CNC 3018 z laserm 2.5 wata

Tokarki, frezarki, CNC, wtryskarki, wytłaczarki itp.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: CNC 3018 z laserm 2.5 wata

Post autor: mcxmcx »

Co do okularów, wystarczy zabudować i kamerka.

Pewne na 100% i najtaniej.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
SanFable
Postów w temacie: 23
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: CNC 3018 z laserm 2.5 wata

Post autor: SanFable »

jak zdalnie ustawisz odległość lasera od materiału?

a tak ogólnie to czy macie jakiś sprawdzony patent na ustawienie "ostrości"? żeby za długo nie świecić?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 46
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: CNC 3018 z laserm 2.5 wata

Post autor: dragonn »

Mój laser ma przycisk który mogę go włączyć w "low power" a jak instalujesz go w drukarce to możesz ustawiać wysokością stołu :D.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: CNC 3018 z laserm 2.5 wata

Post autor: mcxmcx »

Dokładnie


Poza tym chyba można wrzucić kamerkę za $3 do podglądu...
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
spec
Postów w temacie: 3
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: CNC 3018 z laserm 2.5 wata

Post autor: spec »

Ja kiedyś planowałem zrobić prostą oś Z do regulacji wysokości i obsługiwać wszystko przez kamerę. Całość można zamknąć np. w starej szafce aby zminimalizować maksymalnie ryzyko.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 46
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: CNC 3018 z laserm 2.5 wata

Post autor: dragonn »

Doszły do mnie w tym tygodniu okulary, dokładnie takie
https://www.banggood.com/Red-Blue-viole ... 55972.html
a laser mam ten
https://www.banggood.com/EleksMaker-LA0 ... 05563.html
Zamówiłem dwie sztuki i zrobiłem mały test. Efekt skierowania lasera na nie był taki:
Screenshot_20180921-221123.png
To co widzicie to zrzut z kamerki USB co widziała po przejściu przez okulary na kawałku tektury.
Samej tekturze absolutnie nic się nie stało a plastik okularów zaczął się topi i po chwili zablokował prawie całe światło. Ale to co przechodzi przynajmniej na kamerce nadal wygląda na dość jasne pomimo że rozproszone.
IMG_20180921_222154.jpg
A to powstało na samych okularach. Zdecydowanie większość mocy pochłaniają ale nie wiem, jakoś i tak nie jestem przekonany :D, zostanę przy kamerce i regulacji po osi Z. Jutro planuje w końcu zamocować do drukarki.
SanFable
Postów w temacie: 23
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: CNC 3018 z laserm 2.5 wata

Post autor: SanFable »

Nie wiem czy jakiekolwiek okulary powstrzymają tak mocny laser jak jest skierowany bezpośrednio w nie, myślę, że tu głównie chłodzi o filtrację refleksów, które również są szkodliwe


Zamówiłem dokładnie taki sam laser, ale okulary niby lepsze na banggood takie zielone ciemniejsze. Jeszcze nie przyszło.


Myślę że w trybie low power w okularach można czuć się bezpiecznym (nie kierując bezpośrednio wiązki na okulary i ograniczyć refleksy) i to będzie jedyny mój kontakt z wiązka lasera na żywo, wszystko inne przez kamerkę i zdalnie przez octoprint.


Tylko nigdzie nie znalazłem uchwytu na laser do hevo mając Titan aero, najlepiej wg mnie byłoby przyczepić laser na śruby z tyłu (przy napisaniu pasków) tak jak wiele chłodzeń jest montowanych
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 46
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: CNC 3018 z laserm 2.5 wata

Post autor: dragonn »

SanFable pisze:Nie wiem czy jakiekolwiek okulary powstrzymają tak mocny laser jak jest skierowany bezpośrednio w nie, myślę, że tu głównie chłodzi o filtrację refleksów, które również są szkodliwe


Zamówiłem dokładnie taki sam laser, ale okulary niby lepsze na banggood takie zielone ciemniejsze. Jeszcze nie przyszło.


Myślę że w trybie low power w okularach można czuć się bezpiecznym (nie kierując bezpośrednio wiązki na okulary i ograniczyć refleksy) i to będzie jedyny mój kontakt z wiązka lasera na żywo, wszystko inne przez kamerkę i zdalnie przez octoprint.
No na pewno główny zadaniem tych okularów jest ochrona przed refleksami, zdaje sobie z tego sprawę i zrobię chyba tak jak Ty. Co do montażu to nie rozumiem problemu :D, przecież po to w Hevo jest mocowanie głowicy odzielone od karetki X. U mnie to wygląda tak:
IMG_20180921_235127.jpg
Najlepiej jak się ma głowicę całą odpinaną na jakieś wtyczce.
SanFable
SanFable
Postów w temacie: 23
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: CNC 3018 z laserm 2.5 wata

Post autor: SanFable »

No w sumie prawda, po to ta jedna śruba jest, aby z niej korzystać, tylko trzeba będzie coś modzić z plastikami od titana aero żeby było miejsce na wtyczkę
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 46
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: CNC 3018 z laserm 2.5 wata

Post autor: dragonn »

Używacie ktoś sterowania PWM laserem?
Odnoszę wrażenie że jak mam podpięte sterowanie PWM to wentylator się nie odpala, chyba że on ma takie opóźnienie czy coś.
W każdym razie przylutowałem go na stałe pod zasilanie 12V
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia inne (nie drukarki)”