Ink3de

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Ink3de

Post autor: Berg »

Mr. Copper PLA
Kolor spoko, z resztą inne kolory Mr. też, generalnie bardzo dobrze się drukuje ale dziś przypadkowo popatrzyłem na szpule i zauważyłem takie coś.
20180515_175536.jpg
Pajacyk0v

Re: Ink3de

Post autor: Pajacyk0v »

Mam magentowe PLA od nich i drukuje się bardzo spoko ale ten babol wyżej to trochę siara :/

Mnie natomiast irytują ich szpule z wąskim otworem. Nie da się ich założyć na grube, łożyskowane osie.
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1115
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 227

Re: Ink3de

Post autor: kapi »

rafaljot pisze:Mr. Copper PLA
Kolor spoko, z resztą inne kolory Mr. też, generalnie bardzo dobrze się drukuje ale dziś przypadkowo popatrzyłem na szpule i zauważyłem takie coś.
u mnie było spokojnie, choć nie wiem, może nie widziałem ?
większość wydruków wychodziła dobrze ;)
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Ink3de

Post autor: Zepco »

Miałem podobną bulwę jak drukowałem części do czołgu (ich materiałem). Skończyło się takim czopem, że musiałem rozbierać pół drukarki.
Jednak na targach rozmawiałem z Markiem i uspakajał, że takie rzeczy niestety się zdarzają, choć jeszcze nie słyszałem o takim przypadku z DD. Także pozostaje Ci tylko reklamować.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Ink3de

Post autor: virgin71 »

Zepco pisze:Miałem podobną bulwę jak drukowałem części do czołgu (ich materiałem). Skończyło się takim czopem, że musiałem rozbierać pół drukarki.
Jednak na targach rozmawiałem z Markiem i uspakajał, że takie rzeczy niestety się zdarzają, choć jeszcze nie słyszałem o takim przypadku z DD. Także pozostaje Ci tylko reklamować.
Właśnie takie rzeczy dyskwalifikują producenta w moich oczach. Dzisiaj masz to na wierzchu, jutro w środku 46-godzinnego wydruku. Nie, po prostu nie. Miałem takie u jednego z producentów i nic już więcej nie kupiłem.
Reklamacja nie zwróci straconego czasu/wydruku.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Ink3de

Post autor: Zepco »

To fakt, niesmak i niekomfortowa świadomość powtórki mimo wszystko pozostaje. To nie wiesz, że w Polsce mamy jednego słusznego producenta filamentów? ;-)
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 727
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 703

Re: Ink3de

Post autor: PrzemoS »

rafaljot pisze:Mr. Copper PLA
Kolor spoko, z resztą inne kolory Mr. też, generalnie bardzo dobrze się drukuje ale dziś przypadkowo popatrzyłem na szpule i zauważyłem takie coś.
20180515_175536.jpg

Reklamuj jak NIC! :) Niech sie Martwia teraz o Marke :)
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
Bartosz Kusik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2018, 14:36
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: GamgolBot APOCALYPTO
Kontakt:

Re: Ink3de

Post autor: Bartosz Kusik »

Witam serdecznie,

Jestem tutaj pierwszy raz, zostałem "wywołany do tablicy" więc postanowiłem się ustosunkować pomimo, że uznaję inne formy komunikacji jak np. bezpośrednią ale OK. To może najpierw się przedstawię.
Nazywam się Bartosz Kusik, jestem właścicielem i założycielem INK3.DE, a także prezesem spółki INK3.DE sp. z o.o.

Miło jest mi czytać pozytywne opinie na temat produktu, który wytłaczam i przykro mi czytać te złe opinie.
W druku 3D działam od ok 2013 roku. Kiedy zaczynałem nie wiele osób wiedziało co to druk 3D. Nie było wtedy w internecie tyle informacji co teraz, filament kupowało się z Holandii, Stanów i Chin, a najtańsze drukarki 3D kosztowały średnio od 7k-20k złotych. Jakość wszystkiego w porównaniu do dzisiejszych standardów była straszna. Niestety targi druku 3D w Nowym Jorku czy Londynie wyglądały lepiej niż obecne w Polsce - przykre ale prawdziwe. Cały czas gonimy świat. Uczyliśmy się oczywiście samemu tłoczyć swój pierwszy filament na zakupionej z Chin pierwszej linii za cenę dobrego nowego samochodu. Każdemu odważnemu drukarzowi 3D polecam zakup maszyny za ponad 100k do wytwarzania czegoś co jest mało popularne. W Polsce jest kilka takich osób z jajami i generalnie każdy kto u nas poznaje proces wytłaczania filamentu rozumie ile jest w tym pracy i odpowiedzialności. Dlatego też raz na jakiś czas organizujemy dni otwarte. Szanuje wszystkich swoich konkurentów na rynku czy to w Polsce czy za granicą. Z niektórymi bardzo dobrze żyję i wymieniamy się często doświadczeniami.

Jest tu w poście dużo tematów związanych z produktem INK3.DE postaram się odpowiedzieć na większość. Mam nadzieję, że nie łamię regulaminu bo stronniczość tutaj jest mocno wyczuwalna.

Zatem najczęstszy problem (boble) zdarza się praktycznie u każdego producenta filamentów. Rzadko bo rzadko ale się zdarza. Widziałem na własne oczy materiały z wadami największych na naszej planecie i potrafię to zrozumieć. Nie pisałem o tym oczywiście do gazet i telewizji ale jak miałem możliwości informowałem producenta. Ale naszą misją jest oczywiście nie oszukiwanie klientów bo nasza praca nie miała by sensu lecz udoskonalanie linii tak aby te problemy pojawiały się jak najrzadziej. Stąd stosuje się pomiary temperatury masy, średnicy, prędkości i wielu innych.

Każdy tu znawca termoplastyków dobrze wie co to jest homogenizacja i ciśnienie zwrotne i wie także skąd mogą pojawiać się tzw "boble" na filamencie. Każdy też wie jak to w procesie produkcyjnym jest, że trafiają się wadliwe produkty pomimo szczerych chęci i skrupulatnej kontroli jakości. Nigdy nie uchylaliśmy się od reklamacji gdy takowe się pojawiały. Nigdy się publicznie o nikim źle nie wypowiadaliśmy próbując rujnować jego lata ciężkiej pracy przez drobne błędy.

Co do kontroli jakości to napisaliśmy autorski program KARMA System do badania średnicy (oficjalna premiera i publikacja opóźniła się z racji budowy maszyn ale o tym za chwilę). KARMA System to nic innego jak wykres, który powstaje dzięki sygnałowi z lasera ustawionego wzdłuż linii produkcyjnej. Laser bada średnicę w czasie rzeczywistym (standardowo bez jakiegokolwiek zapisu bądź raportu) 3-4 pomiarów na sekundę (proszę mi wierzy, że pomimo tak gęstego pomiaru jest wstanie "przeoczyć" "bobla") i przekazuje dane, które przetwarzamy w formę wykresu. Dwa wykresy: 1. cała szpula i 2. ostatnie 60 sekund - by lepiej widzieć jak zachowuje się materiał. Po wykresie wiemy co się dzieje np. w cylindrze z materiałem. System jest ustawiony tak by operator dzięki sygnalizacji dźwiękowej oraz wizualnej wiedział:
-kiedy średnica wyszła po za zadany zakres
-kiedy zdarzyło się coś niepowołanego z materiałem (bobel)
-kiedy kończy się szpula i należy ją zakończyć
-kiedy jest koniec materiału na linii

(Można przy drukarce stosować "boblo czujnik" tak na wszelki wypadek i podpiąć go jak stycznik z końcem filamentu. Mając chcąc nie chcąc "bobla" drukarka się "spauzuje" a wydruk skończy po zmianie filamentu. Służymy pomocą przy wszelkiego rodzaju czujnikach.)

KARMA System jest podzielona na wersje operatora i klienta. Wersja dla klienta będzie posiadała następujące informacje po wpisaniu unikatowego kodu z każdej szpuli:
-rodzaj materiału
-waga
-kolor materiału
-średnicę

KARMA System wejdzie oficjalnie niebawem w życie i nakręcimy o tym dokładny film. Mamy nadzieję, że tym sposobem będziemy mogli zapewnić najwyższą jakość naszych produktów nie wspominając o surowcach i barwnikach.

Przykład wersji BETA

https://youtu.be/-fSkn0qbpJc



Sami przedrukowujemy z naszego filamentu setki kilogramów czego przykładem może być poznańska wystawa Future Art Show 3D na którą wydrukowaliśmy między innymi makietę Poznania. Rolki z filamentem w chwili obecnej są przejadane przez drukarki i nie mamy z nimi żadnych problemów.

https://youtu.be/WToxX1cE-d4



Obecnie jestem producentem nie tylko filamentów INK3.DE ale także przemysłowych maszyn takich jak linie do produkcji filamentu, podzespołów czy przemysłowych drukarek 3D GamgolBot APOCALYPTO.


https://youtu.be/0dJ9hHkF0IU





https://www.youtube.com/watch?v=HMLYoIUDyGM


Zajmujemy się także modelowaniem w 3D, prototypowaniem, drukowaniem oraz postprodukcją.


Poświęciłem bardzo wiele by rozwijać druk 3D w Polsce i na świecie i wolałbym wspólnie tworzyć jeden pozytywny ruch niż czytać fora z pociskami w moją stronę. Jestem człowiekiem i zawsze można do nas przyjść czy zadzwonić i pogadać. Nie robimy tego specjalnie by zacinały się Wam drukarki. Serio.

Jak dobrze wiecie prowadzenie firmy w Polsce nie należy do najlżejszych zadań, a do tego jest całą masa innych problemów. Chcemy dobrze i chcemy razem to rozwijać. Tworzymy historię (my, ty, wy, ja, wszyscy) właśnie tu i właśnie teraz. Poświęciłem kawałek swojego życia by to rozwijać. Jak ktoś nie zna naszych prac to na instagramie #ink3de mamy te którymi możemy się chwalić. Niestety nie umiem wrzucać tu zdjęć co pewnie jest banalnie proste. Ale liczę, że zaraz dostanę instrukcję jak to zrobić.

Pozdrawiam serdecznie
Dzięki za opinie te złe i te dobre
Reklamację proszę składać bezpośrednio do mnie bartosz.kusik@ink3.de z dopiskiem "reprapy.pl" - osobiście będę się nimi zajmował.



Jestem teraz do Waszej dyspozycji
Q
Załączniki
IMG_1317.JPG
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Ink3de

Post autor: Berg »

@Bartosz Kusik, Fajnie, że piszesz, możesz podać garść ciekawostek na temat procesu produkcji. Super, Cenne.

Czuję się lekko wywołany do tablicy, bo coś napisałem o bąblu. Bąbel jest obiektywnym faktem i takimi ciekawostkami na forum się dzielimy, tak samo jak rodzajem radełka, grzałki, nowym parametrem w slicerze, czy pękniętą ośką silnika.
Domyślam się, że tu mieszają się rzeczy. Zabawa, bo druk 3d to dla mnie zabawa. Z Biznesem, którym druk 3D jest dla Ciebie.
Napisanie o bąblu dla mnie jest zabawne, dla Ciebie może nie być. Trudno, takie życie.

PS: akurat pamiętam tę szpulę. bo zamówiłem przez pomyłkę 2.85 i mi ją wymieniliście :) dzięki.
PS2: czemu akurat wczoraj ją wziąłem do ręki? Bo robimy druk konkursowy i pomyślałem, że muszę do niego użyć najlepszego filamentu, którego, resztę zostawiłem na specjalną okazję.

tak że wiesz, bez zbędnej spinki ;)
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: Ink3de

Post autor: Domell »

Bardzo mnie to bolało ale przeczytałem całość (leń) i też czuję się wywołany, jak ustosunkujesz się do zamieszania z moim cooper (dawno temu) i podejściem "kup pan więcej to wymienimy choć tak, dostałeś szpule ze śmietnika"? Bo czas mija ale jakoś nie zamawiam u was przez ten zgrzyt. (Ostatecznie szpulę mi wymieniono po opisaniu sytuacji na forum).

(kolory macie fajne xD )

T.
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”