Wentylatorki 40x40x10 szukam wysokiej jakości...

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Benji
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 23
Rejestracja: 18 lis 2016, 17:03
x 2

Re: Wentylatorki 40x40x10 szukam wysokiej jakości...

Post autor: Benji »

Mogę polecić ciche wentylatory AAB, do chłodzenia głowicy wystarcza w zupełności. Do chłodzenia PLA to jednak bywa czasem za mało. No ale albo ma być cicho albo wydajnie ;)
Garreth
Postów w temacie: 1
Posty: 184
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 35

Re: Wentylatorki 40x40x10 szukam wysokiej jakości...

Post autor: Garreth »

Zaprojektowany przeze mnie blok chlodzacy pod e3d v6 schladzam noctuami w efekcie blok jest chlodny w dotyku i bezglosny, ale gdy te same noctua zamontowalem na standardowym heatsinku na wydrukowanym mocowianiu to nie dawaly rady (zbyt slabe cisnienie i przeplyw).
Przy chlodzeniu wydruku mozna sie pokusic o glosniejsze wentylatory i sprytnie nimi sterować (100% dawac tylko podczas drukowania mostów, a podczas reszty zrzucić obroty do 50-75%)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 3454
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 567

Re: Wentylatorki 40x40x10 szukam wysokiej jakości...

Post autor: Kopytko »

Benji pisze:Mogę polecić ciche wentylatory AAB, do chłodzenia głowicy wystarcza w zupełności. Do chłodzenia PLA to jednak bywa czasem za mało. No ale albo ma być cicho albo wydajnie ;)
Niestety ja AAB nie polecam do niczego co się porusza, bardzo szybko się rozlatują i brzęczą, nadają sie do chłodzenia chyba tylko ramps, do chodzenia wydruku niestety nie, głowica nie bo się porusza i po 2 miesiącach brzęczy. Nie żebym miał jeden i tak pisał , miałem z 10 tych wentylatorów.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Benji
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 23
Rejestracja: 18 lis 2016, 17:03
x 2

Re: Wentylatorki 40x40x10 szukam wysokiej jakości...

Post autor: Benji »

U mnie już ponad 7 miesięcy pracują AAB (w sumie 9 sztuk ale tylko 3 bez przerwy) i jeszcze całe szczęście nic nie brzęczy, dlatego postanowiłem polecić. Może akurat miałem fart ;) W każdym razie ich przepływ jest stosunkowo słaby więc muszą być dwa. Również poszukuję czegoś wydajnego i najlepiej cichego do chłodzenia wydruków bo teraz mam miejsce na tylko jeden wiatrak 40x40 O.o
spec
Postów w temacie: 1
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Wentylatorki 40x40x10 szukam wysokiej jakości...

Post autor: spec »

Do chłodzenia wydruku chyba najlepiej użyć wentylatora turbinowego. Działa ciszej i wydajniej niż zwykły 40x40.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”