Jaka drukarka 300x300x300?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
animos
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 237
Rejestracja: 19 kwie 2016, 13:24
x 5

Re: Jaka drukarka 300x300x300?

Post autor: animos »

virgin71 pisze:20cm to jest ogromne pole robocze. Przy większości wydruków zupełnie niewykorzystane.
Chyba żartujesz? Statuetka Oscara ma 34,4cm. Na osi Z przydało by się 350mm.
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 1197
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 424

Re: Jaka drukarka 300x300x300?

Post autor: emartinelli »

virgin71 pisze:20cm to jest ogromne pole robocze. Przy większości wydruków zupełnie niewykorzystane.
Zaraz tam ogromne, opony do auta z ninjaflex'u nie wydrukuje sobie na tym ;) tym bardziej zderzaka ;)
To, że tobie wystarczy to nie znaczy że innym też - wszystko zależy do czego mają być wydruki stosowane.
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 1
Posty: 434
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: Jaka drukarka 300x300x300?

Post autor: Marcin1415 »

Cześć.

Może tą którą ja składam? http://www.reprapy.pl/viewtopic.php?f=10&t=32Pole robocze 250x300x325 powinno Ci styknąć. Do tej pory wystarczało mi pole 200x200x200 ale z upływem czasu potrzeby rosną, dopiero teraz potrzebuję takiego pola roboczego i to jeszcze po przekątnej będę drukował szerokie elementy. Na początku będziesz drukował małe rzeczy bo na pewno duży a co za tym idzie długo trwający wydruk przez jakiś czas będzie nie do ogarnięcia. Trzeba najpierw skalibrować drukarkę a to zwykle zabiera bardzo dużo czasu i testów.
Ogólnie konstrukcja jest ładnie opisana w thingu więc dla początkującego jak znalazł. Weź też pod uwagę X3DS Sławka.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 4
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Jaka drukarka 300x300x300?

Post autor: marek91 »

Ja mam jeszcze jedno pytanie (oczywiście mam nadzieję że dasz się przekonać do mniejszej drukarki)
Chcesz to sam składać czy kupić gotowca?
Awatar użytkownika
Rubens
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 12
Rejestracja: 18 kwie 2016, 14:30
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: jeszcze nie mam

Re: Jaka drukarka 300x300x300?

Post autor: Rubens »

Nie wiedziałem że te wydruki tyle trwają. Chyba będę musiał przemyśleć strategię.

Wolałbym kupić gotowca, co polecacie do 5 tyś? (brutto)
franklin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 24 kwie 2016, 16:45
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Gate 1

Re: Jaka drukarka 300x300x300?

Post autor: franklin »

Cześć, ja mam gate tego pierwszego, spokojnie dostaniesz w tej cenie, tylko że u mnie ciągle jest jakiś problem z tą drukarką :(
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Jaka drukarka 300x300x300?

Post autor: FlameRunner »

@Rubens
Ponawiam moje pytania:
"Czy w ogóle masz wyobrażenie jak działa drukarka FFF?
Czy miałeś kiedyś w rękach wydruk z takiej drukarki?
Na czym ta hobbystyczna zabawa ma polegać? Dobrze rozumiem, że drukarka Ci potrzebna dla samego jej posiadania, a nie dla efektów jej pracy przydatnych w innym hobby?"

Cały czas mam wrażenie, że kompletnie nie wiesz, na co się piszesz i nie wiesz, czy niskobudżetowa drukarka FFF to odpowiedni dla Ciebie sprzęt.

@franklin
No to chyba nie ma co o niej mówić w tym temacie? ;)
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Jaka drukarka 300x300x300?

Post autor: virgin71 »

emartinelli pisze:
virgin71 pisze:20cm to jest ogromne pole robocze. Przy większości wydruków zupełnie niewykorzystane.
Zaraz tam ogromne, opony do auta z ninjaflex'u nie wydrukuje sobie na tym ;) tym bardziej zderzaka ;)
To, że tobie wystarczy to nie znaczy że innym też - wszystko zależy do czego mają być wydruki stosowane.
Jasne, że opony do auta w skali 1:1 nie zrobisz, ale na 30x30x30, też nie.
animos pisze:
virgin71 pisze:20cm to jest ogromne pole robocze. Przy większości wydruków zupełnie niewykorzystane.
Chyba żartujesz? Statuetka Oscara ma 34,4cm. Na osi Z przydało by się 350mm.
Ja nie pisałem o osi Z, natomiast statuetki Oscara na drukarce 30x30x30 też nie wydrukujesz w jednym kawałku.

Pamiętajmy, że cele hobbystyczne, jak i figurki i inne przedmioty z thingiverse, powstają dość często na domowych drukarkach, a nie wymagają pola roboczego z h-bot'a.
Rubens pisze:Nie wiedziałem że te wydruki tyle trwają. Chyba będę musiał przemyśleć strategię.
Wobec tego lepiej się zapoznaj z technologią, żebyś nie płakał, że źle wydałeś 5k.
Druk 3D w TV prezentują zupełnie inaczej, niż ma to miejsce w rzeczywistości. Jak przychodzą do mnie osoby, które nie mają pojęcia o druku i podaję czasy wydruków i ceny to nagle zainteresowanie spada.
W TV pokazują, że obudowę do telefonu można za 0,20zł wydrukować w 5 minut i wygląda lepiej od oryginału.
W rzeczywistości, to złotych jest 20, bo prób jest więcej, dobry materiał nie jest tani, a drukarka zużywa jeszcze prąd i się eksploatuje. Do tego wydruk trwa 2h, a jakość względem idealnej powierzchni z wtryskarki, pozostawia wiele do życzenia.

Myślę, że najlepsza dla Ciebie będzie drukarka Prime od monkeyfab. Złożysz sobie kit i będziesz zadowolony z tego, że ładnie drukuje, a sam ją budowałeś, co da Ci doświadczenie, które może zaowocować możliwością samodzielnej budowy drukarki. Nie jest to 30^3 ale na początek może być wystarczające.
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: Jaka drukarka 300x300x300?

Post autor: Domell »

Niestety ale virgin ma 100% racji. A zadowolenie z budowy... Bezcenne.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
Awatar użytkownika
Rubens
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 12
Rejestracja: 18 kwie 2016, 14:30
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: jeszcze nie mam

Re: Jaka drukarka 300x300x300?

Post autor: Rubens »

FlameRunner pisze:@Rubens
Ponawiam moje pytania:
"Czy w ogóle masz wyobrażenie jak działa drukarka FFF?
Czy miałeś kiedyś w rękach wydruk z takiej drukarki?
Na czym ta hobbystyczna zabawa ma polegać? Dobrze rozumiem, że drukarka Ci potrzebna dla samego jej posiadania, a nie dla efektów jej pracy przydatnych w innym hobby?"

Cały czas mam wrażenie, że kompletnie nie wiesz, na co się piszesz i nie wiesz, czy niskobudżetowa drukarka FFF to odpowiedni dla Ciebie sprzęt.
Przepraszam ale wcześniej przeoczyłem, wiem z grubsza jak działa drukarka, topi plastik i nakłada go warstwami na szybę.
Miałem kiedyś wydruk w rękach bo zamówiłem sampla z jednej firmy.
A to już samo drukowanie 3d to nie może być hobby?
virgin71 pisze:Myślę, że najlepsza dla Ciebie będzie drukarka Prime od monkeyfab.
Sprawdzę sobie zaraz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”