Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
ali87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 100
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2016, 18:11
x 3

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: ali87 »

rafaljot założyłes wiatrak do góry nogami, przecież widać że podstawa jest u góry... Poza tym całość powinna być skierowana w drugą stronę, oba wentylatory powinny być z jednej strony, Wygląda tak jakbyś miał wcześniejszą wersję drukarki i założył silnik ekstrudera na miejscu jego wiatraka bo w poprzedniej wersji silnik i wiatrak były z przeciwnych stron. W obecnej wersji powinieneś dostać inną blaszkę do mocowania wiatraków która skierowana jest w lewo.

Druga sprawa że ten wiatrak prawie nic nie daje to fakt, zalecam wymianę na coś lepszego.
Awatar użytkownika
pablo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 78
Posty: 226
Rejestracja: 11 gru 2016, 07:03
Lokalizacja: Grudziądz
Drukarka: Alfawise U30, Lume
x 46

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: pablo »

W takim razie co robić co zamontować lub przerobić aby wszytko działało, co do błędu wgrywałem jak za pierwszym razem i mam błąd kompilacji paczki
"dzień bez zamotania, to dzień stracony"
Awatar użytkownika
LUME
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 117
Posty: 161
Rejestracja: 02 paź 2016, 17:49
x 21

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: LUME »

rafaljot pisze:
gratis_lpg pisze: U Ciebie wygląda jakby wiatrak wyciągał powietrze znad wydruku. Sądzę, że to nie ma prawa działac w tym wypadku. Może załóż go do góry nogami?
W dobrą stronę dmucha, tylko słabo, bo jest słaby.
Nie da się tego inaczej założyć. U mnie otwór na hot-end jest w tej zdejmowanej części a nie na wózku. Co w sumie jest spoko, bo łatwo odkręcić jedną śrubę wziąść do ręki i manipulować przy głowicy. Trafiła mi się chyba jakaś wersja przejściowa :D
Obrazek
Wentylator jest do góry nogami, jak już wcześniej koledzy podpowiedzieli (dmucha na silnik). Głowica była przejściowa (8 szt), założenie było aby się łatwo demontowała do czyszczenia jak słusznie zauważyłeś jedną śrubką ale nie była do końca stabilnie zamocowana dlatego wycofałem się z tego pomysłu. Może nie wygląda to najlepiej bo zaraz pojawią się głosy, że eksperymentuję na kupujących ale niestety tempo było i jest zawrotne a czasu mało. Obiecałem już, że będę testował rozwiązanie typu bowden aby umożliwić druk dwugłowicowy i będzie to dostępne bez naciąganych kosztów dla wszystkich kupujących.

Jeżeli w wydruku są rozwarstwienia to za niska temperatura, za mało filamentu, filament natłuszcza się o prowadnice, kiepski filament.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 60
Posty: 2423
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: Artu »

rafaljot pisze:ewidentnie efekt braku chłodzenia. Znaczy chłodzenie jest ale jakby go nie było. Ten wentylator to się kręci ale nie wieje (100%, jest 12V)... jakaś słabizna.
A niby skąd ma on "brać powietrze" skoro ma nad sobą silnik :lol: Druga sprawa, to te wentylatory dobre są do przewietrzania, a nie do kompresji powietrza na wylocie tunelu. Więcej miesza, niż wywiewa :mrgreen:
Niechaj wreszcie ktoś "ogarnie" tunel pod turbinę 40x40x20 i będzie wtedy porządne chłodzenie wydruku :git: Mam w M90 taką turbinkę i pracuje na max. 50-60%, bo powyżej zdmuchuje wydruk ze stołu :rotfl: Jak by ktoś rysował taki tunel, to warto pomyśleć o przynajmniej dwustronnym chłodzeniu...
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
LUME
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 117
Posty: 161
Rejestracja: 02 paź 2016, 17:49
x 21

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: LUME »

Artu pisze:
rafaljot pisze:ewidentnie efekt braku chłodzenia. Znaczy chłodzenie jest ale jakby go nie było. Ten wentylator to się kręci ale nie wieje (100%, jest 12V)... jakaś słabizna.
A niby skąd ma on "brać powietrze" skoro ma nad sobą silnik :lol: Druga sprawa, to te wentylatory dobre są do przewietrzania, a nie do kompresji powietrza na wylocie tunelu. Więcej miesza, niż wywiewa :mrgreen:
Niechaj wreszcie ktoś "ogarnie" tunel pod turbinę 40x40x20 i będzie wtedy porządne chłodzenie wydruku :git: Mam w M90 taką turbinkę i pracuje na max. 50-60%, bo powyżej zdmuchuje wydruk ze stołu :rotfl: Jak by ktoś rysował taki tunel, to warto pomyśleć o przynajmniej dwustronnym chłodzeniu...

Między silnikiem a wentylatorem jest 3 mm. Wezmę to pod uwagę przy nowej karetce dwugłowicowej. Mam już nawet turbinki do nowej wersji lume i zagadkę gdzie je umieścić bo miejsca mało.
Obrazek
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 60
Posty: 2423
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: Artu »

Z tego co widzę, to miejsca jest sporo, skoro zmieścił się wentylator 40x40...
2016-12-18 21_25_22.jpg
2016-12-18 21_25_22.jpg (331.58 KiB) Przejrzano 7058 razy
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: virgin71 »

Rozwiązaniem są wentylatory silentiumpc. Zwiewają wydruk ze stołu, kosztują grosze, są ciche i produkowane w PL.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 278
Posty: 7570
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: Berg »

LUME pisze: Wentylator jest do góry nogami, jak już wcześniej koledzy podpowiedzieli (dmucha na silnik).
Tak jest do góry nogami. przerobię to. Znalazłem taki fajny very nisko profilowy.
LUME pisze: Głowica była przejściowa (8 szt), założenie było aby się łatwo demontowała do czyszczenia jak słusznie zauważyłeś jedną śrubką ale nie była do końca stabilnie zamocowana dlatego wycofałem się z tego pomysłu. Może nie wygląda to najlepiej bo zaraz pojawią się głosy, że eksperymentuję na kupujących ale niestety
Mi tam się podoba moja głowica. :D
Awatar użytkownika
adikx5
Postów w temacie: 118
Posty: 120
Rejestracja: 01 gru 2016, 06:56
x 2

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: adikx5 »

Ja mam obecnie Nidec Ultra Flo - chodzi na maks 30%, bo jak mówicie "zdmuchuje wydruk". Jedynym minusem jest to,że jest on bardzo głośny, tzn szumu robi co niemiara :)
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: virgin71 »

adikx5 pisze:Ja mam obecnie Nidec Ultra Flo - chodzi na maks 30%, bo jak mówicie "zdmuchuje wydruk". Jedynym minusem jest to,że jest on bardzo głośny, tzn szumu robi co niemiara :)
SilentiumPC na 100% jest niesłyszalny. Ale używam go na 50%, bo zawija mi plastik.
Zablokowany

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”