Kupno laptopa do projektowania wnętrz

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
DoktorM
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 30
Rejestracja: 07 lut 2019, 13:56
x 10

Re: Kupno laptopa do projektowania wnętrz

Post autor: DoktorM »

panWiadr0 pisze:
dziobu pisze:
Kama pisze:Przy ITX ogranicza mnie max. ilość RAM (32Gb vs. 64Gb). Z drugiej strony, czy ja kiedykolwiek wykorzystam chociaż 32Gb...
Ja mam 40GB i zawalenie tego nie jest żadnym problemem. Nawet Cura potrafi tyle zeżreć.
W sumie to rozważam dorzucenie pamięci (do 64).
To masz coś zepsute :] Ja mam w desktopie 16GB i nie jestem w stanie tego zajechać. Przeglądarka z kilkudziesięcioma zakładkami, F360, cura, slic3r (gcody po 100MB) i niecałe 8GB zjedzone.

No chyba że nie wyłączasz/restarrujesz kompa miesiącami :|
Kolega to chyba bardzo mało złożone projekty tworzy. 64GB to bardzo łatwo zapchać.
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 6
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Kupno laptopa do projektowania wnętrz

Post autor: panWiadr0 »

Tutaj o ile pamiętam jest mowa o renderach... wnętrz.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Kupno laptopa do projektowania wnętrz

Post autor: virgin71 »

Wnętrze może być mocno złożone, więc render zje sporo. Przy i9 i 1660, szkoda, żeby RAM był wąskim gardłem. Nawet proste projekty w F360, zjadają sporo. Mam na myśli złożenia, nawet proste.
Awatar użytkownika
Kama
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 174
Rejestracja: 28 mar 2018, 17:34
x 22

Re: Kupno laptopa do projektowania wnętrz

Post autor: Kama »

A czy ktoś może mi wytłumaczyć wyższość Intela nad AMD przy moich potrzebach?
Dzisiaj od słowa do słowa w Komputroniku usłyszałem, że i9 to przerost formy nad treścią i lepiej iść w AMD.

Zawsze AMD kojarzyło mi się głównie z prockami do sprzętu gamingowego, ale może się coś zmieniło...
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kupno laptopa do projektowania wnętrz

Post autor: dragonn »

Ło panie.... stare czasy.
Po pierwsze bardziej gamingowy to teraz jest Intel z względu na większą wydajność pojedynczego rdzenia, jak wybierzesz AMD to w podobnej cenie dostajesz więcej rdzeni ale odrobinę słabszych. Przy czym sumarycznie jeśli aplikacja dobrze skaluje się na wiele rdzeni to przy tej samej cenie AMD często wygrywa z Intelem.
To tak w dużym skrócie i uproszczeniu. Czy i9 to przerost formy nad treścią - nie powiedziałbym, to nadal jest bardzo mocny procesor tylko droższy od tego co AMD oferuje (ale różnice wcale nie są tak drastyczne).
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Kupno laptopa do projektowania wnętrz

Post autor: virgin71 »

W tym konkretnym zastosowaniu, to i9 jest przerostem formy, nie dlatego że można brać AMD, ale dlatego, że i7 będzie ciężko wykorzystać. Czy szedł bym w AMD? Nie, ale z innych powodów, które nie dotyczą 99,9% użytkowników. Czy AMD + CUDA to dobry wybór? Myślę, że świetny. Wszystko jednak należy dobierać pod zastosowanie, a nie szukać, co najlepsze w benchmarkach.
Awatar użytkownika
Kama
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 174
Rejestracja: 28 mar 2018, 17:34
x 22

Re: Kupno laptopa do projektowania wnętrz

Post autor: Kama »

Założenie jest takie, że biorę tego kompa na jakieś 5 lat. Może za rok/dwa potrzeby i umiejętności wzrosną i będziemy się przerzucać na ArciCAD'a lub coś podobnego. Szkoda by było aby komp powiedział wtedy "pas"
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Kupno laptopa do projektowania wnętrz

Post autor: virgin71 »

Kama pisze:Założenie jest takie, że biorę tego kompa na jakieś 5 lat. Może za rok/dwa potrzeby i umiejętności wzrosną i będziemy się przerzucać na ArciCAD'a lub coś podobnego. Szkoda by było aby komp powiedział wtedy "pas"
Podtrzymuję wcześniejsze. Tym bardziej chyba nawet:)
tomekr
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 262
Rejestracja: 05 wrz 2018, 21:17
Drukarka: Vertex 8400
x 52

Re: Kupno laptopa do projektowania wnętrz

Post autor: tomekr »

A może jednak mobilną stację roboczą, chociażby coś takiego https://allegro.pl/oferta/dell-precisio ... 4291fbf951, lub np. https://allegro.pl/oferta/dell-precisio ... 4291fbf951, albo to https://allegro.pl/oferta/dell-precisio ... 4291fbf951
Tutaj benchmark-i zbliżonych konfiguracji https://www.notebookcheck.net/Dell-Prec ... 631.0.html . Generalnie stacje robocze są solidnie projektowane i z długim wsparciem, propozycje z mocnymi kartami i tak naprawdę niewiele drożej od stacjonarki. Karty quadro wspierają wiele programów profesjonalnych, a w programach CAD i obliczeniach wektorowych ważniejsza jest karta grafiki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”