Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Orzel
Postów w temacie: 5
Posty: 47
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:04
x 50

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: Orzel »

Mnie u Prusy pasowalo, bo zakup vat UE czyli cena netto. poza tym wszystko bylo na zasadach backorder wiec fizycznie tego w innych sklepach nie bylo. Druga sprawa, ze czas oczekiwania srednio 8 tygodni - u mnie chyba prawie 100 dni. ale okazalo sie, ze z czarnym kolorem drukarki jest problem /po zmianie na pomaranczowa sie udalo. Na wersje z tekstura chyba trzeba bedzie dluzej czekac zacznij od gladkiej pozniej sobie dokupisz. z filamentem jest tak, ze 1kg PLA dostaniesz to wstepnie sobie poprubujesz, jesli bedziesz robil w czyms innym to partie zamowilbym od prusy bo maja do swoich profile, wiec zawsze jest to jakis element wyjsciowy. [*]
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 37
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: rocendroll »

dragonn pisze:
rocendroll pisze: Który spring steel sheet?Czym się różnią?
Zobacz tu https://youtu.be/M73uIMDlvvk?t=2m29s
No sorry ale nic ten film mi nie wyjaśnia.
Jest wybór dwóch arkuszy stalowych - czymś się różnią. Czym i który trzeba wybrać? Rozumiem że któryś z nich to ten co się odgina wydruk, a drugi?

Double-sided textured powder-coated spring steel sheet

Spring steel sheet with smooth double-sided PEI sheet
Orzel pisze:Mnie u Prusy pasowalo, bo zakup vat UE czyli cena netto. poza tym wszystko bylo na zasadach backorder wiec fizycznie tego w innych sklepach nie bylo. Druga sprawa, ze czas oczekiwania srednio 8 tygodni - u mnie chyba prawie 100 dni. ale okazalo sie, ze z czarnym kolorem drukarki jest problem /po zmianie na pomaranczowa sie udalo. Na wersje z tekstura chyba trzeba bedzie dluzej czekac zacznij od gladkiej pozniej sobie dokupisz. z filamentem jest tak, ze 1kg PLA dostaniesz to wstepnie sobie poprubujesz, jesli bedziesz robil w czyms innym to partie zamowilbym od prusy bo maja do swoich profile, wiec zawsze jest to jakis element wyjsciowy. [*]
2 miesiące czekania?!?!?! To jest także aktualnie? W sensie powiedzmy że zamówię dzisiaj i dostanę za 2 miesiąc dopiero?! :( :thumbdown:
No to źle.. bardzo źle, a o co chodzi z tą wersją z teksturą?
jak wyglądają zasady backorder? Rozumiem że jest to sprzedaż gdy produktu producent nie ma na magazynie ale spodziewa się dostawy - ale jakie są warunki tego innego od normalnego kupna?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: Berg »

rocendroll pisze: Jest wybór dwóch arkuszy stalowych - czymś się różnią. Czym i który trzeba wybrać?
Tak, Tom nic nie wyjaśnia ani nie poleca. mówi tylko mniej więcej tak:
"This is basically PEI powder-coated directly onto spring steel and I've got to say this is the absolute killer features of the Mk3"

PS: Sorki niechcący mi się kliknął wątek z tego działu, a miałem tego nie robić. Jak zwykle wymiękłem od przeczytania pierwszego z brzegu wpisu.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: dziobu »

rocendroll pisze:Double-sided textured powder-coated spring steel sheet
Spring steel sheet with smooth double-sided PEI sheet
Jeden z nich jest "textured".
Powierzchnia na której drukujesz ma teksturę przez co spód modelu wychodzi ładny a nie gładki. I chyba wpływa to na przyczepność. Jak bardzo - nie wiem.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: Berg »

@Dziobu, to nie ma sensu.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 16
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: FlameRunner »

rocendroll pisze: Dobra to zamawiam. Lepiej jakiś polski sklep czy oficjalnie u prusy?
Gdzie kupować filamenty?

Kolejny raz pytam:
Który spring steel sheet?Czym się różnią? Jaką te płytki mają wytrzymałość??
Drukarka - tam, gdzie Ci wygodniej / taniej / szybciej.

Filamenty - u admina :D https://filasklep.pl/

Wziąłbym "Double-sided textured powder-coated spring steel sheet", widziałem w Kielcach na stoisku Prusa wydruki z tego, spód wydruku wychodzi bajeczny. Obie płytki to arkusz stali (spring steel sheet), tyle że na jednym są naklejki z PEI (PEI sheet), a na drugi PEI naniesione jest metodą malowania proszkowego (powder-coated), co nadaje powierzchni genialną teksturę (textured). Do tego powłoka w wersji malowanej proszkowo powinna być dużo wytrzymalsza od powłoki naklejonej.
rocendroll
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 37
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: rocendroll »

No i taką odpowiedź chodziło. Ślicznie dziękuję :D
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 37
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: rocendroll »

Jeszcze jedno pytanie, czy Prusa ma drukowanie po wifi ? Bo nie mogę nigdzie tej informacji znaleźć na necie. Czy to tylko bajer, czy rzeczywiście mocno się przydaje?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: dragonn »

rocendroll pisze:Jeszcze jedno pytanie, czy Prusa ma drukowanie po wifi ? Bo nie mogę nigdzie tej informacji znaleźć na necie. Czy to tylko bajer, czy rzeczywiście mocno się przydaje?
Nie ma fabrycznie, można 'dolutować' Rasssbery Pi Zero. Czy się przydaje - to już zależy tak naprawdę od tego jak używasz drukarki, jedni lubią, drudzy nie. A na pewno da się żyć bez tego.
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 37
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: rocendroll »

Ok, dalsza rzecz - drukowanie gradientu. Czy jest jakaś drukarka na rynku aktualnie zdolna do tego?
Znalazłem na necie Mosaic/Mosaic+, jak to wypada w stosunku do 4 slotowej Prusy?
Również pod względem ceny? Prusa by wtedy wychodziła ok.4500zł

0:30 https://www.youtube.com/watch?v=pw1R8wETlhE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”