Dron dla świeżaka

Quadcoptery i inne bajery
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 40
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: dragonn »

Pooglądałem trochę :D, no i ogólnie to tak jak myślałem, poprzeczki dają większego buta ale dron ma mniejszą 'nośność' tzw. drag. Sam gościu o której mówiłeś akurat zachwalał podobną ramę :P i nawet testował z lotkami i bez. No i wolał bez, a mając drukarkę 3D zawsze mogę spróbować sam sobie jakieś lotki wydrukować :P.
Jedyny słaby punkt który widzę to mocowania silników, potencjalnie widziałem w innej wersji że gościowi pękły przy upadku. Ale tutaj stwierdziłem że mam kumpla który jak bym zespół mógłby mi wyfrezować nowe ciut mocniejsze.
Co do tego co podałeś, nie podoba mi się ;p, chcę właśnie coś małego i zgrabnego :D.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3451
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

To.male.mocne i zgrabneto taki jak moje lx5.
Ale jazdy ma gust i gusty a to tylko rama gdzie przy naszym lataniu ma male znaczenie mi sie wydaje:p
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
corristo25
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 172
Rejestracja: 30 wrz 2017, 15:44
Lokalizacja: BB
Drukarka: FDM+Resin
x 59

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: corristo25 »

Po mojemu te poprzeczki to łapacz gałęzi :O
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 57
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: S3b »

Chłopaki, latacie trochę LOS w trybie acro? Dla mnie to arcy trudna sprawa. Buduję sobie drona do nauki bo szkoda mi sprzętu FPV do ciągłego dzwonienia o ziemię... Będzie to dron z resztek częsci, które mi zostaną po upgrade'zie pierwszego martiana, pozbawiony elementów FPV.
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 95
Posty: 3451
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: Kopytko »

S3b pisze:Chłopaki, latacie trochę LOS w trybie acro? Dla mnie to arcy trudna sprawa. Buduję sobie drona do nauki bo szkoda mi sprzętu FPV do ciągłego dzwonienia o ziemię... Będzie to dron z resztek częsci, które mi zostaną po upgrade'zie pierwszego martiana, pozbawiony elementów FPV.
Troszke tylko ale tylko frontem do przody odemnie. Tak to zbyt szybko gubię orientacje i zanim zalapie to juz gleba. Fajnie za to sie lata tak w horizontal :) wiecej czasu na odnalezienie siebie. Ale to wiadomo zalezne od ilosci cwiczenia... ja nie latalem nic od zlotu:(
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 57
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: S3b »

Pojawił się bardzo dobry deal na bardzo dobre regle do quadcoptera:

dys ARIA 35A Brushless ESC - COLORMIX
Discount: 50% OFF
Price: $7.99 / €6.87 coupon 50%offGB20 (Coupon is valid if you buy at least 2 pcs)
Last 100pcs available!
Link

Nie wiem jak długo oferta będzie aktualna, ale obawiam się, że za tą cenę szybko się skończy...
morf
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 69
Posty: 3204
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1577

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: morf »

Dzieki! bardzo fajnie wyszlo ok 18.35$ za 2szt
SNAG-1872.png
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 40
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: dragonn »

Jak użyć tego kuponu? Myślcie że 35A starczy do takiej ramy jak wrzucałem wcześniej :D? Bo wziąłem ją w końcu xD, wstępnie na oku miałem takie coś https://www.aliexpress.com/item/NEW-DAL ... 2e0ekOvF0w żeby nie kombinować z montażem.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 69
Posty: 3204
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1577

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: morf »

klikasz najpierw na stronie produktu i wyskakuje info ze dodano do "My Coupons".
kopiujesz kodzik (wystarczy kliknac) a potem wklejasz tam gdzie widac u mnie na screenie (dostaniesz inny kod)
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 40
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Dron dla świeżaka

Post autor: dragonn »

8 szt zostało... wziąłem xD. Teraz już 4 ;p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Robotyka, modele RC, modelarstwo”