Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Awatar użytkownika
margas
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 98
Rejestracja: 05 kwie 2018, 09:54
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: JGaurora A5

Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: margas »

Wymieniłem dyszę z 0.2 na 0.4 tak jak zalecaliście i założyłem otulinę grzałki oraz kupiłem szybę 3mm na stół. Zamiast mniej problemów to jest ich więcej bo filament wyciska zarówno spod gwintu dyszy jak i spod gwintu rurki extrudera. MASAKRA. Wypoziomowanie stołu doprowadza mnie do szału bo ustawienie go z wymaganą dokładnością graniczy z cudem bo jak ruszę jedna śrubę to reszta narożników stołu automatycznie zmienia wysokość bo stół się deformuje. Nie mam już siły i pomysłów i najchętniej dałbym komuś anetkę do regulacji i ustawienia parametrów.
Kto pyta ludzi bardziej doświadczonych rzadziej błądzi ….
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: dragonn »

Źle skręciłeś dyszę i blok, za słabo, na zimno i najprawdopodobniej dysza opiera się o blok a nie o heatbreak.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: McKee »

Są artykuły i filmy na YouTube z instrukcjami skręcania dyszy i poziomowania stołu.
Najpierw teoria: przeczytaj / obejrzyj a dopiero potem praktyka i dłubanie w drukarce.
Nie zakładaj, że potrafisz wymienić dyszę bez instrukcji. Jak widać to tak nie działa - trzeba trochę czasu poświęcić na naukę - bez tego co najwyżej coś popsujesz (urwiesz gwint itp).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
margas
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 98
Rejestracja: 05 kwie 2018, 09:54
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: JGaurora A5

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: margas »

Bez instrukcji nawet szafki z ikei nie złożysz. TAK oglądałem i to nie jeden i jak na razie tylko żyły na karku mi wyskakują bo choć niby proste prostym nie jest.
Kto pyta ludzi bardziej doświadczonych rzadziej błądzi ….
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: mcxmcx »

Dwie nakrętki, kontrujesz je na końcu heatbreaka. Zakrecasz dysze do bloku, zostawiasz pół mm szczeliny.
Wkrecasz heatbreaka do bloku, skręcasz wszystko rekoma.
Teraz spokojnie, na zimno, klucz do tych nakrętek na rurce, i za blok dokrecisz całość.

Nic nie musisz grzać, jak masz klucz 15 cm to uważaj żeby nie połamać wszystkie go w rękach.

I będzie git.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Pajacyk0v

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: Pajacyk0v »

Co do stołu to ustaw tak krańcówkę Z aby jak najmniej wkręcać śruby regulacyjne od stołu. Stracisz trochę z wysokości pola zadruku ale przynajmniej wózek nie będzie się tak bardzo giąć.

Zakładam że stół już masz odpowiednio poprawiony
https://www.thingiverse.com/thing:2350276
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 7
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: Zepco »

Wkręć łącznik tak, żeby stykał się z dyszą, a dysza żeby trochę odstawała od bloku. Potem podgrzej blok i skręć na ciepło i nic nie powinno przeciekać. Pamiętaj żeby nie przesadzać z siłą, bo można uszkodzić łącznik.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
LrPrl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 17 mar 2018, 10:37

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: LrPrl »

Miałem to samo, seryjnie było źle skręcone i po 20 godzinach pracy zaczęło wyciekać, korzystałem z tego:
http://garage-makezone.eu/forum/downloa ... 7015fa1dd3

Jako swoją radę mogę podać to, że lepiej chyba najpierw wkręcić rurkę od góry i później dyszę od dołu, tak, ażeby przy wkręcaniu dyszy ta zaparła się o rurkę, wtedy wiadomo, że wszystko jest szczelne.

Co do stołu, masz rację, że nie da się go dobrze wypoziomować w serii. Jest tylko jeden powód tego, sprężynki układają się jak chcą przez co poziomowanie to tragedia, trzeba to robić powoli i kilkukrotnie każdy narożnik.
Dlatego must have to takie podkładki i taka nakładka na śrubę:

https://www.thingiverse.com/thing:2146448
https://www.thingiverse.com/thing:2000216 (przeskaluj do 104%, bo jest za małe)

Podkładki pod sprężyny powodują to, że ładnie pracują góra dół, zabierają im możliwośc poruszania się na boki, nakładka na śrubę motylkową uławia w sposób znaczny kręcenie śrubą oraz to, że gładko się odkręca.
Awatar użytkownika
margas
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 98
Rejestracja: 05 kwie 2018, 09:54
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: JGaurora A5

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: margas »

Godzinę babrałem się z czyszczeniem extrudera poskręcałem i to samo !!!. Z tego rysunku wynika że rurka extrudero powinna być powiedzmy 1mm krótsza od rurki teflonowej by ta się oparła na dyszy i uszczelniła by nie wyciskało przez gwinty. Co do stołu to masakra od centrum na boki po wypoziomowaniu jest różnica 0.2 mm zresztą kto robi poziomowanie na czterech punktach podparcia ?. To nigdy nie będzie dokładne.
Kto pyta ludzi bardziej doświadczonych rzadziej błądzi ….
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Boje z Anetka ciąg dalszy ...

Post autor: anraf1001 »

margas pisze:Co do stołu to masakra od centrum na boki po wypoziomowaniu jest różnica 0.2 mm zresztą kto robi poziomowanie na czterech punktach podparcia ?. To nigdy nie będzie dokładne.
Jak to nie. Jak masz prosty stół to po wypoziomowaniu na 4 punktach wszystko jest pięknie ustawione. Chyba że masz krzywy stół...
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Zablokowany

Wróć do „Anet”