[Anet A6] Problem z aktualizacją do Marlin 1.1.9

dueros
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 12
Rejestracja: 12 cze 2019, 19:10

[Anet A6] Problem z aktualizacją do Marlin 1.1.9

Post autor: dueros »

Witam,

Wykopałem ostatnio moją drukarkę i chciałem zaktualizować ją do Marlin 1.1.9. Jednak mam pewien problem. Nie mogę skompilować Marlina w Arduino IDE. Wywala mi błędy. Szukałem w google, ale nie mogę znaleźć rozwiązania. Może tutaj ktoś mi pomoże.

Oto błedy, które mi Arduino wywala:

Kod: Zaznacz cały

^

In file included from C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\arduino\avr\cores\arduino\Arduino.h:257:0,

                 from C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\arduino\avr\cores\arduino\HardwareSerial3.cpp:25:

C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\anet\avr\variants\sanguino/pins_arduino.h:54:0: warning: "TIMER5B" redefined

 #define TIMER5B 15

 ^

In file included from C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\arduino\avr\cores\arduino\HardwareSerial3.cpp:25:0:

C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\arduino\avr\cores\arduino\Arduino.h:222:0: note: this is the location of the previous definition

 #define TIMER5B 17

 ^

In file included from C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\arduino\avr\cores\arduino\Arduino.h:257:0,

                 from C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\arduino\avr\cores\arduino\HardwareSerial3.cpp:25:

C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\anet\avr\variants\sanguino/pins_arduino.h:55:0: warning: "TIMER5C" redefined

 #define TIMER5C 16

 ^

In file included from C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\arduino\avr\cores\arduino\HardwareSerial3.cpp:25:0:

C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\arduino\avr\cores\arduino\Arduino.h:223:0: note: this is the location of the previous definition

 #define TIMER5C 18

 ^

c:/program files (x86)/arduino/hardware/tools/avr/bin/../lib/gcc/avr/5.4.0/../../../../avr/bin/ld.exe: C:\Users\duero\AppData\Local\Temp\arduino_build_106290/Marlin.ino.elf section `.text' will not fit in region `text'

c:/program files (x86)/arduino/hardware/tools/avr/bin/../lib/gcc/avr/5.4.0/../../../../avr/bin/ld.exe: region `text' overflowed by 898 bytes

collect2.exe: error: ld returned 1 exit status

exit status 1
Error compiling for board Anet V1.0.

This report would have more information with
"Show verbose output during compilation"
option enabled in File -> Preferences.
PS. Trochę skróciłem listę błędów, ponieważ i tak się chyba powtarzają.
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1171
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 773
Kontakt:

Re: [Anet A6] Problem z aktualizacją do Marlin 1.1.9

Post autor: @GUTEK@ »

Oto rozwiązanie znalezione w google: https://www.reddit.com/r/AnetA8/comment ... to_marlin/
dueros
dueros
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 12
Rejestracja: 12 cze 2019, 19:10

Re: [Anet A6] Problem z aktualizacją do Marlin 1.1.9

Post autor: dueros »

Ok dzięki, ale chyba mój angielski jest za słaby i nie rozumiem, w jaki sposób ten użytkownik rozwiązał problem. Jeśli dobrze wyczytałem to zainstalował on po prostu Arduino przy pomocy instalatora exe ze strony Arduino i problem się rozwiązał. Ja jednak też zainstalowałem w ten sposób Arduino 1.8.5, ponieważ wyczytałem, że 1.8.5 najlepiej się nadaje. Niestety problem się nie rozwiązał.
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1171
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 773
Kontakt:

Re: [Anet A6] Problem z aktualizacją do Marlin 1.1.9

Post autor: @GUTEK@ »

To weź z łaski swojej wrzuć na forum swoje konfigi w załączniku. A nie wybrałeś tam przypadkiem za dużo funkcji "overflowed by 898 bytes" ? Anet ma tylko Atmegę 1284.
dueros
dueros
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 12
Rejestracja: 12 cze 2019, 19:10

Re: [Anet A6] Problem z aktualizacją do Marlin 1.1.9

Post autor: dueros »

Ok wrzucam swoje configi.
Załączniki
Configuration_adv.h
(67.35 KiB) Pobrany 204 razy
Configuration.h
(78.03 KiB) Pobrany 185 razy
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1171
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 773
Kontakt:

Re: [Anet A6] Problem z aktualizacją do Marlin 1.1.9

Post autor: @GUTEK@ »

Tak na szybko co rzuciło mi się w oczy:
- średnica filamentu, masz wybrane 3.00
- masz włączony bltouch, masz go faktycznie?
Wyłącz go na próbę i spróbuj skompilować.
dueros
dueros
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 12
Rejestracja: 12 cze 2019, 19:10

Re: [Anet A6] Problem z aktualizacją do Marlin 1.1.9

Post autor: dueros »

Ok zmieniłem filament na 1.75, wyłączyłem BLtouch i Auto bed leveling i poszło. Nie ma to chyba jednak sensu, bo BLtouch posiadam, a bez auto bed leveling to po co mi ten BLtouch. Chyba zostanę przy starym Skynet 2.3.2.
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1171
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 773
Kontakt:

Re: [Anet A6] Problem z aktualizacją do Marlin 1.1.9

Post autor: @GUTEK@ »

Możliwe, że faktycznie nie mieści się nowa wersja. Spróbuj np. wyłączyć logo startowe i wtedy włączyć bltouch.
dueros
dueros
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 12
Rejestracja: 12 cze 2019, 19:10

Re: [Anet A6] Problem z aktualizacją do Marlin 1.1.9

Post autor: dueros »

Ok pokombinuje troche. Dzieki za pomoc ;)
dueros
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 12
Rejestracja: 12 cze 2019, 19:10

Re: [Anet A6] Problem z aktualizacją do Marlin 1.1.9

Post autor: dueros »

Mam jeszcze jedno pytanie. Udało mi się zmieścić Marlin'a na drukarce. Wyłączyłem BOOTSCREEN i zmieniłem bed_levelin na 3POINT. Jednak tutaj moje pytanie, czy 3POINT jest ok? Zawsze używałem LINEAR i wydawał mi się lepszy. Jeśli 3POINT jest słaby to doradźcie co mogę jeszcze wyłaczyc, aby zmieścić LINEAR.

Wrzucę jeszcze mój config.
Załączniki
Configuration.h
(78.01 KiB) Pobrany 188 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”