sok abs odchodzi mi od szyby

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
mie3yslav
Postów w temacie: 3
Posty: 106
Rejestracja: 05 cze 2018, 21:13
x 15

Re: sok abs odchodzi mi od szyby

Post autor: mie3yslav »

Kupiłem Hegron w Biedronce. Wydrukowałem, ale jednak jeden róg mi podniosło - możliwe, że za mało w tym miejscu psiknąłem.
Ile tego psikacie? Ile mniej więcej przyciśnięć w jedno miejsce? Na zimny stół, czy już na gorący? Ile trzeba poczekać przed drukowaniem?
Awatar użytkownika
zouk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 141
Rejestracja: 30 sty 2017, 07:03
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Drukarka: P3Steel, OMNI 3D PI
x 21

Re: sok abs odchodzi mi od szyby

Post autor: zouk »

Hej. Ja pryskam tak na oko obszar na którym będę drukował. Psikam tak aby pokryło ten obszar i staram się nie psikać więcej niż 2 razy w to samo miejsce.
Zawsze zapominam o tym, że trzeba hegronem szybę potraktować i psikam gdy szyba już dochodzi czyli ma około 88 stopni.. Mowa o druku z abs i abs+ gdzie stół grzeje na maks 90 stopni. Więcej nie grzeję. Tyle w moim przypadku wystarcza.
(układ z ruchomym stołem w osi Y).
btw: pryskałem też na zimną szybę i też było ok.

aaa i szybę myję aby była czysta:) a odtłuszczam acetonem technicznym lub zmywaczem wurth.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: sok abs odchodzi mi od szyby

Post autor: dragonn »

A wystarczy kupić Hergon za parę złoty i nie trzeba kombinować z jakimś mikrofalówkami i brudzić się cukrem.
Artu, chemik72
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: sok abs odchodzi mi od szyby

Post autor: FlameRunner »

Dragonn, ostatnio jakiś jutuber odgrzebał metodę z cukrem i, jak widać, przeżywa ona drugą młodość. ;) Próbowałem kilka lat temu i nie byłem zachwycony.
dragonn
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1574

Re: sok abs odchodzi mi od szyby

Post autor: morf »

Ja tam używam dimafixa, starcza na długo, działa jak trzeba. Nie ma co januszowac i kleić na cukier czy sok z ABS. Może parę lat temu to było ok ale po co się męczyć i denerwować
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: sok abs odchodzi mi od szyby

Post autor: Zepco »

morf pisze:Ja tam używam dimafixa, starcza na długo, działa jak trzeba. Nie ma co januszowac i kleić na cukier czy sok z ABS. Może parę lat temu to było ok ale po co się męczyć i denerwować
Dostałem w gratisie Dimafix razem z nową drukarką i hegron też poszedł w odstawkę. Miałem po nim problem z oderwaniem wydruku, a tu wystarczy, że poczekam aż stół i wydruk wystygną i model sam odchodzi od stołu bez użycia siły. Natomiast podczas druku trzyma się bardzo mocno.
I faktycznie jest wydajny a w dodatku wersja w sztyfcie jest bardzo wygodna w aplikacji. Po hegronie moja prusa jest mocno poklejona.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: sok abs odchodzi mi od szyby

Post autor: virgin71 »

Ja używam NeedIT, bo jest w płynie, a nie aerozolu lub sztyfcie i też nie babram się już niczym innym. 200ml starcza mi do nakarmienia 14 drukarek przez pół roku. Także bez jaj, ale kombinowanie za cenę 40zł nie ma sensu.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: sok abs odchodzi mi od szyby

Post autor: Zepco »

Źle się wyraziłem. Dimafix wersja w płynie, ale nie w aerozolu tylko w penie z gąbką na końcu do aplikacji. Daje ładną cieniutką warstwę i gdyby nie fakt że mocno potrząsnąłem i wylałem 1/4 :D to jest naprawdę wydajny.
dimafix-pen.jpg
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”