Wycena wydruków

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
bandinse
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 68
Rejestracja: 04 maja 2018, 13:24
x 2

Re: Wycena wydruków

Post autor: bandinse »

@ModernAirCustoms, właśnie jednym z pomysłów jest tworzenie czegoś podobnego jak Ty obok druku jakichś pierdół, ogółem mam garaże do dyspozycji, trochę wiedzy mechanicznej, brata mechanika w Niemczech który grzebie przy naprawdę fajnych autkach i zapewne za jakieś 2 lata wróci. Dlatego chcę coś rozkręcać tak by wrócił i pójść wtedy na grubo, ale to takie luźne myśli.

Co do drukowania przez hobbystów, to wciąż nie jest ich wielu. Plusem druku 3D jest jego problematyczność z którą nie każdemu chce się "męczyć", a nikt hobbystycznie nie będzie kupował drukarki za 5tyś. żeby od razu robiła robotę, tylko kupi coś tańszego co dopiero jak się pomodzi będzie naprawdę dobrze drukować.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Wycena wydruków

Post autor: dziobu »

bandinse pisze:właśnie jednym z pomysłów jest tworzenie czegoś podobnego jak Ty obok druku jakichś pierdół, ogółem mam garaże do dyspozycji, trochę wiedzy mechanicznej, brata mechanika w Niemczech który grzebie przy naprawdę fajnych autkach i zapewne za jakieś 2 lata wróci. Dlatego chcę coś rozkręcać tak by wrócił i pójść wtedy na grubo, ale to takie luźne myśli.
...pomyslalo 1000 osob...
Fajne autka nie mają znaczenia bo są TAM. Tu Ci sie trafi fimansowiec z urwaną plakietka w Volvo i taksiarz z Passatem w dieslu.

Nie zamierzam Cie zniechęcać, a nawet bede kibicowal, ale "troche wiedzy", "zapewne", "coś rozkrecic" i " pójsc na grubo" oznacza mniej-wiecej to ze Twoja drukarka wyląduje na allegro za 2-3 lata.
Twój pomysł na prace nie musi byc zaj*ebisty, wystarczy jak bedzie konkretny.

No i jakas baza klientow by sie przydala na poczatek. Prawie wszystko co tu mam jest za zasadzie znajomosci i juz nie pamietam kiedy szukalem kogos w sieci.
Bez tego to nie wiem jak dzis zaczac.
bandinse pisze:Co do drukowania przez hobbystów, to wciąż nie jest ich wielu.
Jest. Bardzo dużo. I sporo kombinatorów ktorzy dorabiają na lewo na sprzecie firmowym (przewaznie instytutowym).
bandinse pisze:Plusem druku 3D jest jego problematyczność z którą nie każdemu chce się "męczyć", a nikt hobbystycznie nie będzie kupował drukarki za 5tyś. żeby od razu robiła robotę, tylko kupi coś tańszego co dopiero jak się pomodzi będzie naprawdę dobrze drukować.
Skąd pomysl ze hobbystycznie nikt za 5k nie kupi? Hobby to dopiero pozeracz kasy i 5k nie jest jakaś zawrotną kwota.
Sam hobbystycznie kupilem drukarke za 2x wiecej.
SQ9KRD
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Wycena wydruków

Post autor: Tuchajbej »

Rób co masz robić. Lepiej żałować że się coś zrobiło niz że się nie zrobiło.
Kasa jest wszędzie , trzeba tylko z dobrej strony szukać.
Póki nie masz rodziny i nie masz potrzeby brania kredytu hipotecznego nic nie ryzykujesz.
Tylko posiedz najpierw te 3 miesiące na bezrobociu żeby móc się ubiegać o dofinansowanie przy zakładaniu DG.

Żeby nie było, sam od paru lat jestem na DG.

Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
bandinse
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 68
Rejestracja: 04 maja 2018, 13:24
x 2

Re: Wycena wydruków

Post autor: bandinse »

Dzięki za dobre wypowiedzi i rady, ogólnie to już klamka zapadła i plany na najbliższe 2 miesiące mam, kupa roboty, szukania klientów właśnie lokalnie, badanie co by się sprzedało, kupno w razie potrzeby kolejnej drukarki, wciąż przerabianie posiadanej. W obecnej pracy ostatnie 3 dni jej wykonywania trochę męczą już ale cieszę się jak nigdy dotąd, bo naprawdę się już męczyłem.
Tak jak mówisz Tuchajbej, całe życie byłem uczony ostrożności, oszczędzania, nie ryzykowania, a że czuję że to ostatni dzwonek by zdobyć jakieś doświadczenie w jakimś własnym kierunku to nie chcę zmarnować okazji. Nie mam rodziny, na sprzęt i początek nie muszę brać kredytów:)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Wycena wydruków

Post autor: dziobu »

Najtrudniej jest zacząć. Potem juz jakos leci.
Awatar użytkownika
Modern Air Customs
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 107
Rejestracja: 24 lut 2018, 11:38
Lokalizacja: Przydroże Małe
x 52
Kontakt:

Re: Wycena wydruków

Post autor: Modern Air Customs »

dziobu pisze:Najtrudniej jest zacząć. Potem juz jakos leci.

Wnioskuję odwrotnie ;p im później tym lepsza kasa=lepsze projekty=więcej odpowiedzialności :D

Jak wjeżdża mi auto za ponad bańke to się 100x dłużej zastanawiam jak to zrobić adekwatnie :D
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Wycena wydruków

Post autor: dziobu »

Pozniej masz doswiadczenie i wiesz przynajmniej tyle zeby sie 100x dluzej zastanowic. A startujesz z niczym.
No i chodzi tez o calą biurwową czesc prowadzenia firmy, bo to dopiero czarna magia na poczatku.
Awatar użytkownika
Modern Air Customs
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 107
Rejestracja: 24 lut 2018, 11:38
Lokalizacja: Przydroże Małe
x 52
Kontakt:

Re: Wycena wydruków

Post autor: Modern Air Customs »

dziobu pisze:Pozniej masz doswiadczenie i wiesz przynajmniej tyle zeby sie 100x dluzej zastanowic. A startujesz z niczym.
No i chodzi tez o calą biurwową czesc prowadzenia firmy, bo to dopiero czarna magia na poczatku.
Dobra księgowa lekiem na całe zło :D

.
.
.
.
.
.
.
... albo gwoździem do trumny :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Wycena wydruków

Post autor: dziobu »

Na całe to nie, ale imho bez księgowej to firma nie ma sensu. Szkoda życia.
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1114
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 227

Re: Wycena wydruków

Post autor: kapi »

jeszcze było takie stwierdzenie że 30% podejmowanych decyzji jest trafne i one generują 70% zysku.
z resztą trzeba nauczyć sie żyć :piwo:
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”