Zortrax hotend v3 - zastosowanie w starych M200 i M300 (bez "Plus")

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zortrax hotend v3

Post autor: FlameRunner »

Jeszcze chwilkę. ;)
Awatar użytkownika
robertm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 203
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze
Drukarka: MK3S Yes Yes Yes
x 53
Kontakt:

Re: Zortrax hotend v3

Post autor: robertm »

FlameRunner pisze:A teraz podaję to samo dla M200 Plus.

Różnice w parametrach retrakcji oraz temperaturze głowicy są zrozumiałe. Ale skąd różnice w temperaturze stołu?
Może dlatego że stół w PLUS ma wyżej "czujnik" w M200 jest od dołu, więc realnie nie mierzy temperatury górnej warstwy perforowanej tylko dolnej grzejnej i stąd mały overload :)
Liczy się tylko jeden - chcesz wiedzieć kto ? - zapytaj
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zortrax hotend v3

Post autor: FlameRunner »

W końcu zamontowałem v3 (do modelu M200 bez "Plus").
Na tę chwilę hotend drukuje i z PET-G, i ze zwykłego PLA (nie zortraksowego). Przy tym pierwszym co prawda nitkuje, ale poza tym wydruk w 100% poprawny.

Ale uwaga! Na razie do tego hotendu nawet nie włożyłem żadnego ABS.
Chyba trzeba by sprawdzić, jak się będą drukować PLA i PET-G po przedrukowaniu na tym hotendzie chociaż szpuli ABS?

PS Czy na hotendzie z częściami od MicroSwiss można bez problemów naprzemiennie drukować i z ABS, i z PET-G, i z PLA?

PPS Oczywiście cały czas patrzę przez pryzmat pojawiającego się tu i ówdzie zalecenia odnośnie v2, według którego powinno się mieć oddzielny hotend do PETG, którym nie będzie się drukować z innych materiałów.
Awatar użytkownika
robertm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 203
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze
Drukarka: MK3S Yes Yes Yes
x 53
Kontakt:

Re: Zortrax hotend v3

Post autor: robertm »

FlameRunner pisze: PS Czy na hotendzie z częściami od MicroSwiss można bez problemów naprzemiennie drukować i z ABS, i z PET-G, i z PLA?
tak możesz dowolnie zmieniać rodzaje drutów i zostawiać je na noc czy na miesiąc, a potem wrócić rozgrzać i zmienić na inny.

To takie pytanie dodatkowe jak wygląda odrywanie raftu od wydruków z petg u ciebie ?
emartinelli
Liczy się tylko jeden - chcesz wiedzieć kto ? - zapytaj
mobile4you
Postów w temacie: 3
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Zortrax hotend v3

Post autor: mobile4you »

FlameRunner pisze: [...] Chyba trzeba by sprawdzić, jak się będą drukować PLA i PET-G po przedrukowaniu na tym hotendzie chociaż szpuli ABS?[...]
Używam v3 w firmowym M300Plus z HEPA. Na oryginalnych filamentach jakie już przedrukowałem (Z-ABS, Z-PETG, Z-HIPS, Z-ULTRAT) jest bardzo dobrze. Na razie nie miałem problemu z zamianą filamentów przy druku. Zdziwiony byłem temperaturą stołu (szczególnie przy ABS) ale komora nagrzewa się znacznie przy drukowaniu więc chyba jest ok. Podpory i raft od wydruków odchodzą super. Ponieważ to moje pierwsze spotkanie z Zortraxem, to odrywanie raftu od stołu pierwszego wydruku przeżyłem ciężko :( .
mobile4you
Postów w temacie: 3
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Zortrax hotend v3

Post autor: mobile4you »

FlameRunner pisze:W końcu zamontowałem v3.
Na tę chwilę hotend drukuje i z PET-G, i ze zwykłego PLA (nie zortraksowego). Przy tym pierwszym co prawda nitkuje, ale poza tym wydruk w 100% poprawny.

Ale uwaga! Na razie do tego hotendu nawet nie włożyłem żadnego ABS.
Chyba trzeba by sprawdzić, jak się będą drukować PLA i PET-G po przedrukowaniu na tym hotendzie chociaż szpuli ABS?

PS Czy na hotendzie z częściami od MicroSwiss można bez problemów naprzemiennie drukować i z ABS, i z PET-G, i z PLA?

PPS Oczywiście cały czas patrzę przez pryzmat pojawiającego się tu i ówdzie zalecenia odnośnie v2, według którego powinno się mieć oddzielny hotend do PETG, którym nie będzie się drukować z innych materiałów.
Czy coś jeszcze drukowałeś/zmieniałeś przy użyciu v3 w M200?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zortrax hotend v3

Post autor: FlameRunner »

Na tę chwilę już prawie zapomniałem, że mam wstawioną inną głowicę. Po prostu drukuję. Wiele spostrzeżeń nie mam, bo i tak głównie z ABS drukuję, do czego ta drukarka jest najlepsza.

Swoją drogą hotendy v2 i dysze do nich drastycznie podrożały - to samo w sobie jest wyśmienitym powodem, by stosować hotend v3 do starych M200 i M300.
mobile4you
Postów w temacie: 3
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Zortrax hotend v3

Post autor: mobile4you »

FlameRunner pisze:[...]Wiele spostrzeżeń nie mam, bo i tak głównie z ABS drukuję[...]
Używasz ABS DD czy Z-ABS?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zortrax hotend v3 - zastosowanie w starych M200 i M300 (bez "Plus")

Post autor: FlameRunner »

Głównie Devil Design ABS+, a w Z-Suite wybieram profil Z-ULTRAT (ważne: nie Z-ABS).
Cromek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 16
Rejestracja: 07 sie 2019, 21:33

Re: Zortrax hotend v3 - zastosowanie w starych M200 i M300 (bez "Plus")

Post autor: Cromek »

Witam,

czy montaż hotendu v3 odbywa się w zortraxie m200 na zasadzie plug&play czy muszę coś modyfikować w samej konstrukcji?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”