Filament 3DActive - opinia subiektywna

Zapisy, próbki, testy.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: virgin71 »

rasta pisze: Jak do tej pory jestem z niego zadowolony, ale zauważyłem że dla każdego koloru muszę dobierać inne parametry druku, np. kolor czerwony drukuje się bardzo dobrze przy domyślnych ustawieniach dla pla, biały potrzebuje 5*C więcej, a czarny aż 15*C więcej. Nie wiem czy to normalne?
To właśnie nie jest normalne. Normalne jest wybranie, że używasz PLA i klikasz drukuj. Jakbyś zapodał jakieś zdjęcia, to byśmy wiedzieli, jaki masz próg akceptacji wydruków.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: sp6vgx »

virgin71 pisze:Osobiście uważam, że po prostu powinieneś zrobić zwrot. Dopóki tak nie robicie, producent ma to w dupie, bo zarabia na sprzedaży. Kupiłeś na allegro, więc możesz wystawić opinię. Jak tego nie robisz, inni nie wiedzą, z czym mają do czynienia.
Problem jest inny ;) zawsze znajdzie się ktoś kto chce trochę zaoszczędzić na filamencie i taki kupi :) Walka z wiatrakami - ja tam uważam że jak ktoś lubi mieć niespodzianki to niech kupuje co chce, ja przynajmniej znajomym którzy zaczynają zabawę z drukiem 3d zawsze mówię aby kupowali dobry filament bo tutaj albo oszczędzasz kasę, albo czas i nerwy... Dla mnie osobiście to pozorne oszczędności... Sam tak samo tylko sprawdzone firmy czyli DD, Spectrum itp. - szkoda czasu i nerwów na eksperymenty...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: virgin71 »

sp6vgx pisze:Problem jest inny ;) zawsze znajdzie się ktoś kto chce trochę zaoszczędzić na filamencie i taki kupi :) Walka z wiatrakami
Nie prawda! Na allegro są opinie dla produktów i dla sprzedawców. Możesz nie krzywdzić sprzedawcy, jeśli spisał się na medal i dać mu 5/5, ale towar możesz zjechać jak jest do kitu. Taki towar później każdy sprzedawca ma problem sprzedać.

Weźmy na przykład rękawiczki taktyczne do strzelania. Kupiłem ostatnio w e-militaria rękawiczki polskiego producenta. Sprzedawca spisał się wzorowo i dałem 5/5 za wszystko, ale same rękawiczki zwróciłem, bo okazało się, że są tak źle skrojone, że szew znajduje się na palcu wskazującym w miejscu, gdzie dotykasz spustu. Jak go przesuniesz, to wbija się pod paznokieć przy jakimkolwiek ruchu. Towar to dno i dałem mu 1/5 z odpowiednim opisem ze swojej strony. Sam czytam takie opisy i gdyby ktoś wcześniej był uprzejmy o tym wspomnieć, to od razu kupiłbym inny model, a tak, ostatnie zawody zaliczyłem ze zmrożonymi paluchami, śmierdzącymi prochem.

Gdybym nie zwrócił towaru, to producent uważałby, że jest ok. Sprzedawca też. Co by mi dało obrabianie im dupy na forum?

Zasięg tego forum jest za mały. na dodatek zawsze pojawią się osoby, które będą uważać, że tak ma być i wydruki 3D są po prostu słabe...
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 11
Posty: 1171
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 773
Kontakt:

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: @GUTEK@ »

virgin71 pisze:Osobiście uważam, że po prostu powinieneś zrobić zwrot. Dopóki tak nie robicie, producent ma to w dupie, bo zarabia na sprzedaży. Kupiłeś na allegro, więc możesz wystawić opinię. Jak tego nie robisz, inni nie wiedzą, z czym mają do czynienia.
Producent też ma w ... czy mu jedna osoba zwróci czy nie, a jak widzisz ludzie z tego drukują. Opinia na Allegro też wg guzik da, bo jak ktoś będzie chciał coś o tym filamencie znaleźć to Google już zindeksowało ten temat. Więc jak ktoś będzie miał to go przeczyta przed zakupem.
I jeszcze do Twojego wpisu powyżej - na Allegro sprzedaje sam producent i wybacz, ale nie wmówisz mi, że nie wie co sprzedaje.
carving85 pisze:Ogólnie z 3d active i colorfill jest taki problem że każda partia, kolor jest inna. Możesz zużyć 10kg i nie narzekać a możesz mieć pecha i z tych 10kg tylko 2 będą się nadawały do użytku.

Co do małych szpul jak nie zależy ci aż tak bardzo na kolorze możesz poszukać przejściowych szpul od spektrum. One są często sprzedawane w mniejszych rozmiarach.
Kupiłem kilka miesięcy temu 4 szpule Colorfilla i temu filamentowi nie mam nic do zarzucenia. Drukuje się ok, średnice trzyma równie dobrze jak DD. Możliwe, że inne partie są gorsze, bo takie głosy były na forum
Mają też szpule 0.5kg.
rasta pisze:przedrukowałem zaledwie około 3kg (6 szpul po 0,5kg) i to wyłącznie drut od producenta o którym piszemy, czyli jestem bardzo początkujący i nie mam doświadczeń z innym materiałem. Być może moje "zachwyty" są na wyrost i na droższym filamencie uzyskam duże lepsze rezultaty.
Wrzuć zdjęcia wydruków - najlepiej załóż własny temat. Jak Ci ten filament drukuje poprawnie to dobrze. Z ciekawości, masz może suwmiarkę i możesz zmierzyć średnicę? Ewentualnie w przypadku tych moim 2 szpul to że są owalne też bardzo łatwo wyczuć obracają w palcach kawałek filamentu.
Co do mniejszych szpul, ma też takie Colorfill, wg mnie o wiele lepszy jakościowo niż ten.
sp6vgx pisze:Problem jest inny ;) zawsze znajdzie się ktoś kto chce trochę zaoszczędzić na filamencie i taki kupi :) Walka z wiatrakami - ja tam uważam że jak ktoś lubi mieć niespodzianki to niech kupuje co chce, ja przynajmniej znajomym którzy zaczynają zabawę z drukiem 3d zawsze mówię aby kupowali dobry filament bo tutaj albo oszczędzasz kasę, albo czas i nerwy... Dla mnie osobiście to pozorne oszczędności... Sam tak samo tylko sprawdzone firmy czyli DD, Spectrum itp. - szkoda czasu i nerwów na eksperymenty...
To jedna strona medalu, druga to to, że w przypadku kolorów które ja kupiłem inny producent ich nie oferuje. A szczególnie biały marmur wygląda zajebiście, zobacz - viewtopic.php?p=61943#p61943
Ja już sobie z tymi filamentami poradzę, a dla początkujący to zgadzam się kupować sprawdzone i dobrej jakości. O czym też wielokrotnie pisałem na forum.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: sp6vgx »

virgin71 pisze:
sp6vgx pisze:Problem jest inny ;) zawsze znajdzie się ktoś kto chce trochę zaoszczędzić na filamencie i taki kupi :) Walka z wiatrakami
Nie prawda! Na allegro są opinie dla produktów i dla sprzedawców. Możesz nie krzywdzić sprzedawcy, jeśli spisał się na medal i dać mu 5/5, ale towar możesz zjechać jak jest do kitu. Taki towar później każdy sprzedawca ma problem sprzedać.
Ale ja takiego filamentu nie kupuję, więc mu opinii nie wystawię. Natomiast ci co kupują to im widocznie taki towar pasuje więc i dobrą opinię wystawią. Dlatego to walka z wiatrakami :) Nawet jak @GUTEK@ da negatywa to co to jeden negatyw na sporo osób zadowolonych :)
@GUTEK@ pisze: To jedna strona medalu, druga to to, że w przypadku kolorów które ja kupiłem inny producent ich nie oferuje. A szczególnie biały marmur wygląda zajebiście, zobacz - viewtopic.php?p=61943#p61943
Hmm może i tak. Ja takich bajerów nie potrzebuję do własnych wydruków. Ok córce drukowałem to kupiłem od Spectrum Stone Age (też coś w tym stylu). Inna sprawa poza takim DD czy Spectrum jest jeszcze sporo solidnych firm robiących filamenty i mających ciekawe kolory itp. (choć tutaj za zwyczaj trzeba też więcej zapłacić).
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
dementor76
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 63
Rejestracja: 13 lut 2019, 20:51
Lokalizacja: Zawiercie
Drukarka: Ender 3
x 25

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: dementor76 »

rasta pisze:
dragonn pisze:Działa prawidłowo to znaczy? Ile przedrukowałeś już?
przedrukowałem zaledwie około 3kg (6 szpul po 0,5kg) i to wyłącznie drut od producenta o którym piszemy, czyli jestem bardzo początkujący i nie mam doświadczeń z innym materiałem. Być może moje "zachwyty" są na wyrost i na droższym filamencie uzyskam duże lepsze rezultaty.
Mam podobnie jak Ty też przedrukowałem zestaw startowy PLA i nie było większych problemów po za różnymi (wyższymi niż zalecane) temperaturami hotendu w zależności od koloru.Odnośnie średnicy filamentu to też robiłem wyrywkowe pomiary na długości kilku metrów i nie było aż takich dużych odchyłek, a do slicera wpisywałem średnią z tych pomiarów.Ale skoro udało mi się skalibrować drukarkę pod filament tego producenta i wydruki są zadowalające to co dopiero będzie jak zamówię jakiś z wyższej półki cenowej :D
Ender 3 - uruchomiony i ulepszony
Prusa MK3S - w fazie rozważań :D
Awatar użytkownika
dementor76
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 63
Rejestracja: 13 lut 2019, 20:51
Lokalizacja: Zawiercie
Drukarka: Ender 3
x 25

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: dementor76 »

Jak obiektywnie to obiektywnie.
Do wczoraj było OK z ty 3DActive , ale w końcu pojawił się problem - poplątany filament na szpuli zablokował ekstruder i przerwał wydruk w połowie .Będę musiał go przewinąć żeby zlikwidować problem:(.
Ender 3 - uruchomiony i ulepszony
Prusa MK3S - w fazie rozważań :D
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 4
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: Zepco »

Pytanie czy przy zakładaniu/zdejmowaniu szpuli z drukarki nie puściłeś końca? Bo tak często kończy się splątanie filamentu.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: FlameRunner »

Filament bardzo łatwo samemu poplątać nawet nie zdając sobie sprawy z tego, jak i kiedy się to zdarzyło.

Filament bardzo trudno poplątać przy normalnej produkcji, gdy wytłaczarka ciągle pracuje i tylko zakłada się nowe szpule na nawijarkę. Przy poprawnie działającej nawijarce i poprawnej jej obsłudze, poplątanie nawijanego drutu powinno być w zasadzie niemożliwe.
jarn
Awatar użytkownika
dementor76
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 63
Rejestracja: 13 lut 2019, 20:51
Lokalizacja: Zawiercie
Drukarka: Ender 3
x 25

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: dementor76 »

Wszystkie szpulki traktuję tak samo - czyli po zdjęciu z drukarki koniec przekładam przez te oryginalne dziurki w bokach szpulki i obcinam po skosie obcinaczkami .
Ender 3 - uruchomiony i ulepszony
Prusa MK3S - w fazie rozważań :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Testy filamentów”