GIANTS- drukarka dwugłowicowa

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Awatar użytkownika
marcino
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 23
Rejestracja: 24 kwie 2016, 21:37
x 3

Re: GIANTS- drukarka dwugłowicowa

Post autor: marcino »

Mało precyzyjnie opisałem ;) myśl była podyktowana problemami w jakości druku na ruchomym stole, ogólnie problem zwiazany z wagą przy wielkości 300x300 mm (moim MendelMax 1.5 waga ok.1kg) ,echa wynikajace z kiepskiej dynamiki , wolniej lepiej , ale nie o to przeciez chodzi by się cofać.
Tak czy inaczej trzymam kciuki :thumbup:
==================================================
pozdrawiam Marcin ;)
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 69
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: GIANTS- drukarka dwugłowicowa

Post autor: olo2000pm »

Na tym etapie budowy nie jest problemem zmienić cokolwiek. Ale wiecie jak to jest, jak się samemu człowiek nie przekona to zawsze będę o tego typu konstrukcji myślał. Jak sięgam pamięcią to zawsze chciałem taką drukarkę zbudować. Czyli stól nieruchomy, podnoszona oś X i ruchoma oś Y, ale własnie z silnikami na profilach.
Tego typu konstrukcje(trochę naciągane) ma malyhenio. Widzę na jego wydrukach spore echo, ale mam swoje przemyślenia dlaczego u niego tak to wygląda.
W GIANTS chce na własnej skórze sprawdzić czy tego typu rozwiązanie ma sens. Już wiem, że zamiast 2 prętów będą 4:)
Za sugestię bardzo Wam dziękuję :git:
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
DVJCODEC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 227
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: GIANTS- drukarka dwugłowicowa

Post autor: DVJCODEC »

Zasada przy budowie drukarek jest prosta: tam gdzie jeździ coś szybko to się odciąża na maksa, a tam gdzie jeździ coś wolno, to można przyładować z kilogramami. Latanie taką masą jeszcze góra-dół to bardzo zły pomysł. Cholera, lata mijają a widzę cały czas te same problemy wałkowane.
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 7
Posty: 573
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 28

Re: GIANTS- drukarka dwugłowicowa

Post autor: malyhenio1 »

Fabrykator.pl pisze:Zasada przy budowie drukarek jest prosta: tam gdzie jeździ coś szybko to się odciąża na maksa, a tam gdzie jeździ coś wolno, to można przyładować z kilogramami. Latanie taką masą jeszcze góra-dół to bardzo zły pomysł. Cholera, lata mijają a widzę cały czas te same problemy wałkowane.
Jak to się ma do tej drukarki?
http://www.3ders.org//articles/20141129 ... inter.html
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 18
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: GIANTS- drukarka dwugłowicowa

Post autor: dragonn »

malyhenio1 pisze:
Fabrykator.pl pisze:Zasada przy budowie drukarek jest prosta: tam gdzie jeździ coś szybko to się odciąża na maksa, a tam gdzie jeździ coś wolno, to można przyładować z kilogramami. Latanie taką masą jeszcze góra-dół to bardzo zły pomysł. Cholera, lata mijają a widzę cały czas te same problemy wałkowane.
Jak to się ma do tej drukarki?
http://www.3ders.org//articles/20141129 ... inter.html
Ta drukarka ma pole robocze 1x1m. To ma się jak porównywanie TIR-a do osobówki, czyli kompletnie nijak :D. Nikt nie mówi że takie rozwiązania nie mają sensu i zastosować - po prostu przy 300x300mm nie mają sensu.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: GIANTS- drukarka dwugłowicowa

Post autor: Berg »

olo2000pm pisze:W GIANTS chce na własnej skórze sprawdzić czy tego typu rozwiązanie ma sens. Już wiem, że zamiast 2 prętów będą 4:)
Fabrykator.pl pisze: Cholera, lata mijają a widzę cały czas te same problemy wałkowane.
jak z seksem. lata mijają a wszyscy chcą robić to samo, w dodatku "na własnej skórze". (chyba się powtarzam)
dragonn
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 69
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: GIANTS- drukarka dwugłowicowa

Post autor: olo2000pm »

Wszystko się zgadza Panowie. Ale jak dotąd wszystkie moje drukarki drukowały dość "ładnie":)
W PRIDZIE w osi X były dwa silniki i dodatkowo stolik 30x30 jeżdzący w osi Y. Prawdą jest, że w PRIDZIE aby wydruki były "ładne" to można drukować z maksymalną prędkością 50mm/s. Ale bedąc na targach zauważyłem, że wszystkie "profesjonalne" drukarki drukują bardzo wolno. Nie wiedzieć czemu hobbyści za wszelką cene chcą drukować z prędkościami 200mm/s i więcej. W moich drukarkach drukuje się z maksymalnymi prędkościami do 60mm/s, nawet w RIVIE. Tak ustawiam swoje drukarki, bo takie są założenia konstruktora :DD
GIANTS będzie taki jak założył sobie konstuktor :devil:
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: GIANTS- drukarka dwugłowicowa

Post autor: Berg »

nie wszyscy. niektorzy chca drukowac 60 a travel miec 300 lub wiecej przyspieszenie 6000. a w dodatku postawic drukarke obok biurka i ma nie przeszkadzac w innej pracy.
a inni chca inaczej bo maja inne priorytety, drukarke w piwnicy i tez gitara.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: GIANTS- drukarka dwugłowicowa

Post autor: Berg »

a odnośnie stołu w XY to z tego co pamiętam kolega @Potfur ma Vellemana K8200 z takim stołem.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 69
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: GIANTS- drukarka dwugłowicowa

Post autor: olo2000pm »

rafaljot pisze:nie wszyscy. niektorzy chca drukowac 60 a travel miec 300 lub wiecej przyspieszenie 6000. a w dodatku postawic drukarke obok biurka i ma nie przeszkadzac w innej pracy.
a inni chca inaczej bo maja inne priorytety, drukarke w piwnicy i tez gitara.
I ja myślę, że to oddaje całą prawdę o konstrukcjach wszelakich. To jakie konstruktor wybierze rozwiazanie zalezy tylko od jego wyobraźni. Każda konstrukcja ma swoje wady i zalety. Nie spotkałem się jeszcze z idealnym rozwiązaniem, więc i kinematyka w GIANTS ma swoje plusy i minusy.
Bawi mnie proces myślenia, rysowania, budowania. Krytyka bywa konstruktywna i czasami ma wpływ na to w którym kierunku moje konstrukcje idą, ale nie jest decydująca. Niebawem okaże się jak drukuje GIANTS.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”