Schemat BiB One

To dobre miejsce na pytania i worklogi
MatSol
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 04 lip 2019, 14:48

Schemat BiB One

Post autor: MatSol »

Witam,
w wyniku jakiś dziwnych zdarzeń zorientowałem się nie dawno że jestem w posiadaniu niezłożonej drukarki BiB One. Stwierdziłem że w sumie mogę to złożyć tylko mam pewien problem, nigdzie w sieci nie jestem w stanie znaleźć schematów do podpięcia elektroniki. Wiem że drukarka jest delikatnie to ujmując stara ale pomyślałem że może ktoś miałby gdzieś zachomikowane schematy.
Byłbym wdzięczny za pomoc :-)
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 4
Posty: 573
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 28

Re: Schemat BiB One

Post autor: malyhenio1 »

Ja mam taką działająca, to typowy Prus i2 na sterydów, pytanie jaka masz elektronikę
MatSol
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 04 lip 2019, 14:48

Re: Schemat BiB One

Post autor: MatSol »

Mam Sunbeam rev.b
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 4
Posty: 573
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 28

Re: Schemat BiB One

Post autor: malyhenio1 »

To ci nie pomogę mój drukuje na rampsie, ale pewno Google pomoże
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 1
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Schemat BiB One

Post autor: marek91 »

Jeśli dobrze rozumiem to problem polega na tym że nie wiesz gdzie podpiąć silniki i całą resztę?
Płytka nie jest opisana?

Nie dalej jak 2 tygodnie temu wywaliłem takiego sunbeama do śmieci ;)
MatSol
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 04 lip 2019, 14:48

Re: Schemat BiB One

Post autor: MatSol »

Opisane są stopery i w sumie tyle. Nie wiem gdzie który silnik przypiąć, który kabel od silnika gdzie przylutować itp. Przyznam się że akurat drukarki nigdy nie budowałem i o ile w elektronice się siedziało to tu nie chcę nic zepsuć.
https://drive.google.com/file/d/1leq-Xg ... sp=sharing
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 4
Posty: 573
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 28

Re: Schemat BiB One

Post autor: malyhenio1 »

To długa droga przed tobą, to po co ci drukarka.
MatSol
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 04 lip 2019, 14:48

Re: Schemat BiB One

Post autor: MatSol »

W sumie na uczelni by się mi przydała. No i że tak powiem hobbistycznie
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 4
Posty: 573
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 28

Re: Schemat BiB One

Post autor: malyhenio1 »

Awatar użytkownika
Jackoboo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 103
Rejestracja: 12 kwie 2018, 09:31
Lokalizacja: Rzeszów
Drukarka: Anet A8 AM8
x 22

Re: Schemat BiB One

Post autor: Jackoboo »

Płytk.jpg
Po prawej stronie masz kondensator filtrujący, obstawiam zasilanie. Po polaryzacji kondensatora można dojść któro + a któro - .
Po lewej stronie: Jak podłączysz zasilanie możesz połączyć się do pc i repetier'em na przykład i włączać grzałkę, wentylator, stół i zobaczysz przy którym tranzystorze dioda się zapali.
Na dole: Na necie są wyprowadzenia stepsticków oraz oznaczenia wyprowadzeń silników. Wystarczy miernik z ''buczkiem'' i posprawdzać które wyprowadzenie ze stepa prowadzi do którego pinu wtyczki.
Tutaj mały offtop i pytanie do Pana FR czy wreście zakupił Pan miernik? :D </offtop>
Ale strzelałbym w standarową kolejność, jak nie trafisz to nic się nie stanie co najwyżej silnik nie ruszy. Nie mam pojęcia do czego są te podwójne wtyczki obok wyprowadzeń do silników.
Standardowa kolejność:
GFV6QZGqkLD5uIps.jpg
Na górze: Nie widzę dokładnie ale od lewej strony: FAN-C ( Strzelam, że wentylator chłodzący elektronikę, mogę się mylić), FAN-H ( wentylator do chłodzenia radiatora hotendu). One na 99% będą włączone cały czas, pozostaje tylko podłączyć wentylatory zgodnie z polaryzacją. Miernik w dłoń i do roboty. :)

Trzy następne obstawiam termistory, widać że mają podciągnięcie rezystorami SMD.
Trzy ostatnie to wtyczki do podłączenia endstopów, dwa z trzech pinów to zasilanie a jeden to sygnał. Można miernikiem poszukać, między pinami zasilającymi powinno być napięcie około 5V. Sygnał na pewno będzie prowadził do mikrokontrolera (to duże coś na środku).
Dlaczego wczoraj to działało a dzisiaj nie :unknown:
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”