Dron dla świeżaka

Quadcoptery i inne bajery
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 21
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Artu »

Kopytko pisze:w drugim dronie wsadzilem esc45A. niestety drugi raz zauwazylem ze wystarczy ze smiglo sie przyblokuje na pol sekundy i silnik staje w plomie iach. Musze zmienic na 30A
I uważasz, że jak "pójdzie" 30A w zablokowany silnik, to nic się nie stanie :shock: :lol:

Poza tym straszny bełkot jest tym Twoim tekście :evil:
morf
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 69
Posty: 3202
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1574

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: morf »

Przepuścić przez cokolwiek 45A to też w płomieniach staje :)
A poważnie to wystarczy nie raz ziarnko piasku które zwiększa tarcie i silnik się grzeje.
Tak na marginesie dobry nawyk jeśli nie można już uniknąć kreta to throttle na zero i od razu rozbrajac silniki.
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

@Artur masz racje , przeczytalem i masakra.... z tel pisalem... ale to nie usprawiedliwia.
Wracajac do tematu, juz drugi raz mi sie to zdazylo w tym.dronie ,gdzie sa esc45. W innym gdzie mam 30A nie zdazylo sie. Nawet jak kilka razy wpadl w krzaki i nie zdazylem rozbroic. Tu jak za pozno rozbroje od razu plomienie,gdy nastapi jakakolwiek blokada silnika.
Co do malego tarcia, to na bloto najlepszy jest pelen gaz:) wszysyko wypada:) ale dzisiaj magnes strzacy o obudowe spowodowal mega zagrzanie silnika:)

@Morf dzisiaj stana silnik w plomieniach jak ladowalem, doslownie odbil.sie od kepy trawy i juz nie zdazylem rozbroic. Wydaje mi sie ze to tryb airmode , przyczynia sie do tego tez troche. Jak trzymam drona tylko na uzbrojeniu i ruszam na boki to probuje zwiekszac obroty na poszczegolnych silnikach. A mam acro i air mode tylko wlaczone.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 69
Posty: 3202
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1574

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: morf »

Kopytko

jesli nie fikasz jeszcze duzo w powietrzu zaznacz sobie "MOTOR_STOP" to Ci rozwiaze temat ze przy zerowym throttle nadal silniki beda sie krecic

ew sprobuj moze opcji od mr Steele tzn throttle cut to przy ew nieudanym ladowaniu nie bedzie Ci odbijac

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=ihyfEysO7b4
Kopytko
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

morf pisze:Kopytko

jesli nie fikasz jeszcze duzo w powietrzu zaznacz sobie "MOTOR_STOP" to Ci rozwiaze temat ze przy zerowym throttle nadal silniki beda sie krecic

ew sprobuj moze opcji od mr Steele tzn throttle cut to przy ew nieudanym ladowaniu nie bedzie Ci odbijac
Oglądałem, ale ja mam radio Radiolink At10II , nie ma tam takich bajerów :( Ale opcja neprawde fajna.Ale obmyśliłem sposób na uzbrajanie na przełączniku 3 pozycyjnym:
- ustawie air i uzbrojenie na pozycji 3
- bez air mode i uzbrojenie na pozycji 2
- wyłączone all na pozycji 1

Przed lądowaniem będe zmieniał na pozycje 2.
ale fakt nie ochroni to silników w momencie --crash :P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 69
Posty: 3202
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1574

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: morf »

Szczerze to najlepiej miec ARM osobno a tryby lotu osobno.
Po 1 nie rozbroisz sobie koptera w trakcie lotu przypadkowo przelaczajac tryby.
Po 2 mozna wlasnie bardzo szybko go rozbroic jak masz przelacznik pod palcem a widzisz ze kret nieunikniony (+ miec zaznaczona opcje "Disarm motor regardless of throttle value")
Ale to oczywiscie tylko moje porady, nie ma jednego slusznego sposobu
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

Ktoś ma jakieś doświadczenie z ubezpieczeniem OC na drona dla osoby prywatnej? Finansowa Chata to wiarygodny podmiot? Wychodzi 104zł za rok OC do 350 000zl. Jak nie jest to wykorzystanie komercyjne a tylko i wyłącznie prywatne.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 21
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Artu »

W kolejne ciepłe dni tej wiosny budzą się "drony" i ich właściciele. Latanie "dronem" to wyjątkowe hobby. Warto robić to bezpiecznie.


źródło: http://www.youtube.com/watch?v=eE0Q0VE1gqs
marek91, morf
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 55
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: marek91 »

Ja ostatnio zaliczyłem kilka kraks :)
Ostatnio nie wyszło lądowanie i "podwozie" z włókna węglowego wbiło mi się w styki ESC powodując jego spalenie.
W tej chwili mam wydrukowane zawieszenie z TPU :) Jak zamontuję to będą fotki :)

Raz też udało mi się uwalić antenę nadajnika FPV, urwało się całe złącze do anteny, polutowałem jednak odczuwalnie spadł zasięg FPV, kupiłem nowy nadajnik :)
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 69
Posty: 3202
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1574

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: morf »

w wersji skroconej:
Obrazek

Dokladnie, popieram, ostatnio jakis Chloptas latal mydelniczka nad placem zabaw dla dzieciakow.
Niestety ludzie czesto nie wlaczaja myslenia. Pogonilem.
Zbyt dlugo latam zeby nie wiedziec co moze sie stac.
Przez takie przypadki cierpi potem brac modelarska.

@marek pewnie koncowka mocy sie sfajczyla, w tych nadajnikach tak na prawde urwana antena == uszkodzony Vtx
@Kopytko: OC w Finansowej Chacie jest ok, duzo osob ma tam kupione, m.in ja rowniez. Chyba jedyna sensowna opcja :git:
pozwole sobie podlinkowac watek o ubezpieczeniu z innego forum http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=53&t=30170
Jesli to niestosowne to prosze skasujcie link
Done is better than perfect.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Robotyka, modele RC, modelarstwo”