P3STEEL w wersji full metal

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
terminus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 51
Rejestracja: 07 maja 2018, 17:15
Lokalizacja: Olsztyn
x 2

P3STEEL w wersji full metal

Post autor: terminus »

Cześć
Czy w p3steel w wersji full metal mocowanie łożysk na trytytki to zło? Przymierzam się do budowy (moja pierwsza drukarka) i nie wiem czy wybrać wersję na plastikach czy full metal. Wiem, że istnieje też wersja, która ma metalowe obejmy zamiast opasek zaciskowych czy taka wersja jest zdecydowanie sztywniejsza od wersji z częściami drukowanymi? Przejrzałem forum ale opinie na ten temat są skrajnie różne. Niektórzy piszą, że trytytki psują sztywność inni, że miejsca na łożyska mają taki kształt aby po zaciśnięciu opaski uniemożliwić jakikolwiek niepożądany luz.

pozdrawiam
wszyscy jesteśmy nienormalni, tylko nie wszyscy zdiagnozowani
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: P3STEEL w wersji full metal

Post autor: Tuchajbej »

Mialem drukowane obejmy i albo słabo trzymały albo pękały od dokręcenia. Zmieniłem na trutki mocowania lozysk pod heatbedem i jest ok. Nie wiem jak metalowe.

Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 1
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: P3STEEL w wersji full metal

Post autor: chemik72 »

Zrób porządnie git: trytkami to można przewody spinać :good: Stosowanie opasek w takim miejscu to robienie dziadostwa i na odp... :cry: W prototypie jeszcze bym to zaakceptował ale robiąc dla siebie i docelowo stanowczo NIE... :thumbdown: Rama powinna być porządnie skręcona śrubami i tyle.
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”