Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
spec
Postów w temacie: 25
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: spec »

Bez zdjęć się nie liczy :-) To warto czy nie warto kupować?
olo2000pm
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 47
Posty: 7570
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: Berg »

@spec to jest najtańszy możliwy Delta starter pack. który powinien kosztować dwa razy tyle nawet jak na chińskie podzespoły. W dodatku niemal złożony, gotowy do druku.
U mnie jedyne co trzeba zrobić niezgodnie z instrukcją producenta, to wgrać nowszy firmware i dołożyć ferryt. na zasilanie. Choć niektórzy i bez tego są zadowoleni.

Jak ktoś chce się pobawić deltą, moim zdaniem ,to jest to najlepsza dostępna opcja.
Najprawdopodobniej po kilku poprawkach, które powinny się zamknąć w 200-300zł będzie drukować perfekcyjnie.
No i super fajnie, że tyle osób ją kupiło, będzie zdecydowanie łatwiej przez to przejść.

Jak ktoś chce tanią dobrą, bezproblemową drukarkę, to mimo wszystko odsyłam do Józka z Pragi.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 9
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: SQ9KRD »

No proszę ja tu piszę elaborat o delcie a co dziennie wpadają uwagi z mojej recenzji. Przyznać się kto mi zrobił włam :D
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 15
Posty: 1024
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: samezrp »

rafaljot pisze:Po wgraniu Marlina 1.1.9 przygotowanego przez Dżejhejmena
https://github.com/jheyman/KosselLinear ... customized
i kalibracji zgodnie z opisem poniżej
http://jheyman.github.io/blog/pages/Any ... marlin-119
wszystko zabanglało.
No właśnie... Wczoraj odpaliłem, ale widzę, ze bez upgrade się nie da. Małpa kompletnie nie trzyma wysokości. Po pomiarach mam wysokość w Z 301.60, a ta zmienia sobie losowo na różne wartości. Teraz się uparła na 270 i drukuje nad platformą.
BTW podkładka na magnesie już zamontowana bardzo fajnie się to spisuje :)
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 9
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: SQ9KRD »

Moja kostka ma 20.08 x 20.13 x 20.06. Bez cudowania z nowym merlinem
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
balgator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 131
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:24
x 24

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: balgator »

SQ9KRD pisze:Moja kostka ma 20.08 x 20.13 x 20.06. Bez cudowania z nowym merlinem
samezrp pisze:No właśnie... Wczoraj odpaliłem, ale widzę, ze bez upgrade się nie da. Małpa kompletnie nie trzyma wysokości. Po pomiarach mam wysokość w Z 301.60, a ta zmienia sobie losowo na różne wartości. Teraz się uparła na 270 i drukuje nad platformą.
Ale to rozumiem, już po kalibracji kroków X,Y, Z, E? Czy zaraz po złożeniu?
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 9
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: SQ9KRD »

Złożyłem zrobiłem kalibrację stołu puściłem kostkę. Wrócę do domu założę temat dotyczący mojej drukarki i opiszę co i jak ze zdjęciami wydruków
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: Gmeracz »

Wedlug moich doswiadczen kostka kalibracyjna bardziej nadaje sie do drukarek kartezjanskich, nie do delty. Mozesz wydrukowac ich dziesiatki dochodzac do idealu w malej skali, a potem sie zdziwic, ze cos wiekszego ma rozjechane wymiary.
Tu najbardziej chodzi o specyficzna kinematyke ruchu. Najbardziej odpowiednie sa testy typu okrag z ramionami albo wielobok.
Poza tym jest jeden myk z delta - trzeba sie pogodzic z faktem, ze wymiary beda sie lekko rozjezdzac z rozmiarem. Sa to minimalne roznice, ale sa. Idzie to przeskoczyc.

Co do zapisu do eeprom - wiele drukarek przychodzi z firmare zablokowanym, tzn. chinskie lapki blokuja zapis do eepromu, aby user mogl przywrocic drukarke do stanu fabrycznego, gdyby za bardzo namieszal.
EEprom mozna odblokowac w konfigu. Lektura z Githuba:
==== EEPROM can be enabled or disabled =====
Note that there is a line in Configuration.h which controls whether or not EEPROM is enabled. At the moment, by default, the developers of the Repository version Disable EEPROM. This is to avoid the "unintended consequence" of local developers making changes to the values in Source Code and then having the printer boot up using the EEPROM values instead. But note that if you have EEPROM enabled, you can load it with "factory defaults" (coming from the Source Code) using M502 followed by M500.
Mozna na stale zmienic to w plikach i po kompilacji bedzie to aktywne na stale:
Obrazek

Analogicznie, jest kilka zmian w firmaware, ktore mozna zrobic, aby dzialal prawidlowo autoleveling UBL (to jest siuuper), czy pare innych jak wiatrak do chlodzenia stepstickow z wyjscia #2 Trigorilli. To wlasnie lubie w opensource.

Modyfikacje drukarki: jak kazdy dlubacz zmienilem pare rzeczy w mojej delcie. I ciagle w planach cos nowego. Zaowocowalo to poprawnymi wymiarami, zniknieciem duchow i innych wad wydruku, rownymi warstwami, wytlumieniem i nizszymi temperaturami silnikow. Wiec warto nad tym pracowac. No i jest to fajna zabawa gdy widzisz, ze te wszystkie wysilki ida w dobra strone. :yahoo:

Na koniec wazna uwaga co do zmiany firmare w drukarce.
Po kompilacji i zaladowaniu nowego do drukarki, zanim cokolwiek zrobisz najpierw KONIECZNIE polacz sie z nia przez np. Pronterface i wyslij komendy M502 i M500. Inaczej nowy soft wyleci w kosmos po wylaczeniu zasilania.
Podobnie dotyczy to kalibracji i wszelkich zmian w ustawieniach (typu Z offset z panelu itp), ale wtedy wystarczy tylko komenda M500.

Mozna to tez zrobic z panelu LCD. Powtarzam co jest mowione i cytowane powyzej, ale wielu ludziom mimo to sprawia problemy.
// użytkownik zbanowany permanentnie
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 47
Posty: 7570
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: Berg »

zrobione:
- Marlin 1.1.9 https://github.com/jheyman/KosselLinear ... customized
- tymczasowo 2*tmc2130 (standalone), 1*tmc2100 i s109 na extruder.
Widać jeszcze echa, next steps:
- wywalić sprężynki
- usztywnić https://www.thingiverse.com/thing:2620272/files
- dysza e3d
- okleić blok kaptonen
20181002_144007.jpg
20181002_144026.jpg
20181002_144125.jpg
morf, balgator
spec
Postów w temacie: 25
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: spec »

Przy zmianie stepsticków zwiększałeś ilość kroków? Elektronika wyrabia?
Wydruki jak na początek bardzo ładne.
Zablokowany

Wróć do „Delta”