Easythreed NANO - drukarka "dla dziecka" za niecałe 400 zł - pierwsze wrażenia

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: Drukarka dla dziecka za niecałe 400zł

Post autor: Blazi »

Ciekawe jak wygląda w środku i co można było by usprawnić.
Chłodzenie, grzany stół, panel sterujący, sprawy związane z firmware (a więc i wpinanie różnych zabawek sieciowych po USB - wyobrażacie sobie farmę takich drukarek? :D ), panele boczne - kwestia czy warto. Do M3D jest sporo części na Thingiverse. Nie ma raczej sensu modyfikować mechaniki, chyba że coś w rodzaju zmiany silników na mocniejsze o tych samych wymiarach.
IMG_0437 — kopia.JPG
Tak wygląda drukarka po zdjęciu stołu roboczego - Z na jednym silniku przymocowanym do "ramy" z płyty aluminiowej. Zagadką pozostanie, czy nagrzewanie się platformy przez ciepło z tego silnika jest efektem zamierzonym czy po prostu tak wyszło.
IMG_0438.JPG
Spód drukarki - mocowanie przycisku na froncie jest chyba najlepszym przykładem pure china technology w tej drukarce - ucięte 2 kable i klej na gorąco. Na szczęście takich kwiatków nie ma za wiele.
IMG_0441 — kopia.JPG
Krańcówka silnika schowana jest pod stolikiem, aktywowana elementem na pasku. Sprytne.
IMG_0448.JPG
IMG_0447.JPG
IMG_0449.JPG
Ekstruder, ze stałym dociskiem, hotend, silnilnik ekstrudera, silnik osi X, okablowanie i chłodzenie tego majdanu zamknięte w obudowie wielkości większej głowicy. :) Całość mocowana jest do osi X za pomocą taśmy kaptonowej :), w kupie trzyma to obudowa ekstrudera. Zapomnijcie o założeniu normalnej głowicy.

Szczerze? Spodziewałem się większego dramatu. Całość jest mocno budżetowa, ale całkiem sprytna.
Abys, webs1821
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
grzybu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 97
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 9

Re: Drukarka dla dziecka za niecałe 400zł

Post autor: grzybu »

Jak rozumiem to ma normalny ekstruder, nie Bowden? Próbowałeś może jak sobie radzi z elastycznym filamentem? Sporo drukuję niewielkich elementów z miękkich materiałów i może dedykowana drukareczka tylko do tego byłaby rozwiązaniem? Szybkość drukarki jest mało istotna bo elastyczne materiały i tak wymagają niskich prędkości wydruku.
Awatar użytkownika
Marvin27
Postów w temacie: 2
Posty: 709
Rejestracja: 26 paź 2017, 19:00
Lokalizacja: Wielka Wieś k./Wojnicza
Drukarka: Prusa MINI
x 170

Re: Drukarka dla dziecka za niecałe 400zł

Post autor: Marvin27 »

Czyli co jedynie można jakieś inne firmware lub całą płytkę, by coś zmodyfikować, a tak to nie ma sensu ?
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: Drukarka dla dziecka za niecałe 400zł

Post autor: Blazi »

Jak rozumiem to ma normalny ekstruder, nie Bowden?
Tak.
Próbowałeś może jak sobie radzi z elastycznym filamentem?
Jeszcze nie. Zrobię to - mam też kilka innych ciekawych pomysłów na materiały :twisted: - ale zanim zatkam tą głowicę chcę jeszcze przygotować fajny profil na PLA. Jednak patrząc na kształt radełka i docisk - nie powinno być większych problemów z elastykami, o ile psikusa nie zrobi konstrukcja głowicy.
Czyli co jedynie można jakieś inne firmware lub całą płytkę, by coś zmodyfikować, a tak to nie ma sensu ?
No właśnie nie. :) Płytka ma wyjście na panel, grzany stół i chłodzenie,do tego wyjście 12V które pewnie pociągnie bajery jak oświetlenie czy coś. Można się bawić, ale biorąc pod uwagę ogólną konstrukcję będzie to trochę na siłę. O ile standardowy panel to pewnie jakiś wynalazek i będzie zabawa z pinologią, tak grzany stół wydaje się być obsługiwany nawet przez standardowy Slicer.
Screenshot_3.png
A chłodznie - do zamocowania w 2h. Oto dowód:
IMG_0461.JPG
IMG_0459.JPG
Użyłem turbinek z odzysku - jako, że mają 5V zamocowałem szeregowo dwie - jedna będzie dmuchać na wydruk a druga w ekstruder. Użyłem magii taśmy dwustronnej i cyjanoakrylu, wpiąłem się w gniazdo wiatraka ekstrudera który był w środku. Gdybym miał turbinę 12V pokusiłbym się pewnie o poprowadzenie osobnego kabla do płytki i nie wywalał wiatraka z zestawu - po coś pewnie to chłodzenie ekstrudera tam w środku jednak jest.
IMG_0463.JPG
Ucięło mi to jakieś 5mm stołu roboczego
Screenshot_2.png
Na koniec przepięcie wtyczki z +12 na FAN (chińczyk popieprzył plus z minusem xD), skręcić wszystko do kupy i gotowe. No dobra, muszę jeszcze wystrugać jakiś dyfuzor - zapewne zrobię prototyp z kartonu i tak już zostanie :D
Abys, webs1821
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: Easythreed NANO - drukarka "dla dziecka" za niecałe 400 zł - pierwsze wrażenia

Post autor: Blazi »

Na razie projekt u mnie leży, ale jakby kogoś ciekawiła recenzja typa od grania w gry komputerowe który przypadkowo jest też chyba największym polskim kanałem o druku 3D :D tutaj link: https://youtu.be/pXDydoJ42fc
Wychodzi na to, że nowsze wersje mają już boczki.
Abys
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
Awatar użytkownika
Marvin27
Postów w temacie: 2
Posty: 709
Rejestracja: 26 paź 2017, 19:00
Lokalizacja: Wielka Wieś k./Wojnicza
Drukarka: Prusa MINI
x 170

Re: Easythreed NANO - drukarka "dla dziecka" za niecałe 400 zł - pierwsze wrażenia

Post autor: Marvin27 »

Blazi pisze:Na razie projekt u mnie leży, ale jakby kogoś ciekawiła recenzja typa od grania w gry komputerowe który przypadkowo jest też chyba największym polskim kanałem o druku 3D :D tutaj link: https://youtu.be/pXDydoJ42fc
Wychodzi na to, że nowsze wersje mają już boczki.
Oraz Jacek co dziś wypuścił film

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=2NmxFPZ6oBs
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Easythreed NANO - drukarka "dla dziecka" za niecałe 400 zł - pierwsze wrażenia

Post autor: FlameRunner »

Wracając do zalinkowanego przez @Blazi materiału na kanale arhn.eu: https://www.youtube.com/watch?v=pXDydoJ42fc , autor na samym początku filmiku mówi coś bardzo ciekawego:
Odkąd nasz pierwszy materiał na temat druku 3D viralowo dobił niemal miliona wyświetlen, azjatyccy producenci tych maszyn masowo dobijają się z prośbą o recenzję ich sprzętu. Czasem nawet nie pytają i podsyłają nam drukarkę z nadzieją, że chociaż na chwilę pokażemy ją w jakimś materiale.
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 2
Posty: 399
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 114

Re: Easythreed NANO - drukarka "dla dziecka" za niecałe 400 zł - pierwsze wrażenia

Post autor: carving85 »

Ciekawe co dostali że pokazali akurat tą a nie te inne :D
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1171
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 773
Kontakt:

Re: Easythreed NANO - drukarka "dla dziecka" za niecałe 400 zł - pierwsze wrażenia

Post autor: @GUTEK@ »

Ale co w tym dziwnego, tak samo było z tunerami jak DVB-T wchodziło. A teraz jest moda na drukarki to wystarczy mieć jakiś bardziej znany kanał na yt i walą do ciebie drzwiami i oknami, żeby tylko wspomnieć o ich sprzęcie.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Easythreed NANO - drukarka "dla dziecka" za niecałe 400 zł - pierwsze wrażenia

Post autor: virgin71 »

Tak, jasne. Dlatego robisz recenzję kupy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”