku na jakieś 3-4 mm ? Za dluga jest poprostu. Drugie pytanie czy po uruchomieniu wszystkiego po raz pierwszy mogę się spodziewać chwilowego dymku z glowicy czy cos spapralem i gdzieś coś dotykalo ? W sensie tasma kaptonowa czy coś
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: E3D V6 klon i grzałka

Post autor: anraf1001 »

No ta grzałka tak normalnie wystaje. Co widać na każdych zdjęciach V6
Inkedgold4_LI.jpg
A co do dymku. Gdzie się pojawia? Koło grzałki? Czy gdzieś indziej?
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: E3D V6 klon i grzałka

Post autor: StudioKamar »

Z grzałki z grzałki to znaczy z okolicy grzałki bo nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć z czego to leci po prostu na razie wziąłem sam blok z głowicą od e3d i założyłem do niego grzałkę od Anet A8 i wcisnąłem termistor i Założyłem jeszcze nową rurkę z ptfe I podłączyłem wszystko po raz pierwszy bo muszę podrukować sobie jeszcze odpowiednią karetkę do e3d i dziwilo mnie trochę ze dymek leci z grzalki ktora przepracowala juz kilkadziesiąt godzin i wygrzalem wszystko dość konkretnie zeby glowice na goraco poskrecac
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: E3D V6 klon i grzałka

Post autor: Berg »

no to może coś nie tak z termistorem. i całość rozgrzewa się znacznie bardziej, niż Ci się wydaje. Zrób takie test. Zwiększaj pomału temperaturę od powiedzmy 100'C i sprawdzaj przy jakiej temp dasz radę ręką przeciskąć filament. Powinna to być w okolicach 160-170'C
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: E3D V6 klon i grzałka

Post autor: StudioKamar »

na chwilę obecną wszystko jest ok. Zadymiło się tylko lekko na poł minuty czy minutę i nic się już nie dzieje w tej chwili. Termistor jest stary i jak uruchamiam sprzęt po przestygnięciu to pokazuje dokładnie to samo co stół i mierzę to też i wygląda na ok. Niemniej jednak będe miał sprzęt na oku. Z pytań pobocznych zapytam czy ktoś może wie jak się nazywa ta otulina bodajrze szklana którą dodają do oryginalnych E3D V6 żeby w tym wyprowadzenia termistora umieścić to takie niebieskie i na przewodach od grzałki też to jest tylko grubsze?
Awatar użytkownika
11master
Postów w temacie: 1
Posty: 164
Rejestracja: 30 paź 2017, 07:53
Drukarka: AA8; Sapphire+
x 4

Re: E3D V6 klon i grzałka

Post autor: 11master »

Koszulka silikonowa termoizolacyjna.
Anet A8 BOX
Sapphire + klipperowana
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: RE: Re: E3D V6 klon i grzałka

Post autor: anraf1001 »

11master pisze:Koszulka silikonowa termoizolacyjna.
Koledze chyba chodzi o oplot na przewodach termistora i grzałki
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: RE: Re: E3D V6 klon i grzałka

Post autor: StudioKamar »

anraf1001 pisze:
11master pisze:Koszulka silikonowa termoizolacyjna.
Koledze chyba chodzi o oplot na przewodach termistora i grzałki
o własnie ma to to jakąś nazwe chciałbym trochę tego kupic
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: E3D V6 klon i grzałka

Post autor: Berg »

StudioKamar pisze:Termistor jest stary i jak uruchamiam sprzęt po przestygnięciu to pokazuje dokładnie to samo co stół i mierzę to też i wygląda na ok.
tak tylko w celu wyjaśnienia. Przy okazji. Większość termistorów jest robionych tak, że właśnie w temperaturze pokojowej, w okolicach 20'C mają katalogową rezystancję np 100K wraz ze wzrostem temperatury, wiadomo, maleje. Poniżej 20'C rośnie. Te 100K mają właśnie w temp pokojowej. Dlatego kompletnie różne termistory 100K w temp pokojowej najpewniej pokażą tę samą temperaturę ale w 50'C już mogą się znacznie różnić odczytem. Innymi słowy. temperatura w okolicach 20'C , to jedyna temperatura, w której kompletnie nic nie można powiedzieć o termistorze. , poza tym, że jest podłączony.
Dlatego na podstawie wyżej opisanego przez @StudioKamar testu nie można niczego stwierdzić.
StudioKamar
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: E3D V6 klon i grzałka

Post autor: StudioKamar »

rafaljot pisze:
StudioKamar pisze:Termistor jest stary i jak uruchamiam sprzęt po przestygnięciu to pokazuje dokładnie to samo co stół i mierzę to też i wygląda na ok.
tak tylko w celu wyjaśnienia. Przy okazji. Większość termistorów jest robionych tak, że właśnie w temperaturze pokojowej, w okolicach 20'C mają katalogową rezystancję np 100K wraz ze wzrostem temperatury, wiadomo, maleje. Poniżej 20'C rośnie. Te 100K mają właśnie w temp pokojowej. Dlatego kompletnie różne termistory 100K w temp pokojowej najpewniej pokażą tę samą temperaturę ale w 50'C już mogą się znacznie różnić odczytem. Innymi słowy. temperatura w okolicach 20'C , to jedyna temperatura, w której kompletnie nic nie można powiedzieć o termistorze. , poza tym, że jest podłączony.
Dlatego na podstawie wyżej opisanego przez @StudioKamar testu nie można niczego stwierdzić.
A to dobrze wiedzieć będę pamiętał i przetestuje :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzałki, zasilacze, okablowanie”