Nie mam już 15 lat żeby wierzyć w jakąś sprawiedliwość. I tyle.

Tu przenosimy offtop
etet100
Postów w temacie: 13
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: etet100 »

kretu pisze:Teraz etet100 wybacz ale tu zgadzam się z McKee jeżeli mamy ci pomóc to wysil się na własne zdjęcia. To że ty nie widzisz różnicy między tym co masz a zdjęciem z internetu nie znaczy że my jej nie dostrzeżemy. Wysil się trochę.


W tym przypadku naprawdę ciężko żebym sam nie zauważył, że nie mam wentylatora nadmuchu. Sądziłem jedynie, że skoro go nie ma, to widocznie nie jest potrzebny. Na pewno bym wysłał własne zdjęcie gdyby ta drukarka nie była w tej chwili dosyć daleko. Dla mnie zrobienie zdjęcia to żaden problem (tylko niestety akurat nie teraz).
kretu pisze:Co do zwrotu najpierw pokaż zdjęcia tego co masz albo zadaj pytanie sprzedającemu co on myśli o twoich problemach.


I myślisz że nie zadałem? Zapewniam, że na takie proste rozwiązanie wpadłem od razu. On większość zarzutów po prostu olewa a czasami odpisze od niechcenia coś w rodzaju "nie wiem o co ci chodzi, przecież wszystko jest w porządku". Fakt, że czasami bardzo dosadnie piszę co myśle o danej sytuacji, ale chodzi o tu o realizację umowy a nie o to żebyśmy zostali przyjaciółmi, więc chyba nie powinien się obrażać.

Zresztą ja tej drukarki nie chce już raczej oddać. Podejmowanie decyzji o takich zakupach przychodzi mi zwykle z dużym trudem (pewnie dlatego, że jak już podejmę to widać jak się to kończy) i chyba nie ma sensu zaczynać od nowa. Uważam jedynie, że za to wprowadzenie w błąd należy mi się chociażby symboliczna obniżka ceny. Ale szkoda mi zdrowia żeby dłużej o tym myśleć.
McKee pisze:No to masz zabawę...
Rozważ ew. jeszcze użycie dedykowanego softu: http://www.flashforge.com/support-cente ... t-support/(choć S3D jest lepsze).
Używałem też. Nawet w sumie nie pamiętam z czym był problem ale z czymś był. Jeszcze się pewnie pobawie.
McKee pisze:Na przyszłość (choć to rada dla innych raczej): Prosić o zdjęcia i ew. weryfikować na forum - co kilka głów to nie jedna - zawsze ktoś na coś może zwrócić uwagę, co innym umknie.
Wiadomo. Tylko u mnie zawsze pojawiają się różne wątpliwości. A może ktoś zobaczy jaka fajna i podkupi, a może ktoś jednak źle doradzi i potem będę żałował. Tak już mam.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: FlameRunner »

etet100 pisze:a może ktoś jednak źle doradzi i potem będę żałował.
No to wybrałeś sam. I jak się podobają efekty? ;)
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: kretu »

Panowie trochę przesadzacie.
etet100 przemyśl na spokojnie czy na pewno nie chcesz reklamować, jeżeli nie przemyśl czy faktycznie ta oferta przeglądu nie jest dobrą opcją bo jak jesteś początkujący to zabawa z czymś uszkodzonym może być frustrująca. A jeżeli koniecznie chcesz samemu to zacznij od zrobienia nadmuchu i ustawieniu parametrów w S3D na te zgodne z profilem twojej drukarki (zwłaszcza ten flow). Ew. puść wydruk z PET-g. I pokaż rezultat bo moim zdaniem spokojnie do ogarnięcia i będzie drukowała (choć jeżeli zapłaciłeś za nią pewnie większą kasę to osobiście wymagałbym więcej od sprzedającego)
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: olo2000pm »

virgin71 pisze:Jaki sąd? Napisałeś, że chcesz zwrócić chociaż? Przypomina mi to inny wątek, który zakończył się happy endem, tylko dlatego, że namówiliśmy użytkownika na kontakt ze sprzedawcą.
Co nie zmienia faktu, że się narobiłem. Dla mnie to małe pocieszenie, ale niech Ci będzie, teraz mam idealnie przycięte płyty.

A co do drukarki, żądaj obniżenia ceny z tytułu niezgodności towaru z umową.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
etet100
Postów w temacie: 13
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: etet100 »

Wymagać to sobie można. W sytuacji "nie mamy pana kurtki i co nam pan zrobi" i przy stosunkowo niskiej wartości to nie jest proste. Ja naprawdę miałem już do czynienia z sądami oraz prawnikami więc wiem co mówię. To się skończy dodatkowymi kosztami i tyle.

Zrobiłem jakiś taki śmieszny tymczasowy nadmuch (wykorzystujący wentylator który już jest). Ludzie piszą, że korzystając z niego można wydrukować coś porządniejszego. Kostka PLA wyszła troszkę mniej beznadziejnie ale tylko troszkę. Kostka PET-G wyszła lepiej ale bez rewelacji. Nadal ten straszny ghosting, krzywe ściany (nie wynika to z gubienia kroków), lekko opadnięte nawisy, na górze kompletny syf bo zrobiłem niskie wypełnienie 10% i potem nie był w stanie tego porządnie przykryć od góry. Nie mam niestety w tej chwili zdjęć ale pewnie później jeszcze potestuję i zrobię jakieś.

P.S. Może wie ktoś gdzie zlecić wydrukowanie takiego nadmuchu z ABS na śląsku? Rybnik, Gliwice, coś w tych okolicach.

P.S.2 Czy w tej drukarce da się włączyć jakąś histerezę dla wentylatorów? Czujnik przy nieużywanej grzałce wskazuje około 50 stopni a przy tej temperaturze zaczyna kręcić wentylator. I on bez przerwy się załącza i wyłącza. W końcu go musiałem odłączyć bo po prostu można zwariować.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: olo2000pm »

etet100 pisze:Wymagać to sobie można. W sytuacji "nie mamy pana kurtki i co nam pan zrobi" i przy stosunkowo niskiej wartości.
Zasadniczo to nic nie musisz robić. Możesz zaakceptować to, że Cię oszukano, albo pójść moją drogą (za namową kolegów) i powalczyć o swoje. W końcu to są twoje pieniądze.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
etet100
Postów w temacie: 13
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: etet100 »

Wiem, że nie muszę i nie zamierzam. Nie będę znowu przez kilka lat chodził po sądach, policjach, prawnikach. Nie mam już 15 lat żeby wierzyć w jakąś sprawiedliwość. I tyle.
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1114
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 227

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: kapi »

etet100, masz model ? - zapodaj, to się wydrukuje. mam PETa na wykończeniu akurat.
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Nie mam już 15 lat żeby wierzyć w jakąś sprawiedliwość. I tyle.

Post autor: FlameRunner »

Przeniosłem wątek do offtop/shitstorm, czyli dokładnie tam, gdzie w tym momencie pasuje.
Tytuł również zmieniłem na bardziej odpowiadający treści wątku.

My tutaj zajmujemy się rozwiązywaniem problemów.
Jeśli zamiast rozwiązać problem, wolisz wykorzystać internet do wylewania swoich "dorosłych" żali - to forum nie jest na to odpowiednim miejscem.
etet100
Postów w temacie: 13
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: Nie mam już 15 lat żeby wierzyć w jakąś sprawiedliwość. I tyle.

Post autor: etet100 »

I to oczywiście ja ciągle sprowadzałem rozmowę na bezsensowny temat oddawania drukarki...

Ale sporo. Twój cyrk, ty wiesz lepiej.
Zablokowany

Wróć do „Offtop”