SN04-N Jaki Endstop Z

Jakość druku Cię nie zadowala?
MarCiu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 100
Rejestracja: 27 sie 2017, 23:26
Lokalizacja: Lubsko
x 6

SN04-N Jaki Endstop Z

Post autor: MarCiu »

Witam.
Wcześniej na Anecie A8 miałem poziomowanie osi Z zrobione na HALONie - Czasem jako auto poziomowanie stołu, ale częściej działał po prostu jako ruchomy auto endstop.
Teraz po przesiadce na AM8, mam zwykły pstryczek po Anecie jako bazę osi Z. Ale w gratach leży zamówiony kiedyś na "przydasię" czujnik indukcyjny SN04-N.

Tak się zastanawiam, czy nie warto było by go użyć jako czujnika i zamontować go w miejsce mechanicznego endstonu Ztki ?

Wprawdzie mocno nie narzekam na zwykły mikrostyk, ale zastanawiam się, czy ten czujnik indukcyjny nie dał by większej precyzji w bazowaniu głowicy do stołu. Stycznik to jednak zwykła mechanika i raz załapie tak raz siak. Ale z drugiej strony jaka jest dokładność i powtarzalność tej indukcji względem mikrostyku? Czy to gra warta świeczki?

Drukuję na szkle i zastosowanie indukcji odpada. Ale może własnie jako endstop?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: SN04-N Jaki Endstop Z

Post autor: Berg »

@MarCiu , temat wałkowany sto razy tu na forum... raczej kolego poszukaj zamiast zakładać kolejnego takiego samego wątku.
Tu jest w pigułce:

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=il9bNWn66BY
MarCiu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 100
Rejestracja: 27 sie 2017, 23:26
Lokalizacja: Lubsko
x 6

Re: SN04-N Jaki Endstop Z

Post autor: MarCiu »

Witam i dzięki za zainteresowanie. Nie mniej wyszukiwarka na hasło SN04-N zwraca mi jedynie temat o problemie jednej osoby z autopoziomowaniem stołu przez ten czujnik, jak i obecnie mój temat. Więc te setki tematów to raczej taka lekka przesada...

W filmie - który też już oglądałem nie ma tego czujnika. A jak widać każdy działa inaczej, więc nie można generalizoeać, jak to ująłem pytanie dotyczy się konkretnego czujnika i opinii osób z doświadczeniem z tym konkretnym czujnikiem.

Ale za samo zainteresowanie dzięki...
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: SN04-N Jaki Endstop Z

Post autor: Pjoter »

Temat krańcówek i endstopów był już wałkowany. Z opcji tanich najlepiej sprawuje się switch właśnie. Można się zastanawiać tylko czy warto urwać blaszkę czy też nie.

Pamiętaj jednak że jeśli drukarka drukuje, to nie ma co kombinować :D
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
MarCiu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 100
Rejestracja: 27 sie 2017, 23:26
Lokalizacja: Lubsko
x 6

Re: SN04-N Jaki Endstop Z

Post autor: MarCiu »

Dzięki.

Drukuje :)
Nie mniej jednak zdarza się, że raz druk zaczyna się ok, a raz ciut za wysoko i nie do końca klei się do stołu. Na szczęście nie jest to reguła i pozwala zorientować się na etapie rozbiegówki, ale odpalić druku bez patrzenia bał bym się.

Ale po przestudiowaniu jeszcze raz na spokojnie filmu i jego podsumowania, trzeba będzie sprawdzić jeszcze mikrostyk bez blaszki zanim zacznę projektować uchwyt do czujnika :)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: SN04-N Jaki Endstop Z

Post autor: Berg »

MarCiu pisze: Nie mniej wyszukiwarka na hasło SN04-N zwraca mi jedynie temat o problemie jednej osoby z autopoziomowaniem stołu przez ten czujnik, jak i obecnie mój temat. Więc te setki tematów to raczej taka lekka przesada...

W filmie - który też już oglądałem nie ma tego czujnika. A jak widać każdy działa inaczej, więc nie można generalizoeać, jak to ująłem pytanie dotyczy się konkretnego czujnika i opinii osób z doświadczeniem z tym konkretnym czujnikiem.
zdecydowanie można generalizować. Najlepszy czujnik indukcyjny jest dalece gorszy od zwykłego mechanicznego switcha z urwaną dźwigienką (blaszką). A gdyby chcieć to samo pisać o każdym jednym modelu czujnika to też by było słabo. SN04-N nie jest jakoś legendarnie dokładniejszy od tych z filmu.
A może w datasheet od Twojego znalazłeś jakieś parametry, które go wyróżniają na tle innych czujników indukcyjnych? Sprawdzałeś ?
Trudno powiedzieć bo dokładnie to nie wiadomo jaki masz czujnik SN04-N to bardziej jakieś tam oznaczenie typu .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”