Flsun problem z wydrukiem

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: dziobu »

Nie, czujnik nie działa ze szkłem. U mnie został bo nie chciało mi się kabla wyciągać.
Jak chcesz bawić się w podkładki to Ci szkło niepotrzebne ;) Jaka najlepsza - to już nie wiem.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: dragonn »

W większości przypadków nie łapie. A podkładki adhezyjne jakiekolwiek są słabe, jedynie arkusz z PEI jako tako się sprawdza. Ale i tak trzeba z nim uważać żeby go nie zniszczyć drukujace z niektórych materiałów które łapią się go zbyt mocno. Szkło jest dużo bardziej wytrzymalne. :P
Amper
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 30
Posty: 30
Rejestracja: 27 maja 2018, 15:02

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: Amper »

jutro użyje kleju w sztyfcie zielonego a potem będę widział jeżeli to nic nie da to poszukam innej metody
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: dziobu »

U mnie działało to dlaczemu u Ciebie miało by nie ruszyć...
Amper
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 30
Posty: 30
Rejestracja: 27 maja 2018, 15:02

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: Amper »

Nareszcie !!!!


Udało się wydrukować 1 raz kostkę kalibracyjną bez jakichkolwiek wiekszych pixeli i dyslokacji.

Miałem mały problem bo przy wydruku pojawiła się dyslokacja przesunięcie na osi y ( tej co wymieniłem stół oraz osie i łożyska z oprawami). Problem był gdy występowało nagłe wyhamowanie stołu gdyż siła bezwładności działała na silnik a ten po prostu z winy tego że jest za słaby nie dawał rady i gubił krok przy przyspieszeniu 9000 ustawionym na marlinie.

Zmieniając przyspieszenie na wartość empiryczną 7000 uzyskałem dobry wynik (zmieniłem bez wgrywania marlina na nowo przez Repetier-Host

Co do odklejania się stołu okazało się ze mam za słabą temperaturę jak dla mojego PLA i nawet klej by nie pomógł wystarczyło 210 stopni i 50 stół by nawet atom nie ruszył wydruku. Wiem dużo jak na PLA lecz u mnie PLa ma zakres pracy od 190 do 235 stopni.

Teraz apetyt rośnie w miarę jedzenia dlatego powalczę z PLA Wykonam klika modów
  • Chłodzenie hotendu
  • Nowy wózek osi X
  • Napinacz osi X
  • Pełny mod osi z z odwróceniem kierunku lub usztywnieniem
  • Usztywnienie lub na nowo wykonanie ramy
Kolejność zobaczę ale chyba zacznę od wózka osi x


PS. DZIĘKUJE Panowie za pomoc
Amper
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 30
Posty: 30
Rejestracja: 27 maja 2018, 15:02

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: Amper »

Jednak czas pokazał że drukarka nie poddaje się bez walki.
Okazuje się że mam za słaby(wg mnie) silnik promowy bo gubi kroki.

Potrzebuje pomocy z wymianą na inny silnik o mocniejszych parametrach lecz martwię się czy mks gen 1.1 pociągnie nowy silnik i czy muszę przy tym zmienic stepstick bo ten co mam bedzie za słaby a jak to u chinczyka nawet marki silnika ani stepsticka nie mam.
Amper
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 30
Posty: 30
Rejestracja: 27 maja 2018, 15:02

Re: Flsun problem z wydrukiem

Post autor: Amper »

Nareszcie uporałem się z problemem mojej drukarki ale jak zwykle przyda się pomocna dłoń

https://abc-rc.pl/modul-sterownika-drv8825

kupiłem stepstick DRV8825 pracuje on na 32 krokach a wczesniejszy a4988 na 16 wiem ze istnieje kalkulator prusa co pomoże mi przeliczyć kroki na nowo drukarki.
Silnik krokowy NEMA17 - 42BYGHW811 - 2,5A - 48mm czyli 1,8 stopnia daje mirkostep 1/32 pasek w standardzie ma 2 ilość zębów 16

czyli wychodzi 200 kroków

wystarczy zmienić i będzie działać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”