Pierwsza drukarka 3D do kwoty 2500 zł :)

Awatar użytkownika
Artu
Drukarka: Anycubic Delta +
x 258
Kontaktowanie:

Re: Pierwsza drukarka 3D do kwoty 2500 zł :)

Postautor: Artu » 11 cze 2019, 16:01

I mamy 7 stron gówno-burzy :clap: WY
Pozdrawiam, Artur
# Menda90 - emerytura w garażu :smile2: # Delta Anycubic - drukuje
Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarka: Anycubic I3 Mega
x 85

Postautor: Pjoter » 11 cze 2019, 18:50

Skoro Olo się tak męczy na forum (i męczy nas też), uważa nas za dzieciaki w piaskownicy i fachowców od siedmiu boleści, to nie rozumiem po co korzysta z forum. Jakby mnie coś tak denerwowalo to bym sobie dawno darowal.
dragonn, bafunio, Abys
Hobby robotyka - projektowanie i programowanie :git:
Anycubic i3 Mega - na początek wystarcza
HyperCube Evolution - worklog :D
DoktorM
x 13

Postautor: DoktorM » 12 cze 2019, 09:00

Pjoter pisze:Skoro Olo się tak męczy na forum (i męczy nas też), uważa nas za dzieciaki w piaskownicy i fachowców od siedmiu boleści, to nie rozumiem po co korzysta z forum. Jakby mnie coś tak denerwowalo to bym sobie dawno darowal.

Dlatego że próbujecie go przekonać do swojego zdania przez cały czas trwania dyskusji co nie ma sensu. Ma swoje spojrzenie na ten temat i powinniście to uszanować. Ty nie masz przekonać Olo że Twoja propozycja jest lepsza od jego tylko śpiewaka.
Bobbik1, arkomania.pl, virgin71
spiewak111

Postautor: spiewak111 » 12 cze 2019, 18:41

Interesować się nie przestałem, ale trudno mi się wtrącić do dyskusji ludzi bardziej doświadczonych w świecie druku 3D. Szczerze ten temat zmącił mną jeszcze bardziej, bo wiadomo sam wybór nie jest łatwy, a doszło jeszcze tyle czynników, których byłem trochę świadomy, ale z drugiej strony pokazało mi jak bardzo wiele mam jeszcze do nauki mimo, że nie mam drukarki jeszcze. Oprócz forum śledzę też grupy czy to ender'a czy aurory a5 np. na fb i dzięki temu widzę jak wiele problemów ciągle się pojawia wraz z tymi drukarkami. Tak samo jest pewnie z innymi, sapphira wygląda i drukuję jak dla mnie świetnie jednak faktycznie nie wiem jak sobie poradzę w razie jakiejś awarii z racji, że dopiero zaczynam. Jednak z drugiej strony też przy enderze nie wiem czy sobie np. poradzę przy takiej ilości zróżnicowanych problemów. Szybko się uczę, mam żyłkę do tego typu spraw, ale temat mnie szczerze trochę przerósł i muszę się jeszcze zastanowić. Ale dziękuję wszystkim za wypowiedzi i mimo wszystko przykro mi, że temat stał się powodem takiej wojny między użytkownikami. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje chętnie o nich poczytam, ale i tak dziękuję za uświadomienie wielu rzeczy w tym poście.
SQ9KRD
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 83

Postautor: SQ9KRD » 12 cze 2019, 18:46

Powtórzę się raz jeszcze KUP anycubic i3 mega najlepiej od TDI ( nie jest to reklama tylko potwierdzenie fachowości usługi jaką Tomek świadczy ). Zaoszczędzisz kasę, nauczysz się druku, zdobędziesz doświadczenie
virgin71
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
M4G1K
Drukarka: Lume ,Creality CR10S
x 15

Postautor: M4G1K » 12 cze 2019, 19:16

Jako ,że budżet to 2,5 tys to proponowałbym takie rozwiązanie.

Kupno np i3mega lub innej podobnej konstrukcji w granicach 1 tys zł. Resztę sobie zostawił ( da się na sprawdzonych konstrukcjach drukować "poprawnie" ) i tutaj właśnie do tego jest potrzebna wiedza ,którą zdobędziesz z taką drukarką. W między czasie Ci się znudzi lub będziesz brnął w to dalej. Dozbierał do lepszej drukarki ( nawet jak sprzedaż za połowę ceny niskobudżetową drukarkę to dużo nie stracisz co nie ? ).

Kupując drukarkę za 2,5 tys na dzień dobry sprzedając będziesz miał problem by ją opchnąć za 1,5 tys bo mało kto chce kupować takie drukarki ( patrz trochę przewijających się Zortraxów np za -40 % ceny nowej itp nie sprzedane ). Za 2,5tys ideału też nie dostaniesz bo to ciut za mało na lepsze zabawki więc to jest taka droga do nikąd.

Co do drukowania ABS to dla nauki i własnych potrzeb nawet karton starczy.Przysłowiowe zabudowanie płytą czy czymś w tym stylu.. I to nie jest żart przecież nie robisz przemysłowych ilości i tutaj nie ma co wymyślać nie wiadomo czego.

Ew możesz brać tę drukarkę co podał olo. Jest to chińczyk ,ale w sensownym budżecie , na pewno będą czekały Ciebie ulepszenia jej bo coś będzie liche , niedokręcone , źle spasowane itp. Włożysz szybko kilka stów z budżetu więc wydasz 2 tys na coś co możliwe ,że drukuje poprawnie. W momencie kiedy stwierdzisz ,że chcesz coś lepszego okazuje się ,że wartość rynkowa będzie 500 zł bo nikt jej nie zna i całą resztę wydałeś na udoskonalenia. Więc zbierasz na nową drukarkę od zera. Albo okaże się to traf w 10-tkę i nic nie włożysz ,a będzie fajnie drukować :)
Awatar użytkownika
rafaljot
Zasłużony
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 1061

Postautor: rafaljot » 12 cze 2019, 20:47

Ciekawa jest drukarka, która teraz testuje @TDI-CAD
viewtopic.php?f=51&t=4495
Czekam na ostateczny werdykt Fachowca i pierwsze wydruki.
Prusa i3 mk3s bear upgrade
Photon
Lume+
Velleman Vertex K8400x2
HyperCube Evolution ST 250
Anycubik Kossel Plus
carving85
x 63

Postautor: carving85 » 12 cze 2019, 21:12

rafaljot pisze:Ciekawa jest drukarka, która teraz testuje @TDI-CAD

No dokładnie o niej już pisałem w pierwszych postach :D
Myślę że za cenę z Ali 1800 jest fajnym wyborem
Cr10 S5
Delta Flsun QQ
spiewak111

Postautor: spiewak111 » 13 cze 2019, 22:43

Właśnie na nią się zdecydowałem, dzięki wielkie Panowie za porady ;)
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Drukarka: Gate 1, Photon
x 139

Postautor: TDI-CAD » 13 cze 2019, 23:13

Zdecydowanie polecam. To najlepsza drukarka jaką miałem. Wygląda naprawdę profesjonalnie. Wszystkie przewody pochowane, pełna obudowa. Nie wierzę, że będzie kosztować około 1850zł. Ta cena jest mocno zaniżona. Mój egzemplarz przyszedł uszkodzony. Do wymiany była krańcówka osi Y i napinacz paska osi X. To jest niedopuszczalna wada przy zakupie pierwszej drukarki. Mam nadzieję, że to tylko mój nie fart ;-)
Mam wydrukowane wydruki testowe, wrzucę do osobnego wątku fotki.....

spiewak111 pisze:

Właśnie na nią się zdecydowałem, dzięki wielkie Panowie za porady ;)

Wróć do „Hasiok”