Delta Anycubic Kossel linear plus- terminus

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
Awatar użytkownika
terminus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 51
Rejestracja: 07 maja 2018, 17:15
Lokalizacja: Olsztyn
x 2

Delta Anycubic Kossel linear plus- terminus

Post autor: terminus »

Cześć
Koledzy, kupiłem tę deltę z allegro https://allegro.pl/oferta/nowa-drukarka ... 7877718396 - tylko płaciłem za nią jeszcze 699 zł i jest trochę jakby inna niż te co zamawialiście Wy. Wszystko jest fabrycznie rozłożone - każda część oddzielnie (nawet trójkąty górny i dolny są w częściach), nawet radiatory na stepstiki są do naklejenia samemu. Z narzędzi są tylko imbusy.
Zasilacz to 12V 6A ale taki zwykły jak do laptopa. I największa wtopa to brak grzałki stołu. Jest tylko dołożone zwykłe szkło (bez grzałki) i podkładka do naklejenia. Nie ukrywam, że czuje się być może nie słusznie trochę oszukany. Mam 2 tygodnie na zwrot i zastanawiam się czy nie skorzystać z tej opcji. Zna ktoś tę okrojoną wersję delty? A może zaskoczą mnie tu jeszcze jakieś zmiany?
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2019, 17:29 przez terminus, łącznie zmieniany 1 raz.
wszyscy jesteśmy nienormalni, tylko nie wszyscy zdiagnozowani
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Delta Anycubic Kossel - terminus

Post autor: tig33r »

Do zwrotu.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Delta Anycubic Kossel linear plus- terminus

Post autor: dziobu »

terminus pisze:Wszystko jest fabrycznie rozłożone - każda część oddzielnie
Niby jest notka "Drukarka jest rozłożona na części , należy ja samemu złożyć.", tyle że nasz delty też były w częściach.
Natomiast pełne rozłożenie jest niezgodne z obrazkami na aukcji.
terminus pisze: (nawet trójkąty górny i dolny są w częściach), nawet radiatory na stepstiki są do naklejenia samemu. Z narzędzi są tylko imbusy.
Tak szczerze - nie ma to znaczenia, bo i tak wszystko należało by rozkręcić i sprawdzić. Do poprawy jest choćby długość niektórych śrub.
terminus pisze:Zasilacz to 12V 6A ale taki zwykły jak do laptopa. I największa wtopa to brak grzałki stołu.
Te dwie pozycje kwalifikują całość do odesłania.
Grzałka stołu to w sumie podstawa - a nawet jeśli nie, to nie widziałem nigdzie modelu "ANYCUBIC KOSSEL Linear Plus" bez grzanego stołu.
A przynajmniej masz prowadnice liniowe?
terminus pisze:Jest tylko dołożone zwykłe szkło (bez grzałki) i podkładka do naklejenia.
Też dostałem naklejaną podkłądkę osobno. To plus - nakleiłem ją na matę magnetyczną i od razu zepsułem ;)
Ale, oidp, stół mam aluminiowy.


edit.
Tu możesz pobrać manual producenta:
http://www.anycubic3d.com/support/show/594034.html
Jeśli "Produkt nowy, nieużywany, fabrycznie zapakowany.", to powinien pasować do tego co jest w instrukcji montażu.
Awatar użytkownika
terminus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 51
Rejestracja: 07 maja 2018, 17:15
Lokalizacja: Olsztyn
x 2

Re: Delta Anycubic Kossel linear plus- terminus

Post autor: terminus »

20190404_182716.jpg
20190404_181559.jpg
20190404_181526.jpg
20190404_181507.jpg
Tak myślę co z tym fantem zrobić, działać czy zwracać.
699 zł to sporo taniej niż u chińczyka jak dokupię stół:
https://www.aliexpress.com/item/PPYY-NE ... c0a2d71f-1
i zasilacz (może od razu na 24 wolty) + koszty zwrotu to pewnie cenowo wyjdzie podobnie.
Tylko czy reszta też nie jest w wersji lite? Może ktoś rzucić okiem na silniki czy takie same?

No i jeszcze jeden problem - nie widzę czujnika do kalibracji, a na zdjęciu aukcji jest.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2019, 18:45 przez terminus, łącznie zmieniany 1 raz.
wszyscy jesteśmy nienormalni, tylko nie wszyscy zdiagnozowani
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Delta Anycubic Kossel linear plus- terminus

Post autor: dziobu »

I wszystko jasne: to wersja "Anycubic Kossel Linear", bez "plus".

O taka:
viewtopic.php?t=473

Nie ma grzanego stołu (opcja), nie ma czujnika autokalibracji; w ogóle to 3-letni produkt który dziś ciężko kupić. Widocznie to jakieś leżaki magazynowe.


btw.
Pewnie kilka osób na forum chętnie by sprzedało swoje delty nabyte w szale zakupowym ;) Opcja chyba warta rozważenia.
morf
Awatar użytkownika
terminus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 51
Rejestracja: 07 maja 2018, 17:15
Lokalizacja: Olsztyn
x 2

Re: Delta Anycubic Kossel linear plus- terminus

Post autor: terminus »

Na kartonie mam napisane Anycubic Delta Rost 270mm (Plus version) New
Może chińczyk coś źle zapakował?
wszyscy jesteśmy nienormalni, tylko nie wszyscy zdiagnozowani
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Delta Anycubic Kossel linear plus- terminus

Post autor: morf »

Szczerze mówiąc jeśli kupowałeś jako plus to bym odesłał bo towar niezgodny z umową.
Jeśli jako zwykła linear (a podejrzewam że tak było sądząc po cenie) też bym odesłał i kupił plus :)
Done is better than perfect.
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Delta Anycubic Kossel linear plus- terminus

Post autor: tig33r »

Jeśli poza brakiem grzanego stołu niczym się nie różni, a terminus i tak chce przejść na 24V to może jednak nie taka zła opcja sobie ją zostawić? Stół i tak musiałby kupić + zasilacz. Trzeba to przekalkulować.
pacy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 91
Rejestracja: 03 sie 2017, 21:47
x 7

Re: Delta Anycubic Kossel linear plus- terminus

Post autor: pacy »

tig33r pisze:Jeśli poza brakiem grzanego stołu niczym się nie różni, a terminus i tak chce przejść na 24V to może jednak nie taka zła opcja sobie ją zostawić? Stół i tak musiałby kupić + zasilacz. Trzeba to przekalkulować.
Tu nie ma co kalkulować, mniejsza jest bodajże na rolkach nie ma grzanego stołu i sama powierzchnia drukowania jest mniejsza. Zwróć.
Awatar użytkownika
terminus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 51
Rejestracja: 07 maja 2018, 17:15
Lokalizacja: Olsztyn
x 2

Re: Delta Anycubic Kossel linear plus- terminus

Post autor: terminus »

Właśnie nie, szklany stół ma prawie 24 cm średnicy, drukarka ma prowadnice, a nie rolki.
edit:
na bank jest to wersja linear ( bez plusa), podajnik filamentu to osobna konstrukcja, a nie haczyk na ramę jak w plusie.
edit 2:
napisałem już do sprzedawcy, że przysłana drukarka nie jest zgodna z umową, opisałem problem i wysłałem zdjęcia.

To już drugi problem z tym sprzedawcą - pierwszą drukarkę jaka mi przysłał zamiast tej delty to anycubic i3 prusa z akrylową ramą, którą wymienił na tą. Dramat.
wszyscy jesteśmy nienormalni, tylko nie wszyscy zdiagnozowani
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta”