CNC 3018 z laserm 2.5 wata

Tokarki, frezarki, CNC, wtryskarki, wytłaczarki itp.
spec
Postów w temacie: 3
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: CNC 3018 z laserm 2.5 wata

Post autor: spec »

Może za mało Hz?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 46
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: CNC 3018 z laserm 2.5 wata

Post autor: dragonn »

500 dałem, ile u siebie macie?

Wysłane z mojego K10000 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 46
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: CNC 3018 z laserm 2.5 wata

Post autor: dragonn »

Kilka pytań:
- z jaką szybkością grawejucie/wypalacie zazwyczaj?
- czy to normalne że w trakcie wypalania tak jak by moc lasera flutktowała? Przez to przy prędkościach rzędu 20mm/s są dziury w scieżkach, odpaliłem teraz na 4mm/s.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 46
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: CNC 3018 z laserm 2.5 wata

Post autor: dragonn »

IMG_0200.JPG
IMG_0201.JPG
IMG_0202.JPG
IMG_0203.JPG
IMG_0204.JPG
F*** yeah! :lol: :lol: :lol:
Może nie wyszło idealnie, ale jak na pierwszą próbą jest zajebiście :D i wszystkie artefakty które widać wynikają tylko i wyłączanie z tego że było to robione w trybie rasterowania. Próbowałem ogarnąć flatcam ale on nie ogarnia obszarów które ma 'wymalować', jak użyłem opcji paint to jedyne co robił to zaczął pożerać ogromne ilości pamięci RAM :roll:

Ale mam już pewien szatański plan jak zmusić S3D do wygrawerowania mi płytki :twisted: :twisted:.
Co do samej metody - użyłem jakieś zwykłej czarnej farby w spray który miałem pod ręką, pomalowałem płytkę. To pod laser, następnie umyłem używają szczotki plastikowej żeby zmyć tam gdzie nie ma być i to wrzuciłem do chlorku żelaza ;p.
Awatar użytkownika
jagus
Postów w temacie: 3
Posty: 318
Rejestracja: 03 kwie 2017, 09:56
Lokalizacja: Jaworze koło BB
Drukarka: Anet-A8 and HCevo
x 90

Re: CNC 3018 z laserm 2.5 wata

Post autor: jagus »

No i super wyszło jak na pierwszy raz ja używałem do tego zwykłej taśmy izolacyjne czarnej lepiej wypala laser nawet taki 500mw naklejalem na plytke wypalalem i odklejalem bez babraniny z farbami
Moje maszynki:
Anet A8 po tuningu
Hypercube Evo już drukuje :)
Frezarka root3 cnc
Tokarka LD250 juz zmeczona ale wciąż działa
Spawarka mig-mag oraz inne warsztatowe sprzęty konstruktora :DD :git:
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 46
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: CNC 3018 z laserm 2.5 wata

Post autor: dragonn »

Z taśmą też myślałem ale nie jestem przekonany czy bardzo wąskie ścieżki wyjdą, wydaje mi się że farba daje większą precyzję.
Płytką miała w paru miejscach zwarcia ale trochę pocięcia skalpelem i puszczenia paru amper przez zwarte ścieżki i chyba nawet się uda poskładać cały projekt na tym :D.
SanFable
Postów w temacie: 23
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: CNC 3018 z laserm 2.5 wata

Post autor: SanFable »

A ja mam pytanie odnośnie płytki, czy da się jakoś uniknąć tego pixelowania ścieżek? Ukośne ścieżki są brzydko kwadracikami wykończone...
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 46
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: CNC 3018 z laserm 2.5 wata

Post autor: dragonn »

SanFable pisze:A ja mam pytanie odnośnie płytki, czy da się jakoś uniknąć tego pixelowania ścieżek? Ukośne ścieżki są brzydko kwadracikami wykończone...
Moim zdaniem da się tego uniknąć tylko trzeba przygotować g-code tak żeby laser leciał wektorowo a nie rasterowo. Niestety jeszcze nie udało mi się to zrobić, ale jestem na dobrej drodze żeby wygernować z SVG z Eagla plik STL który potnę w S3D i tak przerobię g-code żeby to uruchamiało laser zamiast ekstudera. Gdyby tylko ten głupi Eagle normalnie robił otwory w padach a nie je zalewał przy eksporcie ścieżek...... :thumbdown:
SanFable
SanFable
Postów w temacie: 23
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: CNC 3018 z laserm 2.5 wata

Post autor: SanFable »

Zrobiłem mały research przed robotą,

Czy próbowaliście może generować (koniecznie) gcode np. z obrazka, a następnie to wrzucić do octoprinta, aby smoothieware przyjęło :v?

bo z apek, na które się natknąłem to jedynie laser grbl, gdzie dostaję .nc do grbla, a nie smoothie...


apropos pixelowych płytek pcb, trzeba będzie spróbować eagle->.svg->gcode, jest plugin do eagle co zrobi wektorowy obraz w .svg no i to można dać do gcode

tutaj wycinek z przykładowymi apkami do smoothie, możliwe, że jutro coś będę kombinować
http://smoothieware.org/software
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 46
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: CNC 3018 z laserm 2.5 wata

Post autor: dragonn »

właśnie tak próbowałem, ale nie wiem jak zrobić dobrze z svg gcode. Wtyczki do inkscape są albo wektorowe czyli robi tylko obrys albo rasterowe czyli leci wszystko liniami. A najlepiej by było połączone to tak jak normalnie drukujesz w 3D. Dlatego też chcę przerobić SVG na STL i przepuścić to przez slicer.
Co do smothieware to Ci nie pomogę, ale najprościej nie możesz sterować laserem jak wentylatorem? Tak robią na Marlinie i tak czasem robię na Duet chociaż ma on wbudowany tryb lasera ale wymaga on inne formy kodu. Ale dziś wpadłem na to https://github.com/keyz182/inkscape-las ... /tree/duet która generuje kod kompatybilny z trybem lasera w Duet. Podobno to poprawia efekty uzyskane bo włączanie i wyłączanie lasera jest bardziej precyzyjne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia inne (nie drukarki)”